Skocz do zawartości
wesley

Napływ powietrza do kabiny

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam jeszcze dobrze climatronica i nie miałem wcześniej auta z klimą. Nie znalazłem również podobnego problemu w "szukajce" więc proszę o pomoc.

Czy to normalne, że przy wyłączonym climatronicu podczas jazdy napływa do kabiny przez otwarte nawiewy powietrze bardziej lub mniej ogrzane w ilości zależnej od predkości jazdy?

Tak dzieje się w przypadku jazdy z climatr. wyłączonym od początku.

Jeśli w czasie jazdy włączę go i wyłączę, to ciepłego powietrza napływa przez nawiewy trochę mniej.

Czy pozycja "off" climatr. nie powinna powodować "zamknięcia" kabiny dla powietrza z komory silnika? :583:

Poza tym climatr. pracuje o.k. Pozdrawiam.

[/u]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Waldii
:vw: Witam Ja ma B5 115kucykow 1.9tdi i przy wylaczonym klimatroniku tez troszke powietrze idzie wiec jest ok....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo jak opisujesz, to jest właśnie automatyczna klimatyzacja ustawiasz temperaturę i na tym koniec. Myślę że gdyby całkiem zamykało dopływ powietrza to szybko parowały by szyby zwłaszcza w deszczowe dni a pozatym przy komplecie ludzi w aucie to byście się podusili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz się czym obawiać - to norma :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Horvath

U mnie jest dokładnie to samo - pomomo OFF'a powietrze dmucha, ale to samo widziałem też w innych passatach, więc myślę że wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega mnie wyprzedził z założeniem tego tematu więc się dołącze.

Od 5 dni mam 3BG 1,9 TDI 130KM i pierwszy raz do czynienia z klimatronikiem.

Miałem pytać o to samo. Bo też tak mam. Przy OFF wpada troszke powietrza do środka. I jest to lekko ogrzane powietrze. Czyli co??? Jest OK???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybką reakcję ....widocznie tak ma działać system napływu powietrza i już. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie ;)

Przy OFF wpada troszke powietrza do środka. I jest to lekko ogrzane powietrze. Czyli co??? Jest OK???

Przed wylaczeniem nawiewow ustawiam temp na low i wtedy przedostajace sie powietrze nie jest juz tak za bardzo ogrzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że przy prędkości powyżej 160km/h następuje automatyczne zamknięcie obiegu powietrza (brak informacji o tym na wyświetlaczu) - klapa która to robi ma taką małą dziurkę, przez którą przy tej prędkości i tak będzie napływała wystarczająca ilość powietrza - gdyby tak się na stało, to przy 200km/h przy wyłączonym wiatraku mielibyśmy i tak przeciąg ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności