Skocz do zawartości
herbu

Bębny/okładziny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukałem na forum, ale nie znalazłem. Od pewnego czasu przy mocnym hamowaniu słychać szum dochodzący z tylniego bębna. Być może okładziny są już wytarte, dlatego mam pytanie - czy można wymienić okładziny cierne hamulców bębnowych, czy wymienia się całe bębny. Jeśli jest możliwość wymienienia samych okładzin, to jaka jest ich orientacyjna cena?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komplet tył 80 - 120 PLN. Nie kupuj tańszych!

Oczywiście o bęben może trzeć zjechana szczęka.

Kup nowe okładziny (szczęki), wymień je i jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radzio12

kup nowe szczeki koszt 80-90 zl zalezy od sklepu wymien i problem rozwiazany ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtaho

Ostatnio robiłem przód a tył olałem no i mam to samo z tyłu(szum), jak tylko się znajdę w garażu u szwagra to zrobię tył.

 

Pytałem się wtedy o tył;

Szczęki tył (komplet)- zestaw 92 zł droższy do 130 pln.

Bębnu 73 zł sztuka. Z tym że bębny powinny być ok. (te żelastwo jest nieźle grube)

 

No i jest trochę zabawy ze zdjęciem bębna, a bardzo ważne to dobrze ustawić luz łożyska!!!!!!! przy zakładaniu bębna.

pzdr

 

/ps. nie pamietam czy te bębny nowe są juz z łożyskiem czy musisz je nabijać do nowego???. /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz wymieniał szczęki to bębny sobie przetocz bo pewnie nie są idealnie gładkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtaho
Jak będziesz wymieniał szczęki to bębny sobie przetocz bo pewnie nie są idealnie gładkie

nie wiem co tam musiałoby się dziać żeby była potrzeba przetoczenia bebna? :niepewny:

na pewno dobrze jest pilnikiem zetrzeć rant który sie tam zbiera. (chyba że o to chodziło)?

 

pzdr :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wcześniej zdemontować i zobaczyć co się dzieje. Zdjęcie bębna nie jest szczególnie trudne, jest ładnie opisane na forum - poszukaj

może okazać się że szczęki i bęben są WPORZO a mimo to hałasują jakby nie było okładzin - powodem jest błyskawiczna korozja która zachodzi na bębnie kiedy jest wilgoć, a szczególnie gdy zaczynają solić drogi

po paru hamowaniach hałas znika i jest ok(tu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co tam musiałoby się dziać żeby była potrzeba przetoczenia bebna?

Okładzina mi się starła a nit który trzymał okładzinę zniszczył mi bęben na szczęście nie głęboko, przetoczyłem dałem nowe szczęki i śmigam już tak 80tys km i jest OK.

 

A co do szumienia to wcale nie znaczy że okładziny są już starte może to być tak jak napisał ormowiec rdza na bębnie u mnie też czsami coś jak by ocierało ale po paru hamowaniach zanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od pewnego czasu przy mocnym hamowaniu słychać szum dochodzący z tylniego bębna

 

Miałem podobne obajwy po rozebraniu okazało się że szczęki są :ok:

potraktowałem wszstko sprężonym powietrzem odtłuściłem bęben potraktowałem okładziny papierem ściernym i problem znikł.

 

Bębny ściąga sie bardzo łatwo potrzeba lewarek ,klucz do kół , klucz '10 i zdrowy młotek

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bębny???? Młotkiem??? :przestraszony:

 

Po odkręceniu nakrętki piasty przez jeden z otworów szpilek wkładamy srubokręt i podnosimy samoregulator (klin) o 2-3cm. A w zasadzie tyle, ile się da. Po tej operacji każdy bęben nawet z największym rantem schodzi bez proszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAFO, tym młotkiem wali się w śrubokręt/przecinak w celu zdjęcia tego dekla od piasty :ok: nie w bęben

dodam że przyda się nowa zawleczka i smar miedziany. No i nakrętka piasty jest duża, chyba klucz 24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności