Skocz do zawartości
Gość gumiz

Wymieniony niewłaciwy olej w 1,9 PD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gumiz

witam,

z gory przepraszam ze znowu zapytam o olej, ale przegladalem juz wszystkie posty i nie znalazlem konkretnej odpowiedzi.

Mam 1.9 TDI 2000r na pompowtryskach, przebieg 200tys.

Zostal zalany (juz wczesniej - na pewno ostatnie 10tys) olejem 10W-40. Z tego co sprawdzalem jest to półsyntetyk. Pisaliscie zeby jak najszybciej zmieniac na syntetyk o odpowiednij normie. Jednoczesnie byly zdania ze taka zmiana z półsyntetyka na sytnetyk jest raczej nie stosowana.

Mam wiec przejsc na odpowiedni na pompowtryskow syntetyk, czy pozostac przy tym?

Dodam ze wymienilem wlasnie wałek rozrzadu i wszystkie popychacze.

Bardzo prosze tylko o odpowiedzi na ten temat, bo kazdy post, ktory czytam przechodzi w koncu w dyskusje na temat firm produkujacych oleje :)

z gory dzieki i sory ze powtarzam temat.

Edytowane przez GURAL
Zmieniłem tytuł tematu na bardziej odpowiedni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem powinieneś zostać przy tym oleju (10W 40).Ja mam zalany olejem 15W 40 castrol magnatec ( ok. 390 000 km.) i jestem z tego oleju zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zalałem Motula 5W-40 (505.01) miałem prędzej Castrola SLX LongTec 0W-30, specyfikacja tego oleju to: 502.00 503.01 i 505.00. Po zmianie ma Motula nie odczuwam różnicy, może za mało jeszcze zrobiłem km (około 3 tys) przed zmiana zrobiłem jeszcze płukanie silnika. Olej nie cieknie, nie odnotowałem jak do tej pory żeby silnik brał Motula (castrola brał troszkę) ale jak mówię za mało jeszcze przejechałem by go oceniać...

 

mam około 230 tysięcy, też silnik ATJ z 2000r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gumiz

Bardzo dziekuje za info - na pewno sie przyda

Rozumiem ze ten motul to syntetyk pod pompowtryski (sory bo nie znam oznaczen norm)?

w sumie przydala by sie opinia ogolna czy taka operacja jest zalecana, bo twoj przyklad jest jednostkowy i ze statystycznego pkt widzenia nie oznacza ze u mnie bedzie ok :(

kolejna sprawa to taka, ze pisano wczesniej na forum zeby nie plukac silnika z PD z tego co pamietam. czy moze sie ktos obeznany w temacie wypowiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gumiz

kardynalski - no ale ty masz przeciez zupelnie inny silnik - jesli sie nie myle to bez pompowtryskow, a tutaj caly problem lezy w pompowtryskach, bo do nich zalecany jest inny olej i generalnie ten silnik jest o wiele bardziej "delikatny" (walek+pompowtryski) niz twoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Wyczerpującą informację i odpowiedź masz na PRIV-ie

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyczerpującą informację i odpowiedź masz na PRIV-ie
ja też jestem zainteresowany poszerszeniem swojej wiedzy o olejach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby raz na zawsze skończyc rozmowę o olejach byłem dzisiaj w serwisie vw w Szczecinie i powiedziano mi że olej z pompowtryskiwaczami to olej o specyfikacji 505.01 chyba że ktoś ma filtr cząsteczkowy wówczas stosuje się olej o specyfikacji 504 lub 507. Pojechałem tam z moją książką serwisową gdzie jest wlepa taka sama jak koło koła zapasowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie oCastrolu EDGE 0w30 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam wiec przejsc na odpowiedni na pompowtryskow syntetyk, czy pozostac przy tym?

 

Nad takimi sprawami trzeba się zastanawiać przed nalewaniem a nie po

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edge 0W-30

 

• Przeznaczony do silników Opla, BMW i Mercedesa, doskonale sprawdzający się także w innych nowoczesnych napędach. Zapewnia długotrwałe działanie przy przebiegach sięgających między wymianami oleju ponad 50 tys. kilometrów. Chroni silnik przed zużyciem, gwarantując oszczędne spalanie.

 

Monszel chyba że chcesz 7krotnie wjechac na Mount Ewerest albo pościgac się jak wyścigówką lub masz jeden z powyższych samochodów proszę sobie poczytac http://media.neuron.pl/notatka_71384.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to do mojego Pasia nie pasi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monszel, ja u siebie zalewam Fuchs Titan Supersyn SL PD. jestem b. zadowolony np przez to ze spalnie ropy spadlo mi o ponad pol litra.polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj troche towaru wlozylem w mego Pasia i sie zastanawiam czy mechanik wlal mi dobry olej !!?? Castrol Edge 0w-30 , Filtr oleju Knecht 0X10X143D OEKO , Filtr paliwa KL147D ,Filtr powietrza AP 063\1 ,Filtr kabiny LA31 . + maly przegląd . Za wszystko zaplacilem 525,50 zł . :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podlacze odnosnie oleju.Czy z oznaczeniem 505.01 sa dostepne rozne oleje tzn.syntetyk,polsyntetyk i mineralny?U mnie po poprzednim wlascicielu zostala nalepka po wymianie na ktorej jest podana data,stan licznika przy wymianie,nazwa oleju tj.Castrol i oznaczenie 505.01.Tylko nie jest napisane czy to byl syntetyk czy inny,stad wlasnie moje powyzsze pytanko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peter2906 nie masz oznaczenia w opisie auta " B5(3B) 1.9TDI 110KM (AFN) " że jest wyposażony w pompowtryskiwacze a jest to oznaczenie PD dlatego w twoim aucie nie jest wymagany olej 5W40 o specyfikacji 505 01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregfr

a ja zalałem mobil1 10W-40 półsyntetyk i co zle? jak myślicie pali mi 6litrów średnio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności