Skocz do zawartości
chevy

Samochody USA wasze zdanie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie..

 

Co sądzicie o samochodach produkowanych za oceanem czyli USA. (Chevrolet, Chrysler, Cadillac itp.)

 

Czekam na opinie...

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chevy, chodzi Ci o passaty czy o amerykańskie auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
chodzi Ci o passaty czy o amerykańskie auta?
Co sądzicie o samochodach produkowanych za oceanem czyli USA.

kuczlaw, Passata chyba nie robia w USA :cwaniak:

Moja opinia jest taka-slabe hamulce, miekkie zawieszenie, slabe wkonczenie (no w koncu taka maja tam masowke, ze szkoda gadac), bogate wyposazenie i auto nastawione raczej pod leniowa i spokojna jazde (inaczej mozna miec problemy z automatem) :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chevy, już edytował posta, wcześniej trochę inaczej brzmiał ;) i można było go różnie interpretować ale wracając do tematu to w zależności jaka marka i model.....

Cadillac, Dodge to są te lepsze.....

Chevrolet, Chrysler to te tańsze.....

 

Krawcol, za oceanem VW ma fabrykę :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Chryslery to każdy może sobie ocenić w kraju u nas jakie są bo w zasadzie Sebringi, 300M i 300C są identyczne jak w USA. Lepsze jakościowo modele to Concorde i LHS. Tym ostatnim miałem okazję jeździć. Chevrolety są ok ale od Impali w górę. Cadillac jest też ok ale tylko modele z silnikami mocnymi najlepiej z tymi typu Northstar V8. Oczywiście nowy Cadi to w europie Opel/Saab więc nie ma co ich oglądać. Bardzo dobre mają długie limuzyny, Suvy i Pick-up'y. Jednak wszystko ma jakośc mniejwiecej włoską. Zawieszenia, układy kierownicze (trwałość) stworzona raczej na baaardzo równe amerykańskie drogi.

Jak ktoś chce coś z USA to chyba raczej powinien sprowadzać jakiegoś klasyka typu Chevrolett Camaro, Chevrolett Corvette, Cadillac Fleetwood, Cadillac Allante i inne okazy. Inne to raczej przecięne pojazdy. Samochod z Europy a w szczególności z Japonii (Meksyk itp) jest dużo bardziej i chętniej kupowany niż rodzimy produkt. Jednak entuzjastów i patriotów nie brakuje i kupują GM,Ford,Chrysler.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ametykańcem jechałem raz tylko (w sensie prowadziłem). Jakiś Chrysler to był. Zdanie mam złe. Za miękkie (a ja naiwny myślałem, że to Renault jest za miękkie), wołowate toto na max, przyspiesza może i dobrze, ale do 80 km/h. Powyżej to już przyspieszenie jak na taki silnik (ponad 3 litry) jest można powiedzieć co najwyśej przeciętne. Już Pasio TDI się lepiej zbiera. Zakręty to koszmar. No chyba, że ktoś lubi piszczące gumy, to ok. Tam gdzie w Oplu Kadecie z 1989 (fakt GSI to było) zaczynały się problemy na zakrętach w sensie, że zaczynały opony piszczeć, to Chrysler już po prostu w tym punkcie nie dawał rady. Pali toto też sporo. Może i wyposażenie jest ok, ale tandeta z jaką to jest zrobione przywołuje mi na myśl Asconę B. Serio, takiego kiczu nie widziałem od dawna. Plastik i ogólnie szmira. Szkoda, że pluszowych siedzeń nie było - dopełniło by to do reszty katastrofy. Miałem kiedyś supermirafiori z 1984 roku bodajże. I ono od środka mniejsze wrażenie tandety sprawiało... Jeszcze jechałem jako pasażer w Jeepie Grand Cherokee. Też na wprost jazda OK, tu ponad 5 litrowy motor przyspieszał zwinnie, ale 170 km/h to było max. Tu już wykonanie było jakieś lepsze i plastiki nie raziły tak bardzo, bo wsiadając do takiego autka od razu nastawiasz się na prostotę wykonania i maksymalną funkcjonalność. Ale według zapewnień kolegi powyżej 150 km/h są już odczuwalne problemy z trakcją. Za to w terenie (a auto było kupowane głównie do jazdy w terenie - kolega jest leśniczym) samochód jest bardzo dobry. I tu te plastiki zdają egzamin, bo czyszczenie autka od środka przebiega momentalnie. No i tak nie niszczeje, jak wszędzie ma te twarde obicia.

 

Ja osobiście jakbym miał autko z komfotrem zawieszenia Citroena, jakością wykonania Audi, wyposażeniem Mercedesa S klasy, ergonomią z Passata byłbym najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi. Ale takiego autka jeszcze nie ma. A i żeby się nie psuło - albo psuło na poziomie Lexusa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Krawcol, za oceanem VW ma fabrykę

Tak, wiem o tym, ze w Meksyku skladaja VW (np. Jetta), ale z tego co sie orientuje to Paska nie skladaja... No i widze, ze chevy wyedytowal post-nie chce jednak VW :rotfl:

Chryslery to każdy może sobie ocenić w kraju u nas jakie są bo w zasadzie Sebringi, 300M i 300C są identyczne jak w USA.

hha, a nie widzisz zadnej roznicy miedzy wersja USA i europejska tego samego modelu :?: Nie ma roznicy w zawieszeniu lub w hamulcach :?: Ja jechalem 300M w obu wersjach i odczulem roznice :P No i wez pod uwage, ze taki Chrysler Voyager, ktory byl na potege robiony byl skladany w USA i w Austrii (z mysla o europejskim kliencie)... No i w europejskiej wersji byl juz diesel (ok. 1995roku) i manualna skrzynia... Poza tym to, o czym wczesniej wspomnialem-w europejksiej wersji zawieszenie jest sztywniejsze i hamulce mocniejsze-takie jest moje odczucie dotyczace 300M :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście nowy Cadi to w europie Opel/Saab więc nie ma co ich oglądać.

HHA

 

jak to zrozumieć: opel i saab to badziew czy chodzi o to, że te auta są tylko pseudo amerykańcami i odpadają z tematu :)

 

z jakością wykończenia się zgodzę ale auta robione od 2000r w górę mają mięciutkie plastiki (wiadomo że nie wszystkie ale te lepsze tak)

i jak oglądałem nowego STS-a to byłem w szoku ...

 

Kiedyś miałem styczność z polakiem, mieszkającym 10 lat w USA, powiedził ze VW składany w meksyku to kicz i żeby nigdy nie kupować. Ale to jego zdanie... jaka jest prawda to wiedzą posiadacze tych aut ...

 

krawcol: masz racje chryslery robione na europe są twardsze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności