Skocz do zawartości
rebe5

Można dolać trochę wysokooktanowj benzyny do oleju napędowego w okresie zimy (5-10%)?

Rekomendowane odpowiedzi

widzisz czlowiek ktory rozwozi codziennie cysterna paliwa do naszych stacji to akurat wie co mu wlewaja. czy jest to paliwo zimowe, czy v-power itd. obracajac sie tam to jest w stanie powiedziec do ilu stopni wytrzymuja

 

no to skoro tak mówisz to podobno to co teraz jest to do -20 ,paliwo owszem do -30 ale parafina ścina sie już przy -23 stopniach zaobserwowane na on werwa i bp ultimate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegami J@ceq i M4R71N ja jeżdze trzeci rok moim pierwszym dieslem i nigdy niemiałem problemów z odpaleniem a samochodem jeżdze codziennie do pracy i często na nocną zmiane gdzie temp.spada bardzo nisko myśle że każdy z nas uzytkowników powinien poszukać sobie pewnej stacji gdzie jest dobre paliwo i niebedzie miał problemów ja tankuje tylko na BP nie leje żadnych dodatków do paliwa.

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
parafina ścina sie już przy -23 stopniach zaobserwowane na on werwa i bp ultimate
I dlatego tego ..... nie leję. Leję normalny olej napędowy na stacjii orlen. Auto parkuje na podwórku i....hmm zacytuję sam siebie
A mi wypada tylko powiedzieć wszystkim "róbta co chceta".
A może "lejta co chceta"
A swoja droga to przez pomylke zalalem kiedys ok 25 litrow 98 do wypelnionego w 1/4 zbiornika ON (Vivaro). Zorientowalem sie po przejechaniu ok 150 km, dolalem ON do pelna, codziennie dolewalem pod korek (i tak przez tydzien) i skonczylo sie tylko na strachu.
Też mi się to zdarzyło w golfie 18-stoletnim. Tylko ja kupiłem O.N. właśnie z benzyną w jednym. Auto dostało takiego kopa że myślałem że silnik z ramy wyskoczy. :D Niestety po zgaszeniu silnika nie mogłem go odpalić. Odpalił ale dopiero jak silnik całkiem wystygł. Dlatego mając takie doświadczenia wszystkim odradzam dolewanie benzyny, ale.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego mając takie doświadczenia wszystkim odradzam dolewanie benzyny, ale.....

Pomylka to byla ale drogo moze kosztowac nastepnym razem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to skoro tak mówisz to podobno to co teraz jest to do -20 ,paliwo owszem do -30 ale parafina ścina sie już przy -23 stopniach zaobserwowane na on werwa i bp ultimate

 

ja tak samo tego nie wlewam. dojenie z czlowieka kasy a nic nie daje :] zwykla ropa, tyle ze musi byc zimowa, zeby nie byla z lata i spokojnie musi wytrzymac to co teraz u nas jest.

 

A może "lejta co chceta"

okreslenie robta byla bardziej ogolne :D kazdy ma swoj samochod i oprocz wlewania benzyny do diesla moze rowniez nie zapalac normalnie ale codziennie na pych zeby rozrzad sie przestawil, jezdzil bez plynu w chlodnicy i takie tam inne wynalazki czlowieka "poprawiajace" prace naszych aut :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzyna do ropy ja na NIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności