Skocz do zawartości
Gość marlid

słabe podswietlenie licznika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marlid

słabo swieci podswietlenie obrotomierza. reszta ok. zagladałem do srodka -wszystkie diody swiecą. co za czort ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

może masz skręcone na gałeczce od regulacji natężenia światła na licznik

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marlid

kurka wodna-regulacja jest do calego licznika-mi slabo swieci tylko obrotomierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym musi być. U mnie zaobserwowałem przygaśnięcie podświetlenia nawiewów w desce rozdzielczej i guzików podnoszenia szyb.Co dziwniejsze panel sterowania od kierowcy świeci normalnie. Już wszelkich sposobów próbowałem i ostatecznie skapitulowałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi tez slabiej swieci obrotomierz w granicach "1 i 2 tysiecy obrotow" oraz jeden nawiew. Reszta OK, z tym ze nie zagladalem do srodka. Moze zlece to jakiemus majsterkowi. A dioda moze slabiej swiecic konczac zywot, czy pada od razu cala? Moze to byloby przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem niebieskie diody (nie w pasku) które swieciły coraz słabiej aż na końcu żywota ledwo co sie żarzyły. Raczej nie jest to normalne ale być może zdarzają sie jakies felerne, wiec i tak może być z podświetleniem licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś sobie z tym poradził, bo mAM TEN sam problem:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darkmen a u Ciebie słabiej świeci licznik czy co? Ja mam taki przypadek z zakupionym ostatnio licznikiem cały bardzo słabo świeci. W dzień to praktycznie nie widać aby się podświetlał co najgorsza jak zaświeci słońce to na fisie nie widzę nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zapytam tutaj bo nie moge zakladac tematów.Mi mianowicie przy slonecznej pogodzie nie widze nic na konputerze pokladowym a jak jest pochmurno lyb noc wsio ladnie widac czego to wina..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem niebieskie diody (nie w pasku) które swieciły coraz słabiej aż na końcu żywota ledwo co sie żarzyły. Raczej nie jest to normalne ale być może zdarzają sie jakies felerne, wiec i tak może być z podświetleniem licznika.

 

Niekoniecznie felerna ta dioda. Wystarczy, że rezystor (przy założeniu, że dioda jest 3V) jest źle dobrany i idzie na diodkę za duży prąd.

Ale z drugiej strony, kiedyś identyczny efekt zauważyłem w starym routerze :). Dioda która non stop świeciła przez x lat, miała mniejszą jasność niż reszta.

Być może trafiliście na kiepskiego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edgarus odpowiedziałeś na posta z 2007r :)

 

Raffic masz do wymiany wyświetlacz. Pod wpływem temperatury traci on kontrast, a jak jest pochmurno to się w aucie mocno nie nagrzeje i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Edgarus odpowiedziałeś na posta z 2007r :)

 

Raffic masz do wymiany wyświetlacz. Pod wpływem temperatury traci on kontrast, a jak jest pochmurno to się w aucie mocno nie nagrzeje i jest ok

Osz fak. Dokonałem wykopu dekady :D (no prawie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności