Skocz do zawartości
Gość pepo7

[ elektryka/elektronika] Problem z alarmem B3 !!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pepo7

Mam taki maly problem z alarmem tzn. od niedzieli nie moge otwierać ani zamykać auta z zewnątrz w środku działa tak jak by sygnał nie przechodził do środka gdzie jest centralka bateria w pilocie nowa piloty też dwa przetestowałem wszystko stało sie nagle po otwarciu odjechałem ale po zatrzymaniu nie było mowy o otwarciu z zewnątrz auta . Znalazłem antene od alarmu (alarm SILICON ) przedłużyłem ją do szyby i teraz tylko w okolicach szyby łapie sygnał tam gdzie jest antena , kiedyś łapał z około 100m teraz 10 cm co to może być gdzie szukać przyczyny w samym alarmie czy ?????? Może ktoś mnie naprowadzi na jakieś tory .

Pzdr !! :padam: [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno co mi przychodzi do głowy na początek to zresetuj alarm i wgraj od nowa piloty, ale ogólnie to dziwna usterka... no i sprawdź jeszcze czy aby jakiś przewodzik się nie przetarł albo nie połamał...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomala

Prawdopodobnie spalił się wzmacniacz antenowy w centralce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze wymienić baterię w pilocie.

Ja swego czasu jak już była słaba to musiałem podchodzić pod sam samochód i właśnie przy samej szybie mi łapał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-
Spróbuj jeszcze wymienić baterię w pilocie.

Ja swego czasu jak już była słaba to musiałem podchodzić pod sam samochód i właśnie przy samej szybie mi łapał.

No przeca kolega pisał:

... bateria w pilocie nowa piloty też dwa przetestowałem...

 

Moim zdaniem są dwie opcje:

albo uszkodzenie obwodu odbiorczego (zazwyczaj prosty układ rezonansowy ze wzmacniaczem, tzw. bezpośredni, bez przemiany częstotliwości),

albo obwód ten się rozstroił (ale z jakiego powodu, to już inna kwestia, może wilgoci doznał, zazwyczaj sam z siebie się nie rozstraja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pepo7

A czy np. to ze za zegarami a nad centralką założyłem antene wewnętrzną ma jakieś znaczenie w sumie to wtedy chociaż nie od razu powastała usterka dzisiaj rozłączyłem wzmacniacz od tej anteny ale nadal jest mały zasięg czy może ten sygnał alarmu być zakłucony przez antene wewnątrz auta mimo odłączenia zasilania od wzmacniacza bo jak nie to tyko zostaje naprawa centralki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Generalnie zawsze wpływ może być. W teorii wszystkie urządzenia powinny spełniać normy emisji elektromagnetycznych (tzw. kompatybilność elektromagnetyczna) i nie powinny na siebie nawzajem wpływać (choć pole generowane przez jakąkolwiek antenę to zupełnie inna bajka).

Za to na 100% na zasięg pilota będzie miał wpływ sposób ułożenia anteny części odbiorczej (zakładam, że jest to po prostu kawałek przewodu). Antena taka nie powinna być przedłużana/skracana, bo jest w miarę optymalnie dobrana do częstotliwości pracy układu pilot/nadajnik - centralka/odbiornik. Ponadto nie powinna leżeć na metalowym podłożu, bo to znacznie zmniejsza zasięg. Wpływ może mieć też ułożenie anteny (poziomo/pionowo). Możesz poeksperymentować trochę, aby stwierdzić, czy zmiany ułożenia anteny pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja mam również problem z alarmem typu cilicon,tzn po przeczyszczeniu pilota kontaktem-s/u alarm działał super z około 30 metrów,ale po nocy okazało się że jest problem i nie mogę otworzyć auta .Dopiero po trudach i naciskaniu na pilot i ten przełącznik z lewej strony -załapie,ale muszę się nastać przy samochodzie dodam że bateria nowa.Czy macie jakieś pomysły.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czyżby brak pomysłów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy macie jakieś pomysły

Mam pomysł napisz post w swoim dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,czy w b5 spotkam tego typu alarm,ale tak uczynię.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności