Skocz do zawartości
Gość rysiek 1

[silnik] co robić

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rysiek 1

zakupiłem niedawno passata b 3 z silnikiem 1.8,ale mam problem.Silnik bardzo szybko się grzeje i wybija mi wodę przez zbiorniczek wyrównawczy.Wymieniłem uszczelkę pod głowicą,oczywiśćie głowica była sprawdzona i zplanowana.gdzie jaszcze szukać przyczyny.[scroll:b3162da2b0][/scroll:b3162da2b0][scroll:b3162da2b0][/scroll:b3162da2b0]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, ten sam silnik, te same problemy. Sprawdź kolego a najlepiej wymień oring w korku od zbiorniczka wyrównawczego, koszt minimalny a w sumie od tego trzeba zacząć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki ale korek też mam nowy.

 

no to może jakoś zsunął Ci się ten oring na korku, nowy czyli ze sklepu czy ze szrotu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rysiek 1

Nowy oryginalny,sprawdzona chłodnica ,wymienione wszystkie czujniki,jedyne czego nie ruszałem to termostat,ale węże są oba gorące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zostaje pompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U znajomego był przypadek używania super hiper środków do uszczelniania układów chłodzenia. Chłodnica była zawalona tym środkiem, ale oba przewody były gorące. Doszliśmy po tym, jak po włączeniu się wentylatora wiało zimnym powietrzem(nie oddawała ciepła). Po rozebraniu chłodnicy większość kanałów była skutecznie uszczelniona tym środkiem :] Nagrzewnica też ledwie grzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam marek

kolego.wymontuj termostat i sprawdz go w domu czy sie otwiera do konca bo moze sie blokowac i nieotwiera sie do konca.najlepiej zagotuj wode w czajniku wlej do szklanki i wsadz go do niej.moze to byc przyczyna nadmiernej temperatury :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

On się może wogule nie otwierać.Czy chłodnica jest gorąca ? Zachowanie jak po pęknięciu elementu parafinowego termostatu .Nie masz jakby woskowego nalotu w zbiorniczku wyrównawczym? jeśli tak 100% termostat zacięty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności