Skocz do zawartości
sergiusz-

Problem z czujnikiem ilości płynu chłodzącego

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu nie pojawia mi sie kontrolka ani komunikat na kompie przy ubytku płynu chłodzącego.

Wcześniej jak tylko poziom dochodził do minimum odrazu był komunikat i kontrolka a teraz poziom jest ok 1 cm poniżej minimum i nic żadnej reakcji kontrolki i kompa.

Czy może to być przyczyna czujnika tego od dołu zbiorniczka wyrównawczego ??

Można jakoś sprawdzić czy ten czujnik jest sprawny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poziom jest ok 1 cm poniżej minimum i nic żadnej reakcji kontrolki i kompa

 

kontrolka pojawi Ci się jak poziom płynu spadnie do dna zbiorniczka wyrównawczego... poziom 1cm poniżej stanu okreslonego strzałką "MIN" nie jest jeszcze alarmowy.

 

jak chcesz zweryfikować działanie kontrolki, to odepnij wtyczkę wychodzącą z dołu zbiorniczka i odpal silnik. Od razu pojawi się sygnał i kontrolka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatanawia mnie jedna sprawa::: na desce mam temperature 90C - przegoniłem auto wcześniej by była temperatua moze z 2-3 minuty

I tak do zbiornika wyrównawczego jest powrót ( proszę o poprawę jeśli się mylę) i nie widzę by płyn tamtędy wracał ( nic nie siupie ani nie spływa, gdy ręką przycisnę wąż od chłodnicy to poleci tamtedy płyn) Jak miałem golfa 2 to tam non stop ten płyn siupał.

Dodam ze po przegonieniu górny wąż był już gorący a dolny o wiele mniej czy to dobrze??? Dodam temperatura wynosiłą 90C na desce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało tego temperatura na desce jest 90 C a przewody są chłodne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności