Skocz do zawartości
Gość tester

Zanikające ogrzewanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tester

Witam,

 

Podobny temat o ogrzewaniu toczy się na bieżąco, jednak nie jest to dokładnie to co jest u mnie, mianowicie:

 

Odpalam silnik, nagrzewa się spokojnie, zaczyna grzać w kabinie, po czym po chwili temperatura na chwilkę opada ( z ok 75 do dołu skali) po czym podnosi się ponad 80 ogrzewanie zanika lub też leci ledwie ciepłe powietrze. Początek otwarcia termostatu to 85 stopni, tak więc nie powinien się jeszcze do tego mieszać.

 

Takie coś dzieje się mocno losowo, czasem w ogóle nie ma ogrzewania od początku.

Mówiono mi, że to pewnie coś z elektryką, że się pewnie zamyka w nagrzewnicy zapadka i ogrzewania brak. Tak się jednak nie dzieje, gdyż po przekręceniu potencjometru słychać zmianę położenia zapadki i zmianę w strumieniu powietrza.

 

* nie ucieka mi płyn, jest na stałym poziomie

* temperatura silnika w czasie jazdy oscyluje wokół 90 stopni, czasem lekko przekroczy 90.

* pompa wodna działa, widać powracający płyn w zbiorniczku wyrównawczym

 

W książce niestety o termostacie i jego ewentualnym wpływie na ogrzewanie nic nie ma, tak więc jeśli macie jakieś pomysły, to chętnie skorzystam :]

 

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówiono mi, że to pewnie coś z elektryką, że się pewnie zamyka w nagrzewnicy zapadka i ogrzewania brak. Tak się jednak nie dzieje, gdyż po przekręceniu potencjometru słychać zmianę położenia zapadki i zmianę w strumieniu powietrza.

 

nie rozumiem, czy ty masz klimatronika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tester

no właśnie nie, zwykłe ogrzewanie bez klimy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie masz tam żadnej elektryki tylko cięgna sterujace klapką powietrza ciepłe-zimne

termoestat wbrew pozorom ma ogromny wpływ na ogrzewanie, możesz miec tez zatkaną lub zapowietrzoną nagrzewnice lub jej obieg, gdy ci nie będzie grzał weź podotykaj węże od nagrzewnicy czy są oba ciepłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tester

Dzięki, sprawdziłem - węże ciepłe. Pozostaje zatem termostat, a jeśli to nie pomoże, będę szukał dalej.

Jak coś, to napisze rozwiązanie :]

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Podłącze się do tematu bo też mam problem z ogrzewaniem. Po odpaleniu gdy temp.otoczenia jest ok. 0 st.C z ogrzewania ciepłe powietrze czuć po 2 km. Ale temp. silnika dziwnie długo wzrasta do 90 st. około 20 km. Dodam że dolny wąż chłodnicy jest zimny aż do prawidłowej temp. pracy silnika. A sprawa wygląda tak że jakby całą temp. silnka tracił na nagrzewnicy. Gdy na wskażniku jest 80 st. przy włączonym ogrzewaniu na postoju spada do 70 st. Chyba że ma już 90 st.dłuższy czas to wtedy trzyma normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tester

No dobra, to już wiem o co chodzi :]

 

Faktycznie chodziło o termostat ale nie termostat główny, który kieruje przepływem wody przez chłodnicę, a dodatkowym, tuż przed wlotem do nagrzewnicy :]

 

Jak już miałem numer części, to znalazłem nawet tutaj na forum o co chodzi ale zanim do tego doszedłem, to cała deska rozmontowana i nagrzewnica wymieniona ;)

 

Aby nie szukać niepotrzebnie - jak ktoś już będzie miał taki problem to można to rozwiązać w następujący sposób:

termostat w kubeł, zamiast niego zwykła rurka, a mostek miedzy dolotem wody do nagrzewnicy w jej wylotem po prostu zablokować :] jedyna różnica będzie taka, że silnik będzie się dłużej nagrzewał :]

 

ot i cała tajemnica :]

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napisz numer tej części żebyśmy wiedzieli......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności