Skocz do zawartości
MłodyWilk22

Beta 4 - kupiłem transmiter i...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem transmiter FM i jak go używam to gra mi radyjko tylko w prawym głośniku.

Jak czasami przy wciskaniu TP na sekundke zniknie stereo to zaczyna grac na 2 głośniki.

 

Testowałem transmiter na 2 innych radyjkach i dzieje sie identycznie tak samo... Przy włączonym stereo gra tylko jeden prawy głośnik, a po wyłączeniu stereo grają 2 ale jakoś jest dużo gorsza niz na jednym...

 

Czy to wina transmitera czy one tak mają?

 

No i czy w Beta 4 można wyłączyć stereo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

MłodyWilk22, a masz mozliwosc ustawiania "balansu" w tym transmiterze :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, że nie...

 

Jest tylko głośność, częstotliwość i EQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nie wiem jaki transmiterek kupiłeś. Ja miałem taki sam efekt w takim modelu:

http://www.allegro.pl/item265470716_m2_transmiter_fm_usb_z_odtwarzaczem_mp3_pilot_.html

 

Nie od tego sprzedawcy ale też na allegro. Zgłosiłem zapytanie. Nie było to chyba nic dziwnego, bo od ręki został wymieniony.

Po wymianie, jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już napisałem do tego sprzedawcy i zgodził sie bez problemu wymienić.

 

Alcest, po twojej wypowiedzi mam pewnośc, ze jednak jest możliwe uszkodzenie transmitera. Do tej pory bardziej szukałem winy po swojej stronie..

 

Thanks :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że podepnę się pod temat.

 

Powiedzcie mi szanowni koledzy jak z jakością dźwięku i jakością samego urządzenia?

 

Własnie wywaliłem chiński "shit" z DVD, divix i takimi tam, które dostałem razem z samochodem od Niemca i zamontowałem oryginalne radio BETA. W porówniau z tym chińskim badziewiem jakość dźwięku z BETA-y jest dla mnie zupełnie satysfakcjonująca. Jedyny mankament to brak CD/MP3. Kupno zmieniarki odpada, gdyż to koszt ok. 450,-plnów, a oryginalna VW i tak MP3 nie odtwarza. W związku z tym zacząłem się mocno zastanawiać nad transmiterem.... no właśnie, tylko jaka jest jakośc dźwięku, jak z funkcjonalnośćią.... napiszcie coś o swoich urzadzeniach? pomóżcie w podjęciu decyzji...

 

Pozdrawiam,

Arapaho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Temat rozwałkowany już dawno

 

Poczytaj TO

 

pozdrawiam herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja po wymianie wadliwego transmitera na nowy jestem bardzo zadowolny :)

Z Betą współpracuje elegancko i czyściutko :ok:

Ja mam tarnsmiter z equalizerem i naparwdę fanjnie to chodzi, także polecam :)

Ja kupiłem ten:

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=258524707

 

Ale inne pewnie też dobrze chodzą. Ale tutaj gość jest naparwdę przesympatyczny i uczciwyw do bólu - przekonałem sie gdy mój transmiter okazał się wadliwy. Sam pokrył koszty obu wysysłek i jeszcze przeprosił za kłopot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za informacje. Wątki juz przeczytane. Opiń pozytywnych jest chyba tyle samo co negatywnych. Opinia Młodego Wilka tez cenna. W związku z tym, ze piszesz iż facet jest przesympatyczny a mieszka w mojej okolicy, moze da się umówić na mały test tego uzradzenia przed kupnem. Już w tej sprawie do niego napisałem. Zobaczymy.

 

Jeszcze raz dzięki,

Pozdrawiam,

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupno zmieniarki odpada, gdyż to koszt ok. 450,-plnów

Transmiter z linku Wilka kosztuje 109 zł. Jakbyś dołożył jeszcze 143 (pomijając koszty wysyłki) to miałbyś Pioneera DEH 2900MPB. Też używałem transmitera i mimo, że moja wrażliwość na jakość dźwięku jest raczej niewielka, to po zakupie w/w radyjka w końcu zacząłem słuchać muzyki w aucie - po prostu nie ma porównania (no i mam gdzie wtyknąć zasilanie CB :P ). Więc jeżeli masz możliwości finansowe, podświetlenie radia Ci pasuje (niebieski u mnie zalatuje fioletem - nie pasuje idealnie do klimy, ale nie jest źle) to szczerze polecam pioneera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Przeglądałem radyjka i naprawdę niemożna kupić nic poniżej 1000,-pln, aby pasowało do deski i oświetlenia 3BG. Jedynym sprzętem godnym uwagi ze wzgledu na design to Becker Grand Prix, idealnie pasujący do deski, ale jego cena jest poza moim zasiegiem... a raczej poza zdrowym rozsądkiem. Pewnie wielu osobom się narażę pisząc co napisze teraz, ale wogóle kwestia jakości dźwięku to jakas porażka w przypadku car hifi. Jakość to mozna osiagnąć słuchając na zwykłych klockach HIFI w domu i to w przypadku, gdy mamy ku temu odpowiednie warunki "lokalowe"a nie w samochodzie. Poza tym, sam format MP3 wyklucza "jakość" z muzyki. Jeśli ktos poświęcił chociaż chwilę, aby zastanowić się na czym polega MP3 bedzie wiedział, że jest to kompresja polegająca na wycinaniu niektórych dźwięków - więc gdzie ta jakość - o jakości nie ma tutaj mowy.

 

Reasumując.... patrzyłem nawet na Pionki w granicach 800 -900,- plnów, bo na taki zakup byłem przygotowany. Jedna wizyta w sklepie i temat upadł. Te wszystkie dzisiejsze sprzęty wygladaja paskudnie... nadaja się na odpust a nie do samochodu, a Becker, który naprawdę pasuje stylistyką do 3BG jest juz dla mnie zadrogi.

 

Pozdrawiam,

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko przed wydaniem kasy na transmiter spróbuj gdzieś porównać jakość dźwięku.

Szykując sobie zestawik do odsłuchu MP3 musiałem też wydać kasę na odtwarzacz MP3.

Później próbowałem pendrive, ale to był koszmar, bo doszły jakieś trzaski.

Różnica między pioneerem za 250 zł a transmiterem +mp3 lub pendrive kolosalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności