Skocz do zawartości
sznikers23

Wlatująca woda do bagażnika podczas podnoszenia klapy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Podczas gdy podnoszę klapę bagażnika do środka bagażnika dostaje się woda. Sprawdzałem wcześniej czy nie dzieje się to podczas dłuższych opadów, że np. woda dostaje się tam wtedy do środka. Wtedy jest jednak sucho. Wnioskuję tak po delikatnym uniesieniu klapy.

Dopiero po energicznym podniesieniu klapy bagażnika woda dostaje się do środka bagażnika i leci do środka.

Wydaje mi się, że uszczelki są szczelne (przeglądałem), jednak czy to normalny objaw w passaciku? :)

Proszę o opinie, z góry śliczne dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtaho

Nie sprecyzowałeś czy w kombi czy sedan??? Niby oczywiste a jednak nie :)

 

U mnie kombi i nigdy nie miałem wody w bagażniku!!!

 

Raz mi się woda wlała zaraz po otwarciu bocznych drzwi, dlatego że samochód był zaparkowany na wysokim krawężniku i pochylenie było bardzo duże. I woda zamiast po uszczelce w dół, ciuurrr... do środka na siedzenie teściowej :rotfl:

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w sedanie po podniesieniu klapy wlewa się woda do środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat mój to sedan. Sprawdziłem dziś uszczelkę i nie jest sparciała.

Jaki ewentualnie byłby dobry silikon, który działa pozytywnie na metal, gumę oraz przy okazji nie przepuszcza wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki ewentualnie byłby dobry silikon, który działa pozytywnie na metal, gumę oraz przy okazji nie przepuszcza wody?

Silikon, który stosuje się do uszczelnień np. brodzików czy zlewów to silikon sanitarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak idąc tematem uszczelek i wody. Ostatnio jak myłem auto na karcherze, to pasażerka z przodu została zmoczona wodą :D okazało się, że leci z górnego rogu drzwi i......

Myślałem, że drzwi mogły opaść, ale nie.

Ta uszczelka jest wymienialna, można gdzieś ją kupić :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wykorzystałem opady deszczu i po delikatnym podniesieniu klapy jest sucho w bagażniku. Dopiero w momencie gdy element podnoszący klapę z lewej strony uderzy w ogranicznik znajdujący się u góry, to spod tego odbojniczka się sączy woda.

Przyjrzałem się blasze przy uszczelce, nigdzie korozja nie wygryzła dziury, blacha jest zdrowa. Uszczelka przy tylnej szybie też wydaje się być zdrowa.

Proszę o rady, z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałeś to co ja,tzn.bity był tył i fachman od blacharki zalepił otwory konstrukcyjne którymi spływa woda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałeś to co ja,tzn.bity był tył i fachman od blacharki zalepił otwory konstrukcyjne którymi spływa woda!

 

 

Nie ma to jak ambitny archeolog...

 

Sorry za ot ale nie mogłem sie powstrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam ten sam problem jak mocno popada deszcz to jak otwieram klape to woda wycieka spod tapicerki od klapy bagarznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam ten sam problem jak mocno popada deszcz to jak otwieram klape to woda wycieka spod tapicerki od klapy bagarznika

tez masz b3-b4? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie b5 fl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek356

witam

 

tez mam problem z wlatującą wodą do bagażnika przez klape

 

przypuszczam ze to jest wina wygniecionej uszczelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja rozkminiam ze woda sie leje podczas jazdy jakos nad tablice rejestracyjna tam gdzie jest raczka do otwierania klapy przez tą gumowa uszczelke i dlatego jak podnosze klape to woda wycieka spod tapicerki od tej własnie klapy ale to tylko jak strasznie leje a tak to jest ok> trzeba bedzie rozebrac tapicerke i sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może uszcelki przy lampach nie trzymają...

Edytowane przez Adako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności