Skocz do zawartości
peresada

wymiana sprężyn przód

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

ostatnio zauważyłem że lewa przednia strona mojego paska jest niżej niż prawa. różnica wynosi ok 1.5cm. z forum wyczytałem że jest to prawdopodobnie wina sprężyny w amortyzatorze. dodam tylko że auto jeździ bez żadnych problemów, stuków w zawieszenie ect.

chciałbym się dowiedzieć czy wymiana takiej sprężyny w warunkach "chałupniczych"

jest możliwa i nie bardzo trudna :D , czy potrzebne są jakieś specjalne narzędzia, czy powinienem wymienić od razu wszystkie sprężyny ( tył również )? i w końcu jakiej marki sprężyny powinienem zakupić.

z góry dziękuję i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy wymiana takiej sprężyny w warunkach "chałupniczych"

jest możliwa i nie bardzo trudna

jest możliwa jeśli masz dużego fracuza do ściśnięcia sprężyny, a czy trudne .... :hyhy: to zależy od Twoich możliwości.

a to że jest niższa czy wyższa to wcale nie musi być wina sprężyny, może być guma lub, nie chcę tego mówić ale autko mogło być po przejściach :( podobny przypadek miałem w B4, nierówna walka była.... amortyzator i naciąganie sprężyny nie pomogło :( a potem go sprzedałem :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już musisz wymienić sprężynę to od razu dwie przednie. I nie samemu, tu zastosowanie tzw francuza grozi kalectwem. Bez specjalnego scisku do sprężyn raczej sobie nie poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli już musisz wymienić sprężynę to od razu dwie przednie
Z tym się zgodzę...
I nie samemu, tu zastosowanie tzw francuza grozi kalectwem. Bez specjalnego scisku do sprężyn raczej sobie nie poradzisz.
a z tym ...STANOWCZO.... NIE !! co prawda robiłem to w passku B4 ale to nie ma większego znaczenia, poradziłem sobie sam, jednak trzeba troszkę pokombinować by sprężynka nie uciekła ;)

ps.jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :D

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jjacekkx, w moim pasku ostatnio zmieniałem na zimę na seryjne sprężyny,w warsztacie który ma niezły sprzęt i ku zdziwieniu,musiał ścisnąć sprężynę prawie zwój o zwój żeby zakręcić nakrętkę i mówił żeby nie pie*****ło,więc chałupniczo nie da rady za duża siła docisku i niestety niebezpieczne.A wracając do tematu u mnie też jakoś krzywo stoi prawa strona,auto miało zmieniane sprężyny i amory doświadczalnie kilka typów i też krzywo na nich,auto bezwypadkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuje za porady - zdam się chyba na warsztat bo zdrowie najważniejsze

:hurra:

pozdrawiam b. serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A JA chce wymienic sprezyne amortyzatora sam (passat b5 1.9tdi 130 km awx)przednia prawa(mam angliga ale to chyba bez roznicy) i pytanie jak to zrobic czy moglby mi ktos punkt po punkcie to napisac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A JA chce wymienic sprezyne amortyzatora sam (passat b5 1.9tdi 130 km awx)przednia prawa(mam angliga ale to chyba bez roznicy) i pytanie jak to zrobic czy moglby mi ktos punkt po punkcie to napisac?

Wystarczy poszukać ->http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=599167&postcount=17

I poczytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem koledze sprężyny na nowe i powiem że są tak mocne że w czasie ściskania zerwało mi gwinty w nowych ściskaczach.

 

Ponieważ miał pilny wyjazd ,wziął od sąsiada ze szrotu kompletne teleskopy ze spręzynami używki i tak został złożony.

 

Nie wiem dlaczego tak mocne spręzyny są w paskach ,w innych autach bez problemu można to ściskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy jest roznica w zakladaniu sportowych od grginalnych sprezyn?

mam komplet nowych do passata b5 czerwonych i chce je wymienic, wymienialem juz kiedys przud w innym aucie ale tutaj sie obawiam

a i czy jest ruznica i jaka pomiedzy sprezynami kombi a sedan

dziekuje i prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podlaczajac sie do tematu mam pytanie czy sprezyny b3 a b4 roznia sie technicznie czy tez mozna je stosowac zamiennie?

 

Strzelila mi sprezyna przod prawo, wymienie oczywiscie obie natomiast pytanie jw. czy mozna je stosowac zamiennie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie pytanie czy sprężyna z amortyzatorem z passata B5 2000rok (przód) będzie pasować do passata B5 FL 2002 rok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuje za wiadomość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest możliwa jeśli masz dużego fracuza do ściśnięcia sprężyny,

 

Stanowczo odradzam, życie można stracić, ja już widziałem jak sprężyna fruwała po garażu i ładny kawał tynku ze ściany zerwało, dobrze że w nikogo nie trafiła, jak ją ściskać to tylko specjalnymi ściągaczami do sprężyn a francuz jest dobry ale w hydraulice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam takie pytanie czy sprężyna z amortyzatorem z passata B5 2000rok (przód) będzie pasować do passata B5 FL 2002 rok ?

 

A ja bym powiedział że nie będzie pasowało, bo fl jest troszkę cięższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może wyżej stać ale z tego co pamiętam to pasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! A ja mam takie pytanko, mianowicie pare miesięcy temu pękła mi sprężyna z przodu i mechanik wstawił mi nowe- KYB RH 1020, wszystko niby dobrze tylko auto usiadło z przodu o jakieś 3 cm i teraz szoruje przodem o wszystko co wystaje trochę więcej z asfaltu, a jak jadę powyżej 120 km/h to przy większych nierównościach (górkach) również tre o asfalt, już dwa razy urwałem osłonę pod silnikiem. Chce zmienić te sprężyny przed zimą bo jak spadnie duży śnieg to zawieszę się w koleinach. Czy ktoś może poradzić jakie kupić żeby auto z powrotem miało swoją wysokość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co słyszałem (ale podkreślam - sam nie przetestowałem) dobre są sprężyny firmy K+F. natknąłem się niedawno na coś takiego - sprężyny zawieszenia, ponoć wersja wzmacniana. może coś takiego powinno Ci podpasować? generalnie producentów sprężyn nie ma jakoś strasznie dużo, są też Lesjoforsy, wiem że Monroe i KYB też je produkuje ale nie wiem czy do paska właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aslaby
Witam! A ja mam takie pytanko, mianowicie pare miesięcy temu pękła mi sprężyna z przodu i mechanik wstawił mi nowe- KYB RH 1020, wszystko niby dobrze tylko auto usiadło z przodu o jakieś 3 cm i teraz szoruje przodem o wszystko co wystaje trochę więcej z asfaltu, a jak jadę powyżej 120 km/h to przy większych nierównościach (górkach) również tre o asfalt, już dwa razy urwałem osłonę pod silnikiem. Chce zmienić te sprężyny przed zimą bo jak spadnie duży śnieg to zawieszę się w koleinach. Czy ktoś może poradzić jakie kupić żeby auto z powrotem miało swoją wysokość

 

Witam. Miałem ten sam problem ze spręzynami. Całkiem przypadkiem odkryłem,że miałem pękniętą spręzynę lewy przód. W maju ddałem auto do pobliskiego warsztatu, gdzie założono zakupione przez warsztat nowe sprężyny KYB 1020. Wg katalogów idealnie maiły pasować. Niestety po przejechaniu 5 tys km 9 3 miesiące wakacji okazało się ,że auto siadło na "pysk" i dosłownie wyłapywało wszystkie garby na asfalcie. We wrezśniu zareklamowałem spręzyny w warsztacie, który je kupił. Reklamację uznano i zamontowano Lesjofors. Po montażu Lesjoforsów auto wróciło do równowagi a porzód w porównaniu z KYB 1020 po 5 tys km uniósł się o 5 cm!!! Dodam,że po dokładnym przemierzeniu okazało się, że KYB 1020 mają mniejszą średnicę druta. Odradzam stanowczo KYB1020!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności