Skocz do zawartości
Gość rzeszow

[ elektryka/elektronika] brzęczyk świateł - skąd i jak jest

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rzeszow

Hej,

Mam taki nietypowy problem.

Od "zawsze" nie działał mi bzyczek informujący o zostawionych swiatlach.

Dziś jednak stała się dziwna rzecz. Zgasł mi wyświetlacz w radiu, radio zaczęło się wyłączać po wylaczeniu kluczyka i zaczął działać bzyczek od świateł.

 

Po godzinnej jezdzie - wszystko wróciło do normy - radio świeci, gra bez kluczyka, a bzyczek nei działa

 

Co może być tego przyczyną ?

Gdzie szukać "czegoś" ??

Jedyny punkt zaczepienia to ten bzyczek .

 

 

Pozdrawiam z Rzeszowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatni bezpieczniki lub przedostatni po prawej stronie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być tego przyczyną ?

Gdzie szukać "czegoś" ??

Jedyny punkt zaczepienia to ten bzyczek .

 

A ja bym postawił na stacyjkę. Postudiowałem trochę schemat i co wymyśliłem:

do bzyczka dochodzą takie sygnały:

- pozycja lewa i prawa

- masa z drzwi kierowcy

- sygnał s-kontakt, inaczej zwany w japońcach i koreańcach ACC czyli akcesoria - tak zwana pierwsza pozycja stacyjki. W Passacie jest coś takiego, nawet można to wywołać bez wsadzania klucza - spróbuj po prostu nacisnąć bębenek w stacyjce.

 

Ponieważ do radia w passacie dochodzi właśnie sygnał s-kontakt, objawy które opisałeś pasują do uszkodzonej stacyjki, która cały czas wysyła ten sygnał - radio Ci się nie wyłącza bo go widzi i bzyczek też nie bzyczy - tak jakbyś miał klucz w stacyjce.

 

Pzdr, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będe dalej obstawał za tym bezpiecznikiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawiałem "bzyczek" ale u mnie był zaśniedziały i skorodowany włącznik koło progu. Rozebrałem, przemyłem i działał :)

Ale u Ciebie wychodzi że może faktycznie być coś ze stacyjką lub z przełącznikiem kierunkowskazów bo to wszystko współgra ze sobą :)

 

cbef28a5674fbbd1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyjąć radio, wypiąć z niego kostkę z zasilaniem i poszukaj tam jakiś napięć - jeżeli będziesz miał plusa na dwóch przewodach (plus na stałe i s-kontakt), a klucza w stacyjce nie będzie, no to masz jasność.

Jeżeli nie uda Ci się wyjąć radia, zawsze możesz zdjąć obudowę kolumny kierownicy i przy wiązce wychodzącej ze stacyjki poszukać przewodu brązowo-czerwonego i zobaczyć co w nim jest :)

 

PS - da sie jeszcze łatwiej.

Tutaj masz ściągę gdzie szukać "bzyczka", wyjmij go i zobacz co jest na stykach w gnieździe. Powinien pojawiać się plus po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

 

Pzdr, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności