Skocz do zawartości
Gość Jajek

[ inne] odchodzace klamki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jajek

witam,

wiem, ze temat klamek (dzialajacych jak i niedzialajacych) w passku (tu konkretnie b3) byl juz poruszany nie raz, ale ja przejrzawszy kilkanascie watkow nie trafilem na dobre wyjasnienie co zrobic na "odstawanie" klamek passka od drzwi - tzn po otworzeniu nie wracaja do wyjsciowych pozycji lub cala klamka (czesc ruchoma jak i nieruchoma - odstaje od plaszczyzny drzwi (dokrecanie srub na full nic nie daje). z kolei aby otworzyc, nalezy "przytrzymywac" te "nieruchoma" czesc klamki, inaczej mozna ciagnac za klamke caly wieczor - bezskutecznie ;)

w klamki wladowalem juz rozne specyfiki - od wd przez wazeline az po smary, chodza nadal b. kiepsko. ale zeby chociaz wracaly do pozycji!

 

i jeszcze inny problem - nie dziala mi kluczyk w klamce kierowcy - wymienilem na wariant bez zamka, otwieram od strony pasazera. ale czasem, przy otwieraniu drzwi kierowcy, central glupieje i optwiera sie i zamyka kilkukrotnie.

 

i tu pojawia sie kolejna kwestia zwiazana z centralnym - "chodzi" jakby chcial, a nie mogl. od momentu przekrecenia kluczyka do wyskoczenia "koleczkow" moja kilka sekund, czasami trzeba probowac dwukrotnie, aby otworzyc. taki "efekt zmeczenia" ;)

 

i na koniec: czy ten konkretny zestaw da sie podlaczyc do b3, ktory mial centralny juz zamontowany - bez wiekszych problemow? oto link: http://moto.allegro.pl/item280855122_uniwersalny_sterownik_zamka_migacze_sklep_lodz.html

 

 

podsumowujac: napiszcie prosze, czy central z linka by dzialal (jak nie, to jaki inny z tych tanich - po czym szukac?), jak sprawic, by klamki nie odstawaly i co poradzic na "zmeczony" centralny zamek? z gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do odstajacej klamki to: Peknieta sprezyna lub zlamana podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jajek
zlamana podstawa.
na bank

 

zlamana podstawa tzn? bo ze nie wraca - to powiedzmy jeszcze pol biedy. ale ze nawet "zamknieta" klamka odstaje od powierzchni drzwi? mimo dokrecenia sruby!

 

i to zamykanie sie centrala przy wysiadaniu - mial ktos to?

 

noi to "zmeczenie" centrala?

 

przyupominam, bo nie chce, aby watek umarl, a ja zebym musial na nowo otwierac nowy z w/w pytaniami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz, kolega, ale czy nie prościej zamiast pytać i błądzić jest wziąć śrubokręt w dłoń, wyjąć klamkę i obejrzeć ją, sprawdzić biały plastik w otworze drzwi, jeżeli są widoczne uszkodzenia mechaniczne to wymienić i po kłopocie, klamkę w drzwiach lewych przednich wymienić na prawidłową, bębenek dorobić do kluczyka (jeśli nie potrafisz sam zrobi ci to każdy magik od kluczy),

centralny: możesz mieć niesszczelne przewody pneumatyczne i pompka ci pompuje do upadłego, odłaczasz kawałek wężyka, zaślepiasz, włączasz centrala, pójdzie normalnie to ten odcinek, nie pójdzie - szukasz w innym miejscu, może sama pompka jest padnięta, dużo można gdybać, trzeba iść do auta i szukać sprawdzać...

sterownik z allegro ma dość lakoniczny opis, choć z tego co tam pisze wynika ze powinien chodzić z centralnym paska (z tym że najpierw trzeba by naprawić klamki i central a potem instalować sterownik), a w szczegółach to powinien Ci o nim opowiedzieć sprzedawca, od niego też żądaj schematu do konkretnie twego auta, zresztą tematy o podłączaniu sterowników były chyba co najmniej dwa i to dość obszerne

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałęm ostatnio taki przypadke że tylnie drzwi mi się ciężko otwierały a czasem wcale i klamka nie chciała wracać do swojego położnie i wyszło na to że zamek pordzewiał i nie chciał chodzić więc może to to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności