Skocz do zawartości
Gość Zb.gniew

[ elektryka/elektronika] Podświetlenie tablicy rejestracyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zb.gniew

Przepaliła mi się żarówka podświetlenia tablicy przy B4 kombi -odkręciłem szkiełko i poddałem się żarówce .Nie jest to żarówka rurkowa jak ktoś to na forum opisywał tylko pionowo osadzona żarówka ,i jak osadzona bo próbowałem ją przekręcać na różne sposoby i nic ? Chciałbym aby ktoś zaprzeczył moim przypuszczeniom że będę musiał ściągać plastik tylnej klapy aby dostać się do gniazda tejże żarówki.Dzięki za ważną dla mnie podpowiedź w tej drobnej dla Was sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozkręcałem licznika ale oglądałem kilka fotek ( są na forum ) od tyłu licznika i jak dla mnie oglądając te zdjęcia było oczywiste że wykręcamy oprawkę z żarówką od tyłu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

Sorki Kuczlaw chodziło mi o tablicę rejestracyjną mało czytelnie to napisałem .Licznik już mam opanowany ale w ciągu ostatnich dwuch tygodni dwa razy ściągałem obudowę tylnej klapy bagażnika i krew mnie zalewa że chyba będę musiał z powodu 5cio watowej żaróweczki zrobić to jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zb.gniew, :krzeslem: dlatego zwracam zawsze uwagę na tematy i treści postów :hyhy: a jak sam coś wysyłam to nie klikam od razu tylko czytam 2-3 razy to co wypociłem i dopiero wysyłam :)

 

_temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to odkręca się plastik i zarówkę wyciąga się bez żadnego przekręcania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tego co pamiętam to odkręca się plastik i zarówkę wyciąga się bez żadnego przekręcania

Dokładnie.. Jak odkręcisz szkiełko to żarówkę poprostu wyciągasz. trochę ciężko ją złapać, ale wychodzi.

Plastik bagażnika będziesz musiał zdjąć dopiero jak ucieknie Ci wtyczka od lampki podświetlenia :-)

 

A żarówki są takie same jak w postojówkach tj. tego typu:

http://moto.allegro.pl/item276898970_tanio_zarowka_postojowa_w5w_toshiba.html

P.S. aukcja poglądowa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zb.gniew, robiłem to ostatnio w B4. Odkręcasz dwie śrubki :) no chyba że padło Ci we dwóch to cztery i wyciągasz palcami żarówkę. Jest ona na "wsuwkę" Ja podjechałem do "cpn'u" ze starą i kupiłem taką samą nową. Montaż ok 2 minut w zależności od rdzy na śrubkach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

Wstyd mi przepraszam Kuczlaw. Andrew1982 też próbowałem pciągać kręcić podwadzać ale nie chciałem np. urwać bańki zrobić jakiegoś zwarcia ,żeby mi jakiegoś bezpiecznika nie wywaliło bo miałem jeszcze pare kilometrów przed sobą a nawet nie wiedziałem co jeszcze na tym bezpieczniku wisi . Ale jestem już w domu to poszarpię nią trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

Dzięki Koledzy za rady .Troszkę sprawiała wrażenie jakby była montowana od góry podobnie jak podświetlenia w liczniku (za który Kuczlaw mnie opiern...ł),chociaż z drugiej stony nie podejrzewałem Niemców o taką komplikację .Pisałem że dla was starych wyjadaczów błacha sprawa ale dla mnie biednego żuczka poważny problem ,-jeszcze sto lat i paska będe miał w jednym paluszku i zacznę się pytać o poważniejsze sprawy np. o żarówkę w leflektorze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zb.gniew, ja ją wziąłem w paluszki i wyszła bez problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności