Skocz do zawartości
Gość DarioLee

Uszczelka szyberdachu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarioLee

Można gdzieś kupić uszczelke do szyberdachu elektrycznego bo B3 ? Ciekło mi przez tylną uszczelke i woda ściekała aż nad tylną kanapą. Teraz zakleiłem silikonem i spokój ale przydałoby się zmienić uszczelke i korzystać z tego wyposażenia autka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można kupić nową. Uszczelka uszczelką, nawet nowa zawsze trochę puści wody. Drożne odpływy powinny odprowadzić nawet spory nadmiar wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy można kupić nową.

 

w ASO pewnie mają, chyba ;)

 

Uszczelka uszczelką, nawet nowa zawsze trochę puści wody. Drożne odpływy powinny odprowadzić nawet spory nadmiar wody..

 

W tych rynienkach zawsze będzie woda. 100 % racji, mi też ciekło, miałem zatkane przednie odpływy, odetkanie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadaniem tej uszczelki jest odseparowanie wnetrza auta od powietrza zewnetrznego, czyli dbanie o trzymanie temp nagrzanego samochodu i drugie zadanie - wyrownuje powierzchnie dachu, przez co nie slyszymy szumu powietrza. nie ma za zadanie chronic przed woda, tylko wlasnie kierowac ja do rynienek. jesli masz przecieki to czeka cie czyszczenie rynien i odplywow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafik78

dokładnie dario lee tam jak otworzysz dach do końca masz spływki które idą do słupka i schodza do podłogi jak sie przytkają to wszystko zalewa, u mnie to sie objawia mokrymi pasami po deszczu , wymiana uszczelki nie pomoże bo każda nasiąka i przepuszcza , te kanaliki sa małej średnicy i brudem się zapychaja , ciężki temat sam się za tonie brałem bo nie mampomysłu narazie doszedłem do tego co ci mówie , musze podjechac do kogoś na kompresor tomoże sie uda przedmuchac :) spróbować zawsze można nic nie kosztuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

rafik78, ciekawe, u mnie rurki odpływów z szybra mają średnicę wewnętrzną minimum 12mm, nie mam problemów z zapychaniem.

Zwróćcie uwagę na to, czy końcówka węża dobrze siedzi na króćcu szyberdachu. Może być zbyt luźna i stąd problem z przeciekami. Ja u siebie na wszelki wypadek króciec posmarowałem masą poliuretanową i dopiero wcisnąłem końcówkę węża. Potem dla świętego spokoju od zewnątrz cieniutką warstwą zasmarowałem i nie mam problemów z przeciekami od strony szyberdachu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności