Skocz do zawartości
Gość michalek80

Czujnik na podszybiu - do czego służy? III

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michalek80

Co to za czujnik??

gsk9eyuiz5zb3uby.jpg

Edytowane przez radekrp90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jest to czujnik temperatury od manualnej klimy.

Jeśli temperatura otoczenia spada poniżej 5 stopni C ten czujnik blokuje możliwość włączenia klimy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalek80

A propo klimy :617: to moja klima nie działa czy może to byc wina tego czujnika? Może np. nie działać i blokować włączenie klimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten czujnik jest uszkodzony i "zatrzymał się" w pozycji dla temp. poniżej 5 st. C to może być powodem usterki. Możesz spróbować go odpiąć go od wtyczki i np zewrzeć piny.

Szczerze mówiąc jednak wątpię że powodem jest ten właśnie czujnik.

Stawiałbym raczej na brak czynnika chłodzącego lub jego zbyt małą ilość.

Jeśli brakuje czynnika to pasowało by namierzyć miejsce jego ubywania - najczęściej jest to dziurawy skraplacz (chłodnica).

Klima ma też czujnik ciśnienia czynnika wewnątrz swojego układu. Jeśli owo ciśnienie jest zbyt niskie lub wcale go nie ma - nie włączysz klimy.

Jeśli pewny jesteś że klima ma wystarczającą ilość czynnika sprawdź bezpieczniki, jest ich około 4, ewentualnie kostki łączące poszczególne jej klimy.

Oczywiście wentylator nadmuchu powietrza wewnątrz musi być w pozycji przynajmniej "1", w zerowym położeniu włącznika nadmuchu klima nie działa.

 

Może VAG'iem coś tu zdiagnozuje, ale tego nie jestem pewny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalek80

Tak mam manualną klime. Passata kupiłem w zimie więc nie wiedziałem że nie działa, ale teraz jak zrobiło się cieplej to lipa bez klimy :639: Sprawdzałem i nie dochodzi prąd do tej sprężarki od klimy. :612:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest mała automatyka i jeśli któryć z czujników zadziałał (zbyt niskie ciśnienie w ukladzie, za niska temperatura na zewnątrz), to napewno klimy nie uruchomisz.

Wystarczy wziąć miernik i lecieć po kolei po przewodzie począwszy od włącznika AC w kierunku sprężarki. Jeśli na którymś czujniku napięcie zanika (nie wychodzi z niego), to wiedząc, jakie ma spełniać zadanie dany czujnik, możemy postawić diagnozę, dlaczego klima nie odpala.

 

To jest takie proste, tylko będzie problem ze śledzeniem trasy okablowania klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość longines

Innym elementem, który często w B4 pada od niechcenia jest tzw. moduł komfortu. Znajduje sie on na lewym nadkolu w komorze silnika (między akumulatorem a dzwonem resora). Sprawdź czy podaje napięcia na na piny 1 i 2 wentylatora (3pin to masa).

Jeśli nie pozostaje Ci zakupić nowy moduł, a to nie jest tanie :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności