Skocz do zawartości
Gość Kamil20_krk

Problem z hamulcem ręcznym

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamil20_krk

Witam,

 

Od kilku dni nie działa mi ręczny, a zaczęło się to tak:

 

4 dni temu: ręczny działa

3 dni temu: ręczny działa, ale przy zaciąganiu nie ma już tego "hropotania, czy też zgrzytu - tego dźwięku"

2 dni temu: podczas podciągania hamulca ręcznego nie ma tego dźwięku, oraz momentalnie spada w dół, czyli nie działa

wczoraj, dzisiaj: tak samo jak 2 dni temu, czyli brak...

 

Co może być przyczyną ? Jak to szybko naprawić ?

 

Posiadam VW Passata B5 1997 r. 1.8T (podłokietnik jest fabryczny :mur: ).

 

Proszę was drodzy forumowicze o szybką radę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy czuć opór przy zaciąganiu ?

Może linka posza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil20_krk

Jest opór, ale nie przeskakuje po "ząbkach" i nie zaskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dołączam, mam taki sam problem. Dzisiaj po pracy zajechałem do Tesco po drobne zakupy. Zaparkowałem, zaciągnołem ręczny. Wszystko Gitara Brzdękoli. Wracając z Tesco stanąłem na chwile przy baknomacie. I juz nie mogłem zaciągnąć ręcznego. Ręczny łapie, ale dzwignia zaraz opada w dół. Tak jak by nie było ząbków które go blokują po zaciągnięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zepsol ci sie mechanizm co blokuje sie na zabkach i jest zwalniany w raczce moze byc tez zablokowany musisz tam sie doistac popsikaj wd40 moze to pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zepsol ci sie mechanizm co blokuje sie na zabkach i jest zwalniany w raczce moze byc tez zablokowany musisz tam sie doistac popsikaj wd40 moze to pomoze

 

Mogła pęknąć sprężyna, która powoduje przyciąganie ząbka do zębatki i blokowanie mechanizmu. Trudno to naprawić bo hamulec ręczny to element nierozbieralny. Najlepiej kupić używkę (nie z anglika, bo chyba nie pasuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogła pęknąć sprężyna, która powoduje przyciąganie ząbka do zębatki i blokowanie mechanizmu. Trudno to naprawić bo hamulec ręczny to element nierozbieralny. Najlepiej kupić używkę (nie z anglika, bo chyba nie pasuje).
dokladnie moglo sie tak stac ale sprobowal bym jeszcze psiknac tam wd40 postrzelac z tego przycisku recznego moze cos sie po prostu zablokowalo a potem jak mowisz wymiana najlepiej wal na szrot w okolicy najtaniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dopiero w weekend, ewentualnie piątek popołudniu znajdę czas by tam zajrzeć. Praca. Czy wystarczy że zrzuce tylko tą osłone wokół ręcznego? Czy jest coś jeszcze do kopania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie to dopiero w weekend, ewentualnie piątek popołudniu znajdę czas by tam zajrzeć. Praca. Czy wystarczy że zrzuce tylko tą osłone wokół ręcznego? Czy jest coś jeszcze do kopania?
starczy bo sama raczka jest nie rozbieralna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli że całą Dzwignie rękawka będe musiał przekładać? Lepiej żeby coś Było tylko przyblokowane. Dobry rękaw to nie problem całe szczęście, 5 min jazdy ode mnie jest szrot i mają tam parę pasków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli że całą Dzwignie rękawka będe musiał przekładać? Lepiej żeby coś Było tylko przyblokowane. Dobry rękaw to nie problem całe szczęście, 5 min jazdy ode mnie jest szrot i mają tam parę pasków.
raczej sie nie spodziewaj ze cos sie przyblokowalo ale sprawdzic musisz szkoda kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Piatek wymieniłem Całą dzwignie. Bo w środku w starej jakiś pierdolnik pękł jak wdusiłem guzik by zwolnić ręczny odjeżdzając z pod tesco. Haczyk który blokuje sie na zębatce był luźny. I dlatego nie łapał się zębatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj w Piatek wymieniłem Całą dzwignie. Bo w środku w starej jakiś pierdolnik pękł jak wdusiłem guzik by zwolnić ręczny odjeżdzając z pod tesco. Haczyk który blokuje sie na zębatce był luźny. I dlatego nie łapał się zębatki.
droga ta dzwignia na szrocie ? i nie bylo tak strasznie wymienic gratuluje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem 15 Funtów. Wyciągnięcie dzwigni zajęło mi około 10min. Dwie śrubki 13 i chwilę musiałem pokombinować z kulkami na których linki sie trzymają. Zamontowanie to około kwadransu, poszło łatwiaj bo wiedziałem już co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zapłaciłem 15 Funtów. Wyciągnięcie dzwigni zajęło mi około 10min. Dwie śrubki 13 i chwilę musiałem pokombinować z kulkami na których linki sie trzymają. Zamontowanie to około kwadransu, poszło łatwiaj bo wiedziałem już co i jak.
gdzie w angli mieszkasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Okolicach Doncaster a Sheffield. W właściwie między obydwoma. Tj. South Yorkshire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie? czy to normalne , że podczas jazdy jak się zaciągnie hamulec ręczny samochód nie staje(nie blokuje kół) tylko jedzie i dopiero po jakimś czasie zaczyna on działać-mi powiedzieli u VW w Irlandii, ze tak jest ponieważ taki mechanizm ma passat. Ogolnie na górce trzyma mocno i jak zaciągne go i chce ruszyć to też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pytanie? czy to normalne , że podczas jazdy jak się zaciągnie hamulec ręczny samochód nie staje(nie blokuje kół) tylko jedzie i dopiero po jakimś czasie zaczyna on działać-mi powiedzieli u VW w Irlandii, ze tak jest ponieważ taki mechanizm ma passat. Ogolnie na górce trzyma mocno i jak zaciągne go i chce ruszyć to też.

 

To norma,ja mam tak samo i jest :ok Spróbuj tej sztuki na śniegu lub innej śliskiej nawierzchni-napewno sie uda ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności