Skocz do zawartości
Gość matiix

co mozna zrobic z tym sprzegłem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość matiix

witam

 

mam takowy problemik co mnei troszki denerwuje , . Wymienilem 2 mieszki temu sprzegło i od tamtej pory jak ruszam delikatnie to bierze od polowy a jak chce ruszyc dszybciej to bierze troszki wyzej przez co musze noge dos wysoko podnies i wtedy zdaza mi sie ze skoczy mi autko dosc mocno. I mam pytanie czy mozna jakos podkrecic pedał sprzegła by troszki mialo inne polozenie czy raczej takiej szansy raczej juz nie ma ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło masz hydrauliczne,możesz spróbować odpowietrzyć układ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matiix

a jesli mozna wiedziec czy orientujesz sie ile to moze kosztowac ??????? i ile czasu to zabiera mechanikowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mozesz ;p zajmie ci max z 5 minut potrzeby jakis pojemniczek sloik lub cos innego klucz nie pamietam jaki 11 moze sie myle i kawalek wezyka jesli odpowietrzasz sam to strzykawka sie przyda podlaczona do wezyka a jak masz pomoc to nie potrzeba ci jej :D no i potrzebne dobre checi :P koszt mysle ze powinien wyniesc 10 zl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matiix

a to bede u mechanika na wymiane swiec to mu powiem by mi odpowietrzyl układ hudrauliczny od sprzegła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v

U mnie sprzeglo pozniej bierze jak je puszczam po dosc ostrym hamowaniu. Skoro odpowietrzanie to pare minut pracy to warto to zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zipek135, samemu to kupę można zrobić,1 osoba pompuje pedał a druga odpowietrza,trzeba wiedzieć jak długo odpowietrzyć,bo u mnie trwało to 30min ale za to jak,noga bolała niemiłosiernie,ale sprzęgło lżej chodzi i hamulce lepsze,tym bardziej że niedawno zmieniałem płyn i zalałem ate blue racing,gość taką lipę narobił że w 2 kołach był stary płyn a w pozostałych blue racing,więc lepiej być przy tym,teraz mam motul.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gicek_

siemka.Panowie moze napiszecie jak sie konkretnie zabrac do tego odpowietrzania bo nie ukrywam ze tez mi cos ciezko to sprzeglo chodzi i po przejechaniu wiekszej odlegloscinozka dosc powaznie boli.Prosze wytlumaczcie mi to krok po kroku.Passat 1.9 TDI 115KM 99r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopuję temat

 

zabieram się do wymiany płynu hamulcowego i chciałbym zarazem "przelać" układ sprzęgła, żeby mieć pewność, że w układzie nie zostanie ani kropli starego płynu, czy w układzie sprzęgła jest również kalamitka jak w przypadku hamulców??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest odpowietrznik w wysprzegliku na skrzyni biegów do odpowietrzania jesli chcesz zrobic to solidnie to tylko jakis dobry zaklad i wyssanie cisnienieniowo całego płynu hamulcowego i cisnieniowo wpuszczenie nowego w innym przypadku zawsze ci zostanie stary płyn hamulcowy w ukłądzie mimo tego ze wlejesz nowy poniewaz z hamulcami to nie jest tak ze spuszczasz stary i zakrecasz wszystko i wlewasz nowy tam po prostu upuszczasz odpowietyrznikami płyn stary a dolewasz jednoczesnie nowy do zbiorniczka w innym przypadku zapowietrrzysz pompe abs jak to sie stanie to powedznie zycze w odpowietrzaniu układu :) a w wysprzegliku po zejsciu płynu calkowicie bardzo ciezko sie odpowietrza to kur*** jesli nie ma płynu wogole ... wiec jesli chcesz podejmuj sie tego ja bym nie radził :) chyba ze tym sposobem co napisalem ale całkowicie nie oproznisz starego plynu zawsze cos sie zmiesza z nowym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację, ale przelewając grawitacyjnie cały układ mając 1,5l nowego płynu ograniczę do minimum zawartość starego, przynajmniej tak mi się wydaje patrząc pod kontem fizyki:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest podobny zawor. Odessaj tyle plynu ham ile tylko dasz rade, pozniej to juz jak zwykle. 1.25 l starczy, Po cwiartce na kolo i sprzeglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności