Skocz do zawartości
Gość migol

[silnik] popuszcza olej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość migol

Witam, mam problem z moim Passatem B4. Zauwazylem, ze tyl silnika jest wysmarowany olejem. Po zdjeciu obudowy paska klinowego sie okazalo, ze tez jest usmarowany olejem. Samochod dlugo stal, ale widac bylo wyraznie ze plama oleju leci od gory obudwy paska na dol po stronie kabiny.

 

Czy ktos moglby powiedziec co sie rozwalilo i ile mnie bedzie kosztowac naprawa? Silnik 1.9 TD AAZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj foty to. na 99% leje spod pokrywy, ale moze byc tez inny wyciek. dziwi mnie, ze pasek jest mokry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka pokrywy zaworow (koszt uszczelki okolo 30zl ) mogla pojsc w kazdym momencie ale mogles nie zauwazyc wycieku a jesli leje sie na pasek to mogl poscic simering walka rozrzadu lub walu korbowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po zdjeciu obudowy paska klinowego

czy aby nie masz na myśli paska obudowy rozrządu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość migol

Pasek rozrzadu z tego co pamietam z mechaniki jest paskiem klinowym.

 

A ile by mnie kosztowala naprawa simeringow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nieciekawie z pamięcią ;)

pasek rozrządu jest nie paskiem klinowym tylko paskiem zębatym

u mnie też cieknie z uszczelniaczy, przybieram się do wymiany simmeringów na wałku rozrządu, wałku pośrednim i wale korbowym, przy okazji chyba też wymienię rozrząd bo to jedna robota od razu (mimo że ma przejechane coś ok 45 tkm)

koszt wymiany uszczelniaczy będzie zbliżony (no, ciut większy) do wymiany rozrządu bo cały rozrząd trzeba zdjąć i założyć a do tego zdjąć np. kółko rozrządu i wymienić uszczelniacz, a konkretnie to zależy od warsztatu, ostatnio rozrząd zmieniałem u mechanika mającego warsztat "na czarno" i kosztowało mnie to 80zł, teraz dzwoniłem bo kilku warsztatach i koszt od 150 do 350zł za samą robociznę rzecz jasna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności