Skocz do zawartości
arek.ustronie

rozrusznik b4 2000 16v

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze kręci ale coś strasznie żęcholi tak jakby z opóznieniem odbijał elektromagnes czy ktoś miał już takie objawy elektryk powiedział że za demontaż i montaż 80 zł + to co jest uszkodzone co o tym myślicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bendiks raczej nie odbija. W swoim wymieniłem bendiks, automat i szczotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wyjąć rozrusznik, dokladnie wyczyścić oś rozrusznika, wymyć bendiks wewnątrz (tę część, która ślizga się po osi) tylko tak, by nic ze środka myjacego nie dostało się do sprzęgiełka, które ukryte jest w tej zaprasowanej części bendiksa, bo rozrusznik w ogóle nie ruszy silnika. Delikatnie naoliwić oś i złożyć.

Przy okazji należałoby sprawdzić szczotki i komutator. Jeśli są krótkie, to wymienić (uwaga, są zgrzewane) by poźniej z ich powodu nie wykręcać rozrusznika.

 

Nawiasem mówiąc to to bym sam naprawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji należałoby sprawdzić szczotki i komutator. Jeśli są krótkie, to wymienić (uwaga, są zgrzewane

 

Lutowane

 

 

Tulejki też wymieniłem.

Został stojan i wirnik. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oryginale są zgrzewane i to nie podlega dyskusji, natomiast po naprawie najczęściej lutowane, ponieważ mało który warsztat ma zgrzewarkę. Chyba, że typowo elektromechaniczny a i to nie każdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAFO, szczotki wymieniałem, ale lutowanie było kolbą z kwasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siara32
Trzeba wyjąć rozrusznik, dokladnie wyczyścić oś rozrusznika, wymyć bendiks wewnątrz (tę część, która ślizga się po osi) tylko tak, by nic ze środka myjacego nie dostało się do sprzęgiełka, które ukryte jest w tej zaprasowanej części bendiksa, bo rozrusznik w ogóle nie ruszy silnika. Delikatnie naoliwić oś i złożyć.

Przy okazji należałoby sprawdzić szczotki i komutator. Jeśli są krótkie, to wymienić (uwaga, są zgrzewane) by poźniej z ich powodu nie wykręcać rozrusznika.

 

Nawiasem mówiąc to to bym sam naprawiał.

Witam. Kolega Jafo dopshe mowi, tylko ... ja rowniez robilem wg w/w zalecen, podzialalo jakis czas i znow nie odbija. Powendrowalem do ludzika ktory naprawia rozruszniki i ... i wymienil mi pol = rozrusznika za 160 pln. Mysle ze nie duzo zaplacilem. Jedno jest pewne, napewno juz nei bede go wyciagal przez dluzszy czas --- dodatkowo mam na niego 2 lata gwarancji.

Mysle ze takie rozwiazanie jest najlepsze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności