Skocz do zawartości
misiek16243

podświetlenie panelu sterowania szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko. Czy wszystkie passaty 3B miały podświetlany panel od sterowania szyb przy kierowcy? I czy przy drzwiach pasażerów tez były podświatlane. Moze to zalezy od wersji. Moja to Basis z 1999r. Nie wiem czy jest sens wogole rozbierac panel żeby zobaczyć co w trawie piszczy. :) Niestety ani od sterowania lusterek ani od szyb nic się nie swieci. Nawiewy palą się :] Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregfr

w moim z 98 wszystko jest podświetlone sterowanie szyb, lusterek, nawiewy, nawet pod drzwiami mam światełka zeby nie depnąc w nocy w .... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno twój ma podświetlaną

Pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co moze być przczyna braku podświetlenia? Możliwe ze wszystkie diody sie przepaliły? :kwasny: Cos mi sie w to nie chce wierzyc :dobani: ani z tyłu ani z przodu na drzwiach nie mam zadnych przycisków oswietlonych

 

nawet pod drzwiami mam światełka zeby nie depnąc w nocy w ....

 

To też mam gregfr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregfr

wiesz co sprawdz bezpieniki czy są wszystkie i czy niesą przepalone póżniej proponuje rozebrać na próbejeden z nadmuchów i zobaczyc czy żarówka jest przepalona jak tak to napewno wszystkie poszły- możliwe,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest którys konkretnie bezpiecznik odpowiedzialny za to? Nie chodzi mi o nawiewy tylko o podświetlenie panelu i sterowników do szyb i ustawienia lusterek. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe ma od tego bezpiecznika - rozbieraj panel sterowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdź diody a potem jeszcze są w motorach moduły spróbuj wyjąć wtyczkę i psiknąć tam WD40 i wcisnąć ją z powrotem

Pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić działanie diód? Jest jakis sposób na to?? Próbóweczka czy jak? Pozdrawiam :vw:

 

motorach moduły spróbuj wyjąć wtyczkę

 

Gdzie to jest? :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety musiałem odkopać temat :/

 

Mam ten sam problem, nie pali mi się podświetlenie panelu sterowania szyb

ani inne przełączniki od otwierania zamykania szyb na innych drzwiach

czasem zaskoczą ale po kilku sekundach znowu wysiadają (podświetlenie otwierania wlewu paliwa tez siadło)

cala deska się pali nawiewy również ;/

 

nie mam już pomysłów, co mogło spowodować tą awarie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pomogę bo akurat wiem w czym sęk

 

Brak podswietlenia sterowania szyb we wszystkich drzwiach jak i oświetlenia górnego samochodu zazwyczaj spowodowany jest (90% Przypadkow) przez zasniedziale i rozerwane polaczenie kabli jakieś 15-20 cm od Komfortu

 

Łączy się tam jak dobrze pamiętam 7 przewodów czerwono-czarnych odpowiadają za oświetlenie wnętrza

I patrząc po schematach od oświetlenia 5 od przycisków szyb:

sterowanieszyb.jpg

 

Żeby się już nikt nie pytał a co a jak a gdzie :)

 

1. Komfort (Comfort system central control module under driver seat)

 

jak sama nazwa wskazuje centralny moduł sterujący pod nogami kierowcy czytać pod wykładziną

Żeby się do niego dostać (3 min roboty)

-zdjąć zaślepkę i odkręcić osłonę słupka

-odkręcić plastikowy podnóżek

-chwycić za listwę na progu energicznie szarpnąć do góry

-wsadzić łapki jak ginekolog pod wykładzinę

-namacać skrzynkę i wyciągnąć

 

2. Usterka znajduje się zazwyczaj w miejscu gdzie kable od komfortu rozchodzą się na przód i tył auta około 15-20 cm od puszki

 

-rozciąć taśmę trzymające przewody w wiązce

-poszukać luźnych przewodów (w razie w polutować na nowo)

-poszukać zaizolowanych połączeń i lekko pociągnąć za każdy przewód który stamtąd wychodzi

(bo po co zaglądać tam za chwile jak można przewidzieć awarie do przodu)

 

Jak ktoś jest z okolic Sosnowca Katowic albo chce przyjechać mogę mu to naprawić za przysłowiową flaszkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam też problem z podświetleniem oznakowania przednich nawiewów pstryczki od szyb się palą i nie wiem co poradzić z podświetleniem przedniego panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam akurat są żarówki które lubią się palić bądź nie łączyć przynajmniej u mnie :)

 

Jak wyciągniesz nawiew z tylu będziesz widział gdzie jest żarówka z oprawką

wbrew pozorom da się ja wyciągnąć bez rozbierania całego nawiewu...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobny problem:

Nie mam podświetlania panelu sterowania szyb, panelu sterowania lusterek. W przycisku otwierania szyb pasażera podświetlenie zapala się na 3-4 sekundy i gaśnie.

 

 

Otóż komfort suchy, kable całe, a przynajmniej nie widać uszkodzonych. Jeszcze tydzień temu wszystko śmigało, teraz padło. Podświetlanie nawiewów działa. Kostki w drzwiach siedzą ciasno (szyby działają-padło tylko podświetlenie) Napięcie jakie dochodzi 6.6 V...co może być przyczyną? Nie mam juz pojęcia..

 

Samo się naprawiło :]

Edytowane przez javor1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odkopie stary temacik dzisiaj też dopadła mnie ta dolegliwość wpierw zgasło podświetlenie panelu sterowania w drzwiach kierowcy potem delikatnie się zaświeciło ale to naprawdę delikatnie i tak się świeci cały czas. Podświetlenie jest widoczne tylko jak jest naprawdę ciemno. poruszałem wszystkimi kablami przy drzwiach i przy module dopchnąłem wtyczkę przy przyciskach i nic ciągle to samo macie jakieś pomysły na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawilgocony moduł komfortu? U szwagra pomogło wyciągnięcie, rozkręcenie, przeczyszczenie i zabezpieczenie go przed wilgocią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic weekend mam wolny więc suszenie się szykuje, a jak to zabezpieczyć? silikon czy coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakimś preparatem wypierającym wilgoć, oraz aby miał właściwości antykorozyjne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a trzeba wyciągać siedzenie by dostać się do modułu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a trzeba wyciągać siedzenie by dostać się do modułu?

Fotel wychodzi w kilka sekund - dwie śruby na gwiazdkę. A moduł jest pod wykładziną.

5a7cd8415a5d5b26gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności