Skocz do zawartości
Gość arturm

Kierunkowkazy i dzwięk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arturm

Witam

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu takiego minimalnego mankamentu

Podczas włączania kierunkowskazu pojawia sie charakterystyczny dzwięk--,prawda...?,z ty m że u mnie ten dzwiek nie milknie chwilke po wyłączeniu kierunkowskazu.Gdzie może leżeć przeczyna takiego stanu?

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Pozdrawiam! :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Ja obstawiam przelacznik od swiatel awaryjnych... Moze konczy zycie :niepewny:

To ten przelacznik "tyka"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie ten dzwiek nie milknie chwilke po wyłączeniu kierunkowskazu
Chodzi o miarowe tykanie w rytm działanie kierunków, prawda?

 

Jeśli nie milknie, to znaczy, że masz zwarcie w stykach przy manetce włącznika kierunków. Najczęściej jest to spowodowane brudem, a dokładnie opiłkami (styki się wycierają) zmieszanymi ze smarem.

 

Może to być także przetarcie wiązki, ale to chyba rzadkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Makaj było to już przerabiane w wielu wątkach :ok: :

"Jeśli nie milknie, to znaczy, że masz zwarcie w stykach przy manetce włącznika kierunków. Najczęściej jest to spowodowane brudem, a dokładnie opiłkami (styki się wycierają) zmieszanymi ze smarem"

Tykanie jest ciut szybsze niż kierunek, czasami z różną prędkością. W warsztacie masz ładnie opisane jak dobrać się do manetki zciągając kierownicę. I ważne - nie zapomnij o odpięciu klemy z akumulatora

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

u mnie jest problem innego typu, mianowicie czasami zanika tzw. "tykanie" po włączeniu kierunkowskazu, obojętnie którego. Kierunkowskaz świeci, natomiast brak jest "tykania". Co może być przyczyną, ktoś miał podobny objaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie jest problem innego typu, mianowicie czasami zanika tzw. "tykanie" po włączeniu kierunkowskazu

 

Jarku - wadliwy jest wyłącznik awaryjnych - tam jest przerywacz do kierunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również mam problem z tym ze u mnie z dnia na dzień same sie przepaliły próbowałem podmieniać bezpieczniki ale nadal przepalało(awaryjne i kierunki)zamowiłem nowy przerywacz z febi zamontowałem 3 tygodnie było ok i dziś znowu to samo przepaliło mi obydwa bezpieczniki dodam że odkąd kupiłem paska jak zamykam lub otwieram tez kierunki nie mrugają tylko sygnał ale wcześnie kierunki działały przynajmniej, jeśli ktoś miał cos podobnego prosze o pomoc niedługo mam długa trase 2 tys km i muszę mieć kierunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności