Skocz do zawartości
Gość Adrianek

problem z zegarami

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś może na jakich pinach w niebieskiej kostce od licznika po wyłączeniu stacyjki jest napięcie? U mnie jest na 3 pinie tylko a w zielonej kostce nie ma na zadnym. Nie mam juz pomysłów co z tym licznikiem jest,bo po wyłączeniu silnika zeruje sie godz,km dzienne,paliwo zostaje,obroty silnika tez zostaja i temperatura,a po ponownym przekreceniu stacyjki wszystko wraca do zera,a potem do swoich wskazan...rozebrałem cały licznik,ale nie było tam przerwanych sciezek,zimnych lutow itp.,bezpieczniki sprawne wszystkie,te pod maską rowniez przy kompie. Wie ktoś może co jeszcze sprawdzac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może temat nie do końca związany, ale zapytam dzisiaj zauważyłem, że podczas uruchamiania samochodu przez chwilę drga mi wskazówka na obrotomierzu, po pewnym czasie przestaje i wszystko niby ok działa. Co może być przyczyną nigdy wcześniej tak nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że robię odkop, ale nie chciałem zakładać nowego tematu więc wybaczcie ;)

 

Za oknem zrobiło się ciepło(jak były mrozy to wszystko było ok) i pojawił się problem z obrotomierzem. Przy obrotach w zakresie 1000-2000 obrotomierz "skacze", nie wzrasta płynnie tylko skacze co około 2mm. Silnik na obroty wchodzi normalnie, nic się niepokojącego nie dzieje. Tylko właśnie ten obrotomierz skacze. I dzieje się to tylko przy przyśpieszaniu - kiedy rozpędzę auto powyżej 2000 obrotów i wcisnę sprzęgło, obroty spadają płynnie.

 

Teraz mam takie pytanie. Posiadam swoje stare zegary, w których wszystko było ok i nasunął mi się pomysł, aby przelutować silniczek obrotomierza ze starego do nowego licznika. Taka operacja ma sens czy problem leży gdzieś głębiej? Silniczek przylutowany jest na 4 punkty, odlutować go to żaden problem. Chodzi mi tylko o to, czy nie uwalę wtedy całkiem zegarów ;)

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem od niedawna posiadaczem paska z 1998 roku.Otóż zauważyłem że niekiedy gasną mi zegarek oraz licznik kilometrów lecz o dziwo wcale sie nie resetują a wszystko wraca do normy po zgaszeniu zapłonu i uruchomieniu ponownie.Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepnę swój problem.

 

Wymieniałem tarcze w liczniku i po wymianie wszystko działa oprócz ... obrotomierza. Chodzi tylko w zakresie od 0 do 1000 obrotów, a po przegazowaniu wskazówka spada na 0 i dopiero nieco się podniesie przy wyższych obrotach - tak jakby wskazów się ślizgała na ośce. Czy to możliwe ? A może to problem sterowania samego obrotomierza. W GAG dwa razy pojawił mi się błąd czujnik poł.wału, ale po skasowaniu bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

od jakiś 2 tygodni na mojej desce rozdzielczej zrobiła się " dyskoteka", mianowicie, gdy odpalę auto i przejadę jakieś 200-300 metrów zaczynają przygasać liczby co są wyświetlane na komputerze, następnie pojawia się błąd airbaga, po krótkim czasie wszystkie wskazówki opadają do "0" , wyłącza się wyświetlacz i podświetlanie zegarów tak jakbym zgasił auto. po jakieś minucie wszystko znowu wraca no normy po czym zaczynają się pojawiać błędy m.in. od oleju itd. po przejechaniu ok 5km wszystko wraca do normy ale póżniej w między czasie coś tak zawsze zgaśnie lub wyskoczy błąd. silnik pracuje równo i bez żadnych problemów. dziś podjechałem do kolegi co ma VAG-a i jest taki błąd:

P1650 Magistrala danych CAN, przyrządy i wskażniki - brak danych. co to może być???

dodam jeszcze że jakieś 2 tygodnie temu miałem wymieniany czujnik położenia wału korbowego a przed zamontowaniem mechanik umył mi silnik, miałem lekkie obawy co do tego ale zapewniał mnie że nic się nie stanie a tu ****... czy po tym myciu może robić się gdzieś zwarcie czy może coś się dzieje z masą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz chiński xenon? Jak tak, to one robią ci przepięcia w instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zwykłe lampy. posiadam model przed liftem. jutro mechanik ma mi olej wymienić i ma wszystkie kostki przeczyścić, przedmuchać i jeszcze od zegarów ma sprawdzić i wtedy się zobaczy czy będzie poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jak twierdzi mechanik został rozwiązany. wyjął on zegary i było coś tam przepalone. pojeżdze trochę i wtedy będzie pewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem wrócił:( jutro wstawię auto do mechanika z reklamacją. na pewno coś się dzieje przy zegarach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. znalazłem temat do którego pasuje moje pytanie ale bardzo dawno już nie było postu w nim nie wiem czy ktoś tam zagląda jeszcze. Mam passata b5 1.9tdi AFN. Pytanie moje brzmi: wracam po 16 z pracy do domu zamykam samochód zaglądam przez szybę jest widoczny przebieg i godzina. o 7ej rano następnego dnia wychodzę z domu zaglądam przez szybę przebieg i godzina dalej są widoczne. co zrobić żeby wygasały chociaż po jakimś czasie?? czy tak ma być w tych samochodach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ma być w tych samochodach, to normalne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się to normalne. W każdym B5 tak jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w pasku przed liftem tak jest i u znajomego w FL-u też, także się nie martw:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastąpił powrót problemów z zegarami. okazało się że już jest dojechana płyta główna na zegarach i dziś zamówiłem nowe zegary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

podłączę się pod ten temat, gdyż jestem nowym użytkownikiem. Szukam jakichkolwiek informacji o wyświetlczau tym pomiędzy zegarami - u mnie jest on czarny, nic się na nim nie wyświetla (oprócz kontrolek czasami :P) zegar mam identyczny jak ten w pierwszym poście. Powie mi ktoś czego to może być wina? Dodam, że jestem kompletnie zielony i prosiłbym o wytłumaczenie tego jak dziecku ;P z góry dziękuję!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się bo tez mam problem z licznikami. zegar i licznik zerują się zaraz po wyłączeniu stacyjki. licznik przebiegu jest cały czas. gdzie szukać przyczyny. dodam ze po przekręceniu kluczyka w stacyjce wskazówka obrotomierza drgając opada do zera z położenia ok.2tys. obr. proszę o porady i sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja mam problem z zegarem pokazującym godzinę, po wejściu do auta godzina zaczyna świrować przestawia się sama i to dość szybko. Wie ktoś gdzie mogę szukać przyczyny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W liczniku. Musisz go wyjać i rozebrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. okazalo sie ze przepalił sie bezpiecznik. po wymianie wszystko dziuała .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności