Skocz do zawartości
Gość JediNet

Paliwa alternatywne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JediNet

Czy ktoś z forumowiczów testował paliwa alternatywne w TDI. Chodzi o OR i ewntualnie gaz. Kiedyś czytałem że już są technologie umożliwiające stosowanie gazu w TDI. Czy to prawda i ile to kosztuje. Jakie macie swoje sposoby na drogie paliwa. Cena 4 PLN z litr On mnie przeraża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o gazie do zwykłego dielsla czytałem, co prawda była to instalacj na LNG i CNG , ale gaz do TDI nie mam pojęcia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie macie swoje sposoby na drogie paliwa. Cena 4 PLN z litr On mnie przeraża.

 

ja mam sposob na drogie paliwo następujący: utrzymywac samochod w idealnym stanie technicznym wtedy bedzie palil oszczednie. no i z glowa używac pedałów gazu i chamulca. dobra rada dla tych co na dachu maja bagażniki by nie wożić ich jasli nie ma takiej konieczności. nie wozic w samochodzie niepotrzebnych rzeczy bo im samochod wiecej wazy tym wiecej pali. powodzenia. mój wg wskazan ze stacji pali 5.5 litra na 100km. jestem zadowolony z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można oczywiście też stosować zamienniki ON które najczęściej występują w kolorze czerwonym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damianko, tylko ze trzeba ostroznie jesli ma sie PD-ka. nie radze stosowac zamiennikow bo naprawa silnika moze byc droższa niz zaoszczedzone pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Kiedyś czytałem że już są technologie umożliwiające stosowanie gazu w TDI. Czy to prawda i ile to kosztuje.

Owszem, sa stosowane specjalne instalacje w autobusach miejskich, ale sa to juz ogromne koszty :dobani:

A jesli chodzi o oszczednosc ropki-jak napisalwojtkn, delikatnie operowac gazem, dojezdzajac do swiatel hamowac silnikiem, nie przyspieszac gwaltownie i niepotrzebnie...

Tak samo ze zbednymi elementami, jak bagaznik dachowy wozony na pusto-stanowi on dodatkowy opor powietrza...

Uzywac paliwa dobrej jakosci (szczegolnie w przypadku PD), bo oszczednosc moze nas uderzyc mocno po kieszeni w przypadku naprawy-komplet pompowtrysiwaczy to wydatek rzedu kilku tysiecy...

Warto rowniez sprawdzic filtr powietrza :ok:

Poza tymJediNet, masz jeden z najoszczedniejszych motorkow montowanych w Passatach :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JediNet

Koledzy. Co do operowania pedałem przyśpieszenia to wszystko znam. Bagażnika dachowego nie używam. W aucie wożę tylko niezbędne rzeczy potrzebne do eksploatacji i pomocy w drodze. W mieście najniższe spalanie (średnie na cały zbiornik) to 7,2 L/100 km, na trasie przy 110 km/h spalanie 6,2 L/100 km. Jedyny mój nawyk to tankowanie pod korek. Macie szczęście koledzy że nie musicie się poruszać waszymi brykami po Wrocławiu. Normalnie tragedia. Gdzie nie wjedziesz to tam stoisz. Czasami bywa że 20 km jedzie się 2 godzinki. Wyobraźcie sobie jak w takich przypadkach skacze spalanie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JediNet, oj sakcze na pewno ale jedyna chyba rada na korki jest przesiadka albo na rower/skuter albo korzystanie z miejskiej komunikacji. tak druga opcja przynosi rezultaty jesli spora czesc populacji zrobi wlasnie tak a ta pierwsza umozliwia jazde nawet jesli inni bedą przemieszczlais ie wlasnymi srodkami lokomocji. :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jogi

W Rzeszowie jeździ najwięcej autobusów miejskich na gaz CNG. Jest również stacja gdzie można zatankować to paliwo. 1,75 za m3. Jaki jest koszt instalacji do osobówki, czy ewentualne spalanie na 100 km nie wiem.

O ile dobrze pamietam to problemem w autach osobowych przy tego typu instalacji są zajmujące duzo miejsca zbiorniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macie szczęście koledzy że nie musicie się poruszać waszymi brykami po Wrocławiu. Normalnie tragedia. Gdzie nie wjedziesz to tam stoisz. Czasami bywa że 20 km jedzie się 2 godzinki. Wyobraźcie sobie jak w takich przypadkach skacze spalanie :mur:

 

Kolego, to również ja mogę powiedzieć, żeby się cieszyć, że nie mieszkasz w Łodzi ;) Wczoraj w drodze z pracy do domu naprzykład pokonanie 400m zajęło mi ok 25 minut. Nie mówiąc o koniecznoci dojeżdżania do domu dookoła, bo są remonty, remonty i remonty.

To samo mogą powiedzieć "warszawiaki" i chyba mieszkańcy z dużych miast.

 

Co do oszczędności to przesiadam się z gazu w starym pasiu na TDI AFN. Jak chcesz ograniczać spalanie możesz się dogadać z kilkoma osobami z pracy może i razem jeździcie do pracy i z pracy - wspólne zrzucenie się na wachę napewno obniży koszty, a koledzy/koleżanki będą mieli ciepło zimą :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli 400 metrow jedzie sie 25 minut, czy 20km 2 godziny to autko zostawia sie pod domem i bierze rower/hulajnoge/rolki/deskorolke i zyskujesz czas, oszczedasz pieniadze i srodowisko, spalasz kalorie i zyjesz dluzej;)

 

PS. Sylszalem w Zetce ze p rzyszlym roku cena ON moze dojsc do 5pln... wiec ile Pb? 7pln???

 

Sory za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sylszalem w Zetce ze p rzyszlym roku cena ON moze dojsc do 5pln... wiec ile Pb? 7pln???

 

Nawet mnie nie strasz :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biąrąc po uwagę że w wakacje lałem po 3,8 a teraz po 4 to w następnego sylwestra nie ździwie się jak bede tankować on po 5 PLN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w wakacje lałem dokładnie po 3,50 pln, i byłem załamany czemu tak drogo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miejmy nadzieje że tak nie będzie.

ale cud gospodarczy już tuż tuż.

sorry za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
damianko, tylko ze trzeba ostroznie jesli ma sie PD-ka. nie radze stosowac zamiennikow bo naprawa silnika moze byc droższa niz zaoszczedzone pieniadze.

KU PRZESTRODZE

Auto: z grupy VAG

Rok prod: 2000

Przebieg real: 190 tyś

silnik: V6 180 KM

jazda: tania, lane z kanistra, od szwagra - ilość ok 300 l

efekt: zasyfiała pompa (ponoć zaklejona parafiną)

koszt: holowanie z DE 2,5 kPLN +nowa pompa 7 kPLN + robocizna

 

Za te pieniądze można by kupić ze 2,5t paliwa po 3,9 PLN :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JediNet

Wczoraj się przeraziłem. :zdziwko::mur:

Trzy tygodnie temu lałem ON po niecałe 3,80 PLN. Wczoraj zajeżdżam zatankować a tam czeka na mnie cena 4,25 PLN. Jadę na następna a tam 4,28 PLN. Kiedy to wróci do 3,50 PLN. Nic tylko :wpale: naszych osłów i oślątka. Przecież to nie jest efekt cen na światowych rynkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
damianko, tylko ze trzeba ostroznie jesli ma sie PD-ka. nie radze stosowac zamiennikow bo naprawa silnika moze byc droższa niz zaoszczedzone pieniadze.

KU PRZESTRODZE

Auto: z grupy VAG

Rok prod: 2000

Przebieg real: 190 tyś

silnik: V6 180 KM

jazda: tania, lane z kanistra, od szwagra - ilość ok 300 l

efekt: zasyfiała pompa (ponoć zaklejona parafiną)

koszt: holowanie z DE 2,5 kPLN +nowa pompa 7 kPLN + robocizna

 

pompa zaklejona parafina? :zdziwko: filtr paliwa nie spelnil swojego zadania? :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywa może być zamieszkanie na wschodzi Polski :hurra:

Passata mam od ponad roku, w tym czasie przejechałem 59 kkm, z czego 98% na ukraińskim ON. Tyle że przywożę sobie sam!

Kumpel jak kupił od białorusinów co po wsi jeździli i sprzedawali "ON" pa 2,50zł, miał w ciągniku do wymiany szczęśliwie tylko filtr. Ciągnik popracował kilka minut i zgasł. Zawartość butelki co postała na mrozie - 1/3 to zamarznięta ropa, reszta niewiadomo co! A ja zadowolony ze swojej wahy jestem, tyle że na UA też ceny rosną. Teraz wychodzi ok 2,45zł/litr! Ale nadal opłaci się przywieźć dla siebie. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nosekdomin
PS. Sylszalem w Zetce ze p rzyszlym roku cena ON moze dojsc do 5pln... wiec ile Pb? 7pln???

 

nie strasz ludzi!!!-celem serwisów radiowych, reklamowych i itp jest robienie z nieostrożnych wypowiedzi znaczących ludzi wielkiego halo!!!-w wielkim ogóle. Ten kto to powiedział pewnie nie zna składu chemicznego parafiny a gdzie ropy!!! hehe Ceny po nowym roku znów zejdą w dół. Przecież taka cena zniechęca 1/3 polaków do poruszania się autami, przez co państwo i tak traci. A tiry i wszystkie busy i tak odliczają sobie podatki od paliwa.

-Państwo polskie żyje przecież z Kowalskich którzy robią dla prywaciarzy łatając sie kredytami i szukając oszczędności we wszystkim. I tacy niestety nie mają lekko i teraz jeszcze pewnie na dojeździe do pracy tracą więcej. żal polsko żal-dobrze że chca zrobić zawodowe wojsko by w życiu bym nie bronił takiego państwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności