Skocz do zawartości
trafyc

Spaliny czuc, egr, turbo, rura...

Rekomendowane odpowiedzi

Czuja czasem spaliny jak wysiade z auta , czasem jak stoje w korku (slabiej), macie moze jakie nowe pomysly?

Wydech ok, nic nie pierdzi, czyzby turbo, a czy zatkany egr moze powodowac ze spaliny beda na polaczeniach kolnierzowych egr-u przechodzic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem co do turbiny, ale EGR na pewno spowoduje, ze silnik przejdzie Ci w tryb awaryjny - a przynajmniej tak było u mnie. Więc raczej na EGR bym nie stawiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje z egr, wiec nieszczlnosc na turbinie to chyba blad tez powinno wywalic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a szczelność wydechu? Od tego bym zaczął (kolektor wydechowy itd) Wiem, ze pisałes , że nie słychać przedmuchów, ale ... sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieszczelnosci nie widac na wydechu, po za tym w weekend pojezdzilem i nic nie bylo czuc, dziwne, moze dlatego ze go troche na trasie pogonilem.... :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź elastyczny łącznik za turbem bo może on siadł i nim się przedostają spaliny. Jak to kombi to może miałeś nie domkniętą tylną klapę i trochę powiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź elastyczny łącznik za turbem bo może on siadł i nim się przedostają spaliny. Jak to kombi to może miałeś nie domkniętą tylną klapę i trochę powiało.

 

chyba masz racje, najbardziej on jest podejrzany, od czasu do czasu otwieram maske jak poczuje spaliny, wydaje mi sie ze najbardziej smierdzi za turbem w okolicach lacznika, tylko u mnie ten lacznik nie ma zadnych widocznych zniszczen, chyba ze gdzies z dolu... :|

a po za tym jak mam szukac jakiegos warsztaku na slasku, ktoremu bedzie sie to chcialo zrobic to juz jestem chory na sama mysl :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem.Nie byłem jeszcze u szpeca od wydechów .Na oko nic nie widać ale śmierdzi tak dziwnie pod maską i czasami zalatuje gdzieś spod spodu.EGR mam odciety i jest ok.tylko skąd ten zapach spalin?myślę jeszcze o kacie może on przytyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam ten sam problem.................tylko skąd ten zapach spalin?myślę jeszcze o kacie może on przytyka.

 

a jesli kat zapchany to cofaja sie spaliny?? :kwasny: to i tak nie wiele da sie zrobic, bo kat troche kosztuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności