Skocz do zawartości
Gość kismet75

panel nawiewu vw passat B3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kismet75

Witam mam pytanie odnośnie panelu nawiewu w Vw passat b3 .Ostatnio dobierałem się do nagrzewnicy i chyba gdzieś z tyłu pod panel nie podpiołem zasilania gdyż nic nie świeci na panelu żarówka jest ok .Nadmuch działa ok razem z pokrętłami z tyłu jest jedna kostka wpięta i wisi jeszcze jeden przewód zailający tylko gdzie się go wpina.Panelu nie moge obruci mao miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zapytaj na forum Passata B3 a nie tutaj !! :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to dziadostwo rozbierałem i jak pamiętam to tam na tym panelu jest tylko jedno miejsce do podpięcia wtyczki, a mianowicie na dole panelu tam gdzie jest żarówka.

 

konradw, nie wysyłaj do konkurencji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Heh, też to kiedyś rozbierałem, ale nie pamiętam dokładnie :/ Jedna wtyczka jest z lewej (patrząc na front panelu), w wersji z manualną klimą druga wtyczka jest na dole wsuwana od tyłu, a tej, której nie podpiąłeś nie pamiętam... Na 100% jest za tym białym plastikiem osłaniającym mechanizm środkowego pokrętła, ale wydaje mi się, że nie jest wsuwana od tyłu panelu a od góry (cały czas oczywiście patrząc na panel od frontu).

Jak nikt nie pomoże, to w sobotę sprawdzę - w garażu mam stary, zniszczony panel - dostaniesz dokładne namiary :) Wcześniej niż w sobotę nie dam rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry dostęp do panelu da się uzyskać po zdemontowaniu całej konsoli srodkowej - kratki (pod nimi ku górze są śrubki), radia, trzeba też poluzować ramkę zegarów, bo pod nią jest albo śrubka albo jakiś haczyk-wypustka. Popielniczka zostaje.

 

Jedyny przewód w okolicy jaki przychodzi mi do głowy jest do podświetlania popielniczki - przeźroczysty plastik szerokości popielniczki z oprawką i żarówką widoczny po zdjęciu ramki wokół pokręteł.

 

Tak przynajmniej wygląda to w wersji bez klimy.

 

I jeszcze jedno -

i chyba gdzieś z tyłu pod panel nie podpiołem zasilania gdyż nic nie świeci na panelu żarówka jest ok
czy miał być przecinek po "nic nie świeci" czy po "nic nie świeci na panelu" - bo to dość zmienia sens zdania i zakres usterki...

 

Czytałem to kilka razy i nie wiem o co dokładnie chodzi. Sory. :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Tomcio, do panelu jest podłączona kostka z zasilaniem żarówki. Tak jak pisałem w swoim poście - nie pamiętam tylko, czy wtyczkę wsuwa się od tyłu panelu, czy od góry.

Żeby zdemontować konsolę trzeba się trochę naodkręcać, samą wtyczkę da się palcami podpiąć przez otwór radia - po co sobie roboty dodawać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, wszystko co mówisz to prawda - też nie pamiętam jak wpięta jest ta wtyczka, pamiętam tylko że wzdłóż płaszczyzny płytki.

 

Bardzo dwuznaczne jest zdanie które zacytowałem, i może z niego wynikać, że kismet75 nie podłączył ww wtyczki i nie świeci tylko panel, lub np. zrobił zwarcie i "nic nie świeci" , a luźna wtyczka to ta od podświetlenia popielniczki.

 

Dostęp do wtyczki od radia - faktycznie łatwiej, nie pomyślałem :mur: , ale nadal będzie wtedy "mao miejsca" na odwrócenie panelu :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kismet75

Wtyczka od popielniczki jest pdpięta czyli musi być tam druga wtyczka do panelu nadmuchu od podświetlenia .Może ktoś ma taki panel bez klimy i zamieści fotkę tyłu bo niechce mi się od nowa rozbierać .Bezpieczniki sprawdzone wszystko jest ok.Dzięki za zainteresowanie tematem.łukasz jak mozesz to sprawdz na swoim panelu czekam na info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kismet75, odkręc sobie dolny tunel 4 śrubki i pokłopocie

też 2 tygodnie temu wymieniałem nagrzewnicę i ztego co pamiętam to jedna idzie od gory a druga od dołu patrząc na front ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

kismet75, jutro zrobię i zamieszczę fotkę co prawda zmasakrowanego, ale w miarę chyba jeszcze trzymającego kształt panelu, to się zorientujesz jak włożyć wtyczkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

No niestety, okazało się, że mój ojciec robił porządki w garażu i uznał, że uszkodzony panel już się na nic nie przyda i go wywalił...

 

P.S. Sorki za pisanie posta jeden pod drugim, ale chciałem "wypchnąć" temat, żeby zainteresowani wiedzieli, ze moja misja się nie powiodła :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maniek37

z tyłu panelu nawiewu sa 2 wtyczki jedna zasilajaca po lewej stronie od przodu patrzac a druga po srodku na 2 kabelki(mala wtyczka) ;) to ja masz wlaczyc ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniek37 ale żeś dał czadu. Nie wiem czy zauważyłeś że pytanie ma ponad 1,5 roku. Co pijesz lub palisz ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności