Skocz do zawartości
Gnotek7

Podróż do Austrii. Co potrzebuję miec ?

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy chodzi mi czy potrzebuje wykupic jakieś winietki itp. Jadę przez Czechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gnotek7, poszukaj na stronach PZMotu - tam są ceny winiet w na autostrady "z poplatkiem" w CZ i Austrii.

 

Z doświadczenia wiem, że szybciej i prościej jechać przez niemcy... poza tym nie musisz się z CZ policją użerać (oby!).

 

 

Aaaaa Ty jesteś przecież z WLKP - jesteś pewien, że chcesz jechać przez CZ ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marecek jestem pewien bo tak do szwagra najlepiej jechac. Dzięki za info sprawdze :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na innych przejściach, ale w Cieszynie za naszymi bramkami było zawsze najtaniej. Mają na Czchy i Austrię. Ceny obecnej nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może jak to jest z wyposażeniem dodatkowym pojazdów w tych krajach :?:

Pytam bo akuratnie sam też się wybieram na początku grudnia do Austrii i nie wiem w co ewentualnie doposażyć swoje autko :vw:

 

Dobra znalazłem coś takiego , czy to wystarczy czy są jeszcze jakieś dodatkowe kruczki w Czechach jak to pisał marecek :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Knedle wymagają linki holowniczej, apteczki + coś a'la kubeczek na płyny, kpl zapasowych żarówek, kamizelka z TUV no i na światłach

 

Austriacy są bardziej rozsądni. U nich wystarczy kamizelka z TUV i teoretycznie na światłąch. Jednak pytałem latem w lipcu jednego z z Gemmunde Polizei o te światła i mówił, że oni to chyba zniosą latem i będzie tak jak u nas było. No i mówił, że jeździć na postojówkach lub dziennych ;)

Acha i austriacy sprawdzają lewe xenony :ok: a lewizna kosztuje €500 :hurra:

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hha możesz napisać coś więcej o tym kubeczku :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz jechac przez Czechy to polecam droge przez Kudowe na Prage - "ósemka praktycznie cala w dobrym stanie a od granicy w Nachodzie masz juz po 50km autobane czeska (w okolicach Hradca Kralove odbijasz na rondzie w lewo - jedziesz przez dwie wiochy i wjezdzasz na nowa autostrade - jakiesz 30 km przed Praga troche poczesie ale tylko chwile - ogolnie drogimaja OK - ale patrz na znaki bo sa male i niekiedy wisza na slupach oswietleniowych - a i obwodnice w Czechach nazywaja OSTATNI TRANZIT)

a w czecha tak jak mowil hha co obowiazuje - winete kupisz na prawie kazdej stacji w czechach

pozwodzonka i szerokosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Służy do podawania lekarstw w płynie. Mojego kompana z letniej podróży zapytali czy ma coś takeigo jak "kieliszek" ale chodził o kubeczek. Jako, że jechaliśmy na 3 tygodniowy kemping to mieliśmy kubeczków po 1 na łeb. Zdziwiło mnie to jednak ale widać zapytują o to.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no kubeczek mnie też zaciekawił :P czyżby toalety na autostradach pozamykali :rotfl::rotfl: a tak serio to w Cieszynie zaraz za granicą kupicie Vinietki w takiej drewnianej budzie po prawej str. za Polską granicą i są dużo tańsze niż w PL na stacjach. Jak jechałem przez Austrię do Croati to bałem się fotoradarów podobno są na trasie Wiedeń-Gratz-Klagenfurt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
a tak serio to w Cieszynie zaraz za granicą kupicie Vinietki w takiej drewnianej budzie po prawej str. za Polską granicą i są dużo tańsze niż w PL na stacjach. Jak jechałem przez Austrię do Croati to bałem się fotoradarów podobno są na trasie Wiedeń-Gratz-Klagenfurt.

 

 

Owszem siedzi taki gostek od lat w tej budzie przez 24h i sprzedaj winiety na wszystkie kraje europy, które stosują winiety na swoich autostradach. Jakś czas temu kupiłem u niego nawet wieniete na Szwajcarie :) Jednak jak ktoś chce kupić winity po cenach nominalnych to pozostają tylko stacje benzynowe zaraz za granicami Czech czy potem Austrii. Co do tej trasy Wiedeń-Villach to stoją fotoradary ale mają ponoć dużą tolerancję i łapią tylko tych co przekraczają 160km\h lub powodują inne zagrożenia. Na stronie www związku OAMTC opisane jest to, że sterowane są one automatycznie lub ręcznie przez operatora. Fotoradary robią nawet fotki od tyłu a w ichniejszym prawie nie ma czegoś takiego, że musi być widać twarzowca ;)

Generalnie przez Austrię jeździło się, jeździ i zapewne bedzie się jeździło dużo lepiej i przyjemniej niż jakimkolwiek dawnym demoludzie.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do tej trasy Wiedeń-Villach to stoją fotoradary ale mają ponoć dużą tolerancję i łapią tylko tych co przekraczają 160km\h lub powodują inne zagrożenia.

 

No niezła tolerancja, jakby u nas taka była to przy naszym stanie dróg byłby pełen hard core :P lubię jeździć przez Austrię, od Wiednia do Klagenfurtu troche monotonnie ale przynajmniej kilometry uciekają i jest bezpiecznie :ok: Raz z Croati wracałem przez Węgry masakra można pogryźć kiere ze złości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

A tam wszyscy niezaleznie od tego czy jedzie 7er, A8, Touareg, 911 czy innym potworem to 130km\h w porywach do 140km\h. Owszem zdarzają się wyjątki ale wtedy to mają ich niezmiernie szybko :ok:

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hha, fakt kultura na wysokim poziomie, może i u nas towarzystwo się wyrobi i co zauważyłem umieją jeździć po autostradach a nie blokować lewy pas ( z uporem maniaka ) jak prawy jest całkiem pusty hmm... takie refleksje mnie z rana dopadły :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odnosnie tej kamizelki: jak kupilem auto, mialem na wyposazeniu pomaranczonwa kamizelke a slyszalem od dwoch NIemcow (nie policjantow), ze kamizelka musi byc zielona (i taka tez tylko widywalem w innych autach)-...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co do tej kamizelki. Jaka barwa zielona czy pomarańczowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fotoradary robią nawet fotki od tyłu a w ichniejszym prawie nie ma czegoś takiego, że musi być widać twarzowca

 

U nas też maja to wprowadzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U nas też maja to wprowadzić

 

u nas też robią zdjęcia od "dupy strony"- przynajmniej wcześniej robili, tylko że Polak potrafi się od wszystkiego wykpić... (jak złapią za rękę, to mów, że nie twoja ręka)

 

dcp3421ikv6.th.jpg

 

w takiej sytuacji bez gadania płaci właściciel auta... tylko punktów już nie dają, bo niby komu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności