Skocz do zawartości
Kuczi

Brak szyb el, wszystko padło

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakoś dziwnie się stało ale po otwarciu kilku szyb i na końcu otwarciu przedniej lewej wszystko padło :( Szybke domkńąłem podając jej 12V do silniczka czyli mozna wnioskować że to sterownik lub HGW :D Nie chodzi żadna z czterech szyb, nie wzbudza się, cisza jak makiem zasiał :( Gdzie szukać usterki, przyczyny?

W B3 podobno jeden sterownik jest do 4 szyb bo w B4 było inaczej, już się gubię ... :(

Lusterka chodzą i grzeja, szyberdach chodzi, wszystko chodzi oprócz szyb........

Może wiecie gdzie jest bezpiecznik? A wogóle jest? Bo w kilku instrukcjiach tego nie wychwyciłem.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę krakać ale zaczyna się ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w b3 jest tak samo, ale u mnie jest tutaj:

bezpiecznikitr4.jpg

 

W tym miejscu siedzi bezpiecznik wielorazowy (w metalowej obudowie), jak się przegrzeje to nie działa. Raz mi tak się stało jak bawiłem się szybami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw zimno jest ale ubrałem kurtałkę i poszedłem sprawdzić co i jak :] Sprawa wygląda następująco: bezpiecznik jest ulokowany poziomo nad przekaźnikami (trzeba się schylić żeby zobaczyć) i u mnie ma wartość 25A, serwisówka podaje wartość 20A, zobacz jak to u Ciebie wygląda :cwaniak:

Sterownik do szyb napewno jest jeden, a nie 4 jak w B4, a jeżeli chodzi o lusterka i szyberdach to każde z nich ma odrębne zasilanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol983

monter -masz a może ktoś inny ma taki schemacik do tych bezpieczników tylko do B4 bo u mnie tez róznie jest z szybami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mata chopy po działce na grzbiet za dobre checi :) ide zaraz zerknę co i jak jak zdąże przed ciemnościa :) A jak nie to w sobotę... dziasiaj miałem ciężki dzień.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karol983, Rozpiskę bezpieczników widziałem gdzieś tutaj na forum..

A schematu dodatkowych bezpieczników(dodatkowego wyposażenia) też szukam, nawet na volkswagen.msk.ru nie mogę znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bezpiecznik jest ulokowany poziomo nad przekaźnikami (trzeba się schylić żeby zobaczyć) i u mnie ma wartość 25A, serwisówka podaje wartość 20A, zobacz jak to u Ciebie wygląda

 

Mam trzy bezpieczniki po lewej stronie nad przekaźnikami w pozycji poziomej. Drugi od góry 20A jest od szyb no i niestety był przepalony a ja całe drzwi rozebrałem :wstyd:

Bezpieczniki te są mało widoczne, kiepski jest do nich dostęp a i żadna instrukcja czy program o nich nawet nie wspomina....

 

Oczywiście usterka naprawiona :ok: no i CB założone :P

Dziękuje wszystkim za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moja wycieczka na mrozie do autka widzę się przydała :cwaniak:

 

Nie kasuj tego tematu i podepnij pod FAQ bo nie wiadomo komu jeszcze może się ten bezpiecznik przepalić :evil:

 

P.S. Od czego masz pozostałe 2 bezpieczniki :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od czego masz pozostałe 2 bezpieczniki

 

Ale ja mam pamięć.... przypomniało mi się że jest wszystko w książce "sam naprawiam"

 

a0b737ad1681d901.jpg

67e21770936bff1d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności