Skocz do zawartości
ali-g

fabrycznie tylko 1 pilot?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sobie dokodować drugiego pilota, VAG ma aktualnie zakodowanego jednego, ale nie mogę zmienić wartości na 2, przyjmuje tylko 1, czy możliwe ze moduł miał fabrycznie jednego pilota i tylko jednego może mieć zakodowanego?

Moj moduł to 1J0 959 799 J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować bez VAGa zakodować pilot. Ja ostatnio tak sobie zakodowałem i wszystko działa. Postępowałem wg procedury z tej stronki http://www.vag-com.pl/programowanie-pilotow.htm to jest ta druga metoda tam opisana.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wkładki w drzwiach :P Ale tak myślę,że chyba w tych rocznikach fabrycznie był tylko 1 pilot i dlatego moduł komfortu nie chce zatwierdzić 2 pilotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się zdaje, że 1 kluczyk = 1 pilot.

Procedura kodowania kluczyka (czytaj immo) jest inna niż doprogramowanie pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten pilot ma taką samą częstotliwość jak moduł? porównaj nr nodułu z nr pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makaj chyba masz rację.. mam jeden kluczyk i pewnie dlatego moduł pozwala zakodować tylko jednego pilota. Chociaż nie wiadomo ile jest w nim kluczyków zakodowanych, wiesz może jak to sprawdzić? Drugi kluczyk czeka, tylko nie mam pinu a za zczytanie pinu po złączu wołają 100pln i troche szkoda :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ali-g, nie zgodzę się z Tobą, mamy takie same autka i moduł a ja niedawno wgrałem drugi pilot (scyzoryk) i kluczyk do immo. Z tego co pamiętam pilotów możesz mieć 3, w immo też 3. twoja częstotliwość to 433 MHz taka jak u mnie. Wyjątkowo trudny do wychaczenia na Allegro. Mam wgrane 2 piloty choć VAG pokazuje 1, też tego nie rozumiem. Ważne że działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to juz coś wiem ;) Właśnie wiem, że jest trudny do zdobycia.. Nabyłem też taki który jest niby 433mhz,ale nie da sie go zakodować i po próbie zakodowanie moduł komfortu pokazuje ze ktos próbował zakodować zły kluczyk, czyli jest on nieprawidłowy. A co do scyzoryka to jaki mu zakodowałeś? Taki na 2 przyciski i 433mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po półrocznym szukaniu na allegro odpuściłem, kupiłem pilot 2 przyciskowy w ASO koszt 200 zł. ale to jest tylko pilot, druga część z grotem kosztuje o wiele wiele więcej. Jak już miałem pilot, dokupiłem druga część na allegro, złożyłem, wgrałem i teraz śmiga jak tralala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Makaj chyba masz rację.. mam jeden kluczyk i pewnie dlatego moduł pozwala zakodować tylko jednego pilota. Chociaż nie wiadomo ile jest w nim kluczyków zakodowanych, wiesz może jak to sprawdzić?

Wg mnie raczej nie jest tak, bo ostatnio też programowałem drugi kluczyk i najpierw zaprogramowałem immo, dalej chciałem vagiem ale właśnie moduł nie chciał przyjąć dwójki. Nie wiem dlaczego, nie myślałem nad tym tylko skorzystałem z drugiej procedury i poszło elegancko.

A ile jest kluczyków to możesz sprawdzić w blokach pomiarowych, w komforcie to jest pierwszy blok a w liczniku to chyba 21 z tego co pamiętam.

 

Po półrocznym szukaniu na allegro odpuściłem

No cóż, trzeba zaglądać też do forumowego działu 'Sprzedam' :P Ja dzięki temu dorwałem ten rzadki scyzor.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

pogromca,Nalezy zaznaczyc ze tym masz inny modul komfortu czyli nowszy,i u ciebie da sie zakodowac kluczyk bez VAG.Ja tez nie moglem wpisac innej wartosci nie 1,byc moze da sie zakodowac wiecej pilotow,tego nie wiem.

 

Wie ktos ile kosztuje kompletny klucz z pilotem w ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam moduł co ali-g i zakodowałem oba klucze bez VAG'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pogromca,Nalezy zaznaczyc ze tym masz inny modul komfortu czyli nowszy,i u ciebie da sie zakodowac kluczyk bez VAG.

 

Dopasowanie bez VAGa robiłem w Passacie 1998.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Na forum jest opis ze od 1999r,wiec nie probowalem nawet bez vag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc :ok: Jak zdobęde odpowiedni klucz to będę dalej kombinował i informował o postępachw sprawie. Aktualnie chciałem powalczyć z immo. Mam więc pytanie związane z nim, posiadam chyba swoj pin, ale jest 7-mio cyfrowy. Mam programik, który przelicza to na 4 cyfry, ale woła ode mnie jeszcze kod dilera i imortera. Skąd wziąć te dane? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod dilera możesz dać 19446 a importera 444.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności