Skocz do zawartości
Gość SnoozE

Ogrzewanie - Passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SnoozE

U mojego taty w aucie nie dziala ogrzewanie. Jest nadmuch tyle ze leci zimne powietrze. Mechanik mowi ze z naprawa zejdzie caly dzien bo przypuszcza ze cos sie zatkalo. Pytanie skierowane do was co moze byc przyczyna ? Co ewentualnie sprawdzac ? Filtry ? Moze pokretlo nie lapie ? Jakies sugestie ? Bo nie chce sie dac naciagnac :) pozdro ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam marek

sprawdz czy przewody gumowe z nagrzewnicy sa gorace jak tak to klapki otwierajace i zamykajace sie zepsuly i konieczne jest zdemontowanie deski rozdzielczej a jesli jeden z nich jest zimny to procedura jest taka sama.trzeba zdjac deske a to zetrwa okolo jednego dnia i toszke kosztuje.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Riven_

Ja miałem podobnie. Węże od nagrzewnicy były cieple obydwa, ale powietrze po włączeniu ogrzewania zaczynało lecieć cieple, a później z każdą chwila sie ochładzało, aż do prawie zimnego.

 

Na tym forum znalazłem poradę jednego z użytkowników i ja zastosowałem.

Mianowicie ustawiłem temperaturę na HI (climatronic) zdjąłem dwa węże od nagrzewnicy. Do jednego wyjścia z nagrzewnicy założyłem inny wąż, który wyprowadziłem na zewnątrz auta wkładając go do wiadra. Do drugiego wejścia nagrzewnicy podawałem wodę z węża ogrodowego. I patrzyłem jaka woda leci do wiadra i to co znalazło sie w wiadrze nie wyglądało za ciekawie pełno kamienia (ktoś chyba zamiast płynu wlał wodę) Operacje powtarzałem kilka razy w sumie chyba z 80 litrów wody przetoczyłem przez nagrzewnicę, ale warto było.

Teraz ogrzewania działa bardzo dobrze.

 

W twoim przypadku warto sprobować nic nie tracisz może trochę czasu i wody, a zaoszczędzić możesz sobie wyciągania nagrzewnicy, albo kosztów.

 

Jeśli będziesz to robił to przygotuj sobie trochę płynu do chłodnicy żeby uzupełnić to co wyleci z nagrzewnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SnoozE

Dzieki chlopaki za pomoc :) Posprawdzamy to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klaus

Witam mam paska b5 1.9tdi afn

podczas postoju mam 90 stopni to grzeje tak sobie a jak dodam mu tylko troche gazu to grzeje lepiej

co to moze byc pompa do wymiany czy zapchana nagrzewnica.Jak go kupilem to mial walnieta uszczelke pod glowica i straszny osad w zbiorniczku.NIE KUPUJCIE SAMOCHODóW OD HANDLARZY Z GDANSKA 90% TO PRZEKRęTY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności