Skocz do zawartości
zipek135

1z tdi po przerobkach

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka wiec mam taki problem troche tego duzo sprowadzilismy z ojcem b4 z 94 tdi niby przjechalismy do Polski i sie okazalo ze niby nie do konca to tdi ale sie nei przejmowalismy mialo kopa bo beczki 300 sie przesiadlismy ale czuc bylo taka troche przymule i pewnego razu na stacji wode nam sprzedali i pompa do remontu musiala isc bo byla masakra w niej i tam powiedzieli nam pompiarze ze to nie jest tdi lecz pompa pochodzi od glofa td ... po sprawdzeniu numerow silnika z bloka pizalo 1 z czyli tdi lecz ta pompa jest la linke i zadna kostka nie wchodzi do niej co steruje nia oprocz takiej na 2 kabelki co sluzy do gaszenia ludzie pytanko czy byly tdi na linke ponoc niewiele ale ich bylo ... czy duzo jest przerobic instalacje do tdi ??Ja juz i ojciec jestesmy zieloni :/ ponoc ci pompiarze mowili ze bedzie chodzic na takiej pompie tyle ze nie przepchnie do konca niby tej dawki i kopa takiego nie bd miec a jeszcze w niemieckich papierach jakis tam pisalo ze niby byl 1,9 d moze mial silnik wymieniany sam jzu niewiem sory ze tak to poplątalem :/ . z gory dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zipek135 wrzuć jakieś zdjęcia tego silnika i tej pompy to coś poradzimy :-D Jak dla mnie im mniej elektroniki tym lepiej szczególnie w aucie które ma już parę latek, takie mody bywają na rynku że jest wsadzony 1Z a osprzęt ma od zwykłego mechanicznego dieselka i potrafi to nawet nieźle śmigać :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuce na dniach postaram sie ;) hmmm mniej elektroniki ale skolei w serwisie pompe zwalili bo tulejke za mocno spasowali i jest duzy wrzer na walku :/ i juz dlugo nie polata za bardzo a pojechalismy do najwiekszego serwisu bosha w miescie i w kompie model pompy bawet taki nie wyskoczyl :/ ale jeszcze jest dziwne to ze po przerobkach on jest a lapie tylko na luzie niecale czasem troszke wiecej zalezy od dnia 5 tysiakow :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to beka. mam b4 w rodzinie od wielu lat, i fabrycznie był 1,9TD ale silnik został ZARŻNIĘTY i mechanik założył nam silnik od golfa 4 - 1,9TDI 90 koników, ale na mechanicznej pompie. Samochód NIE JEŹDZI. 110 km na godzinę to max, przyspieszenie... tego określenia strach używać, bo minuta do 100 to nie przyspieszenie. Ale samochód się kula, po mieście tylko się jeździ, więc da się przeżyć.

Jeśli jest tu jeszcze ktoś kto ma pojęcie o temacie, to może wspólnymi siłami damy radę wykrzesać z tych silniczków cokolwiek więcej niż te 40 koni które mam obecnie ;)

 

Jutro wrzucę fotkę silnika, pewnie każdy jest ciekawy jak wygląda taki mutant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to beka. mam b4 w rodzinie od wielu lat, i fabrycznie był 1,9TD ale silnik został ZARŻNIĘTY i mechanik założył nam silnik od golfa 4 - 1,9TDI 90 koników, ale na mechanicznej pompie. Samochód NIE JEŹDZI. 110 km na godzinę to max, przyspieszenie... tego określenia strach używać, bo minuta do 100 to nie przyspieszenie. Ale samochód się kula, po mieście tylko się jeździ, więc da się przeżyć.

Jeśli jest tu jeszcze ktoś kto ma pojęcie o temacie, to może wspólnymi siłami damy radę wykrzesać z tych silniczków cokolwiek więcej niż te 40 koni które mam obecnie ;)

 

Jutro wrzucę fotkę silnika, pewnie każdy jest ciekawy jak wygląda taki mutant.

 

bo macie pewnie chu... pompe albo max obcieta dawke. ludzie dlubia tdi do naprawde duzych mocy wlasnie na mechanicznej pompie. powstaje zreszta taki gofer m-tdi 4x4 z szacowana moca ponad 150 kucy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siemka wiec mam taki problem troche tego duzo sprowadzilismy z ojcem b4 z 94 tdi niby przjechalismy do Polski i sie okazalo ze niby nie do konca to tdi ale sie nei przejmowalismy mialo kopa bo beczki 300 sie przesiadlismy ale czuc bylo taka troche przymule i pewnego razu na stacji wode nam sprzedali i pompa do remontu musiala isc bo byla masakra w niej i tam powiedzieli nam pompiarze ze to nie jest tdi lecz pompa pochodzi od glofa td ... po sprawdzeniu numerow silnika z bloka pizalo 1 z czyli tdi lecz ta pompa jest la linke i zadna kostka nie wchodzi do niej co steruje nia oprocz takiej na 2 kabelki co sluzy do gaszenia ludzie pytanko czy byly tdi na linke ponoc niewiele ale ich bylo ... czy duzo jest przerobic instalacje do tdi ??Ja juz i ojciec jestesmy zieloni :/ ponoc ci pompiarze mowili ze bedzie chodzic na takiej pompie tyle ze nie przepchnie do konca niby tej dawki i kopa takiego nie bd miec a jeszcze w niemieckich papierach jakis tam pisalo ze niby byl 1,9 d moze mial silnik wymieniany sam jzu niewiem sory ze tak to poplątalem :/ . z gory dzieki za odp

 

pierwsze TDIki z 94 byly na linke, tez sie zdziwilem jak to uslyszalem, wiec wszystko u ciebie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to beka. mam b4 w rodzinie od wielu lat, i fabrycznie był 1,9TD ale silnik został ZARŻNIĘTY i mechanik założył nam silnik od golfa 4 - 1,9TDI 90 koników, ale na mechanicznej pompie. Samochód NIE JEŹDZI. 110 km na godzinę to max, przyspieszenie... tego określenia strach używać, bo minuta do 100 to nie przyspieszenie. Ale samochód się kula, po mieście tylko się jeździ, więc da się przeżyć.

Jeśli jest tu jeszcze ktoś kto ma pojęcie o temacie, to może wspólnymi siłami damy radę wykrzesać z tych silniczków cokolwiek więcej niż te 40 koni które mam obecnie ;)

 

Jutro wrzucę fotkę silnika, pewnie każdy jest ciekawy jak wygląda taki mutant.

 

bo macie pewnie chu... pompe albo max obcieta dawke. ludzie dlubia tdi do naprawde duzych mocy wlasnie na mechanicznej pompie. powstaje zreszta taki gofer m-tdi 4x4 z szacowana moca ponad 150 kucy.

 

powstaje również gofer Mk II TDI moc szacowana ma być ok 170 km. Czasami widuje Cie souler na forum golfa, więc powinieneś wiedzieć o co kaman ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie panowie na forum golfa pełno jest podkręconych TD i starszych TDI a tutaj można by je chyba policzyć na palcach jednej ręki :-( Bierzcie się do roboty panowie, a nie tylko siedzieć i gadać o pierdołach :cisza: Silnik 1,9 ma aspiracje na 130KM i powinien się wreszcie pojawić na tym forum jakiś B3 czy B4 z takim podkręconym motorkiem :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie panowie na forum golfa pełno jest podkręconych TD i starszych TDI a tutaj można by je chyba policzyć na palcach jednej ręki :-( Bierzcie się do roboty panowie, a nie tylko siedzieć i gadać o pierdołach :cisza: Silnik 1,9 ma aspiracje na 130KM i powinien się wreszcie pojawić na tym forum jakiś B3 czy B4 z takim podkręconym motorkiem :vw:

 

jesli ktos odwazy sie zasponsorowac moje auto to budowe potwora zaczynam od jutra. udostepniam cala powierzchnie auta na reklamy. gwarantuje minimum 10kkm przejechanych kilometrow i starty na wyscigach rownoleglych. potrzeba kilka tysiecy zlotych na remont silnika i graty - turbo, pompa, icek, rury itd. czesc srodkow posiadam, ale moze nie starczy na 150+ kucykow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaje zdjecia prosze pomozcie mi osatnio poszla nam pompa wody wymienilismy ja i okazalo sie ze jeszcze uszczelka sie przepalila wymienilismy ja i stal caly dzien przekrzywiony na lewarku i pompa wogle nie chciala zassac dopiero na chol po jakies 70 metrach ;( niewiemy jaka pompe kupic a naprawic sie juz jej nie da link do zdjec : http://www.zipek-smerf.fotosik.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie braku podkreconych autek na forum :evil:

 

p1010257vr4.jpg

 

dobra podstawa do robienia tjuna zaczynajac od 130 PS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie Help wrocilem z trasy masakra pompa sie rozwalila kompletnie nie ssie paliwa :/ predkosc max to jest porazka jakies 40-50 km/h jak zapali na cieplym bo na zimnym to juz watpie a gowna bata nie ukrecisz bo pompa jest na max zajechana :( zebym wiedzial chociaz od czego ta pompa ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez ta pompe i szukaj takiej samej, nr masz przeciez to w czym problem. mowili ci ze od golfa 3 to szukaj od golfa 3. przedewszystkim podaj nr tej pompy na forum ktos pogada z Edkiem i ci powie od czego. masz jeszcze jedna opcje pobawic sie i przerobic na taka jak byly w wiekszosci. googlaj to cos znajdziesz tez, na allegro patrzylem sa i pompy od TD i od TDI ludzie podaja nr nawet tych pomp, poszukaj tez tam moze trafisz na odpowiedz od czego ta pompa, choc ja powtarzam spotkalem sie juz z tym ze na samiutkim poczatku byly TDI na linke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm tyle ze pompiarze sami nie wiedzieli ze byly tdi na linke jak sie spytalismy i zaczeli pozniej cos krecic i nawet glowiczke jak sie sypla pompa wstaili od jakiegos japonca nie od bosha :/a numer postaram sie podac zrestz pisalem w serwisie bosha mowili ze taka pompa nie wyskakuje w sprzetach u nich :/ jeszcze jedo ile wasze paski 1z maja na blacie na obotomierzu moj ma 5,5k a rozwija tylko 5 k :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moj ma 5,5k a rozwija tylko 5 k :/

 

akurat obroty w dieslu nie sa ci potrzebne i nie radze probowac krecic, a tym bardziej katowac silnik na obrotach wokol 5k obr.

 

masz pompe z lda od TD. mozna na niej spokojnie osignac moc taka jak mial fabrycznie ten tdi. szukaj takiej samej. moze byc nawet bez tego zaworka i blach z mikrowlacznikiem nad sprezynami umieszczonymi. no wlasnie odlacz ten mikrowlacznik na wtyczkce ponizej pompy, moze cos pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zipek135 - wymień klawiaturę skoro zacinają ci się klawisze typu "." i "," oraz przyłóż się bardziej do pisania - walczymy na forum z kaleczeniem naszego języka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomala

Patrząc na fotki, które podpiełeś to masz pompe bardzo podobną do takiej jakie były wstawiana do Seata tolledo 1,9 TD 90Km, jedź do jakiegoś konisu lub na giełde i popatrz na silniki. Dodam, że na twoich fotach nie widzę rur od IC, tak wieć zakładam że masz TD a nie TDi.

A co do odcięcia to jakoś przy 4200 obr/min, gdzieś czytałem na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seata tolledo 1,9 TD 90Km

 

 

A co do odcięcia to jakoś przy 4200 obr/min, gdzieś czytałem na forum.

 

seat w td tez mial 75 kucy, bo to tez byl aaz.

 

nie ma takiego czegos jak odcinka w dieslu, a tym bardziej przy 4200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość b8tz

Mnie to wyglada na 1z z osprzetem od aaz - pompa i kolektory sa takie jak w aaz. Ciekawi mnie po co przy pomie jest wężyk z podcisnieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zes archeolog:) Po 1,5 roku:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności