Skocz do zawartości
Gość Locutus85

1.8 125KM Zamulony przy przyspieszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Locutus85

Witam. Posiadam Paska rocznik 97, 1.8 125KM. Otoz moj problem polega na tym ze podczas przyspieszania odczuwam dławienie silnika. Ostatnio zauwazylem na postoju podczas przygazowania ze nie spala calkiem paliwa ( zapach benzyny z wydechu ) Czy moga to byc swiece ?? Ostatnio nim jechalem 170 KM/H wiec opcja przeplywomierza chyba odpada ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą być świece, przewody, przepływka, czujnik halla... podłącz VAG, to moze coś pokaże. A tak na marginesie, to co to za prędkość 170 na ten silnik :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Locutus85

Hehe no wprawdzie to nie max ;) ale z uszkodzonym przeplywo nie dalo by sie rozwinac chyba takiej predkosci ;) a Tobie ile sie udalo max pojechac swoim ?? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój - też 125km - leci 205km/h... ale faktem jest ze z uszkodzoną przepływką ciężko by było rozpędzić autko do 170.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak miałem uszkodzoną przepływkę to max łapełem 160 z groszami ale to było dłuuuugie rozpędzanie... Możliwe że przepływka dopiero zaczyna Ci padać :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Locutus85

No tak ale czy przy uszkodzonej przeplywce z rury wylatuja resztki niespalonego paliwa ?? Ile taka przyjemnosc jak idzie do wymiany przeplywka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie spala paliwa, to nierównomiernie podaje iskre na cylindry - PROSTE :!: Czyli: przewody, świece, ewentualne wtryskiwacz. Nie wiem jak się ma do tego czujnik spalania stukowego.

 

Locutus85 napisał/a:

a Tobie ile sie udalo max pojechac swoim ??

Na maxa jeszcze nie jechałem, ale 215 poszedł :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Locutus85

Wyszlo mi dzis ze mam bląd czujnika HALLA. Mowi to cos komus ?? Czy to moze byc pwodem ?? Sonda i przeplywka jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyszlo mi dzis ze mam bląd czujnika HALLA. Mowi to cos komus ?? Czy to moze byc pwodem ?? Sonda i przeplywka jest OK

 

poczytaj tu czujnik Halla :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To troche dziwne, ze tylko czujnik halla ci wykazało. Bo po objawach, które wcześniej opisałeś, to by mi nawet do głowy to nie przyszło. U mnie jak czujnik miał zwarcie, to po prostu auto było mułowate, ale paliwo spalało normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Locutus85

Za kilka dni jade znowu na kompa zobaczymy jakie bledy wyskocza. Ale z uszkodzen wykazalo tylko ten czujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość waski00

witam, mam pytanie,mam passata 1.8 20V 125 PS, po lewej stronie kierownicy na desce mam naklejke max.190 km./h i tak naprawde moge go rozpedzic tylko do tej predkosci,190 i koniec,ale wydaje mi sie ze gdyby byl ogranicznik predkosci to po przekroczeniu 190 km/h pedal gazu powinien byc pusty a ja juz mam w deche, a widze ze chlopacy opisuja ze smigaja 205,215, jak to wyglada, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, mam pytanie,mam passata 1.8 20V 125 PS, po lewej stronie kierownicy na desce mam naklejke max.190 km./h i tak naprawde moge go rozpedzic tylko do tej predkosci,190 i koniec,ale wydaje mi sie ze gdyby byl ogranicznik predkosci to po przekroczeniu 190 km/h pedal gazu powinien byc pusty a ja juz mam w deche, a widze ze chlopacy opisuja ze smigaja 205,215, jak to wyglada, pozdrawiam

To oznacza że masz założone opony na których max możesz jechać 190 km/h.W spisie tematów masz wszystko o oponach.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Locutus85

No i czujnik halla wymieniony i dalej to sam :/ Blad"przestawienia walka rozrzaodu" ( czy cos tekiego ) i "zwarcie plus czujnik Halla" Te same bledy co przed wymiana. Pojawil sie jeszcze jeden problem. Przy wymiane trzeba bylo zdjac taki napinacz od tego paska co napedza alternator i cala reszte. Po zlozeniu wszystkiego spowrotem cos zaczelo piszczec. Wszystko wskazywalo na ow napinacz ale po zdjeciu paska dalej slychac piski :/ taki metaliczny dzwiek. Co to moze byc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności