Skocz do zawartości
Gość Domin

BAD LUCK do Paska B3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Domin

Witam, chialem zapytac czy w dzisiejszych czasach mozna stosowac bad lucki do samochodow, bo slyszalem ze jest to karalne i nie mozna przerabiac swiatel, tzn zakrywac.

I jeszcze chcialem sie dowiedziec jakis informacji na temat Lamp soczewkowych do B3, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakladam, ze mowisz o bad look czyli o groznym spojrzeniu a nie o bad luck, czyli niefarcie :) W polskim kodeksie jest zapisane, ze nie wolno w zaden sposob zaslaniac reflektorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Domin

tak tak mam na mysli zle spojrzenie, tak tez myslalem ze nie wolno w rzaden sposob przyslaniac lamp, choc wiele samochdow widze ze nie przestrzegaja tych przepisow i zakadaja "brewki", lecz w przypadku B3 musialbym kupic cala atrape, a czy mozna uzyc dodatkowego oswietlenia jak "obrysowki" ktore sa na wielu autkach dostawczych? czy do tego tez moga sie dczepic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
czy mozna uzyc dodatkowego oswietlenia jak "obrysowki" ktore sa na wielu autkach dostawczych? czy do tego tez moga sie dczepic

 

oO! jak to wygląda w B4?? bo zamiast atrap kierunków obok reflektorów można wstawić obrysówki, ale czy to nie narusza prawa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ostry

ja mam atrapę z bad lookiem i nikt jak narazie się mnie nie czepiał ;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw

ja mam atrape z niewielkim bad lookiem i obrysówki na zderzakach....

 

jesli chodzi o obrysówki to miałem raz incydent z (Polce),czepili sie ze nie mozna mieć swiatełek z boku że to tylko dozwolone w Ciężarowych autach,ale paragrafem nie sypnęli. Chcieli dowód przywłaszczyć alllleeee:

 

kodeks drogowy mówi

-każde oswietlenie istniejace na samochodzie również (dodatkowe)musi posiadać homologacje

-oswietlenie dodatkowe nie może w żaden sposób oslepiac i utrudniac ruchu innym kierujacym po zmierzchu

 

i takim to sposobem dowód został mi w kieszeni a MISKI poszły z żędłą mina zobaczywszy na obrysówkach napis HELLA...... i to wystarczy sam napis i koi

 

jesli chodzi o Bad look to nie miałem nigdy problemów.

 

jedyny mój problem dotyczący MIśków i Stacji kontroli diagnostycznej dotyczy kierownicy(sportowej 28cm)wiecznie sie czepiają........

 

 

 

pozdrawiam i życze wesołych swiąt wielkiej nocy!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy volvo V40 nie ma seryjnie obrysowek? Ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy volvo V40 nie ma seryjnie obrysowek? Ma.

nie tylko volvo, bo i niektóre mazdy, toyoty, mercedesy też mają fabrycznie montowane obrysówki!

Obrysówki są dozwolone w każdym pojeździe samochodowym i przyczepach, naczepach.

Dawniej był pfrzepis który okreslał w jakiej odległości one muszą być od siebie. Z wejściem do UE te przepisy się zmieniły i teraz można nawet (dam przykład na naczepie) oświetlić sobie całą naczepe do okoła obrysówkami (tak jak w ameryce). Jak pałkaż nie wie to każcie mu pokazać paragraf...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnum wiem o tym ale tylko przyklad podalem na volvo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw, hehe ale Ja wcale nie pisałem tego złośliwie do ciebie, tylko po prostu chciałem napisac że dużo aut wychodzi seryjnie z obrysami, a pały się tego czepiają!!! A czepiaja sie byle czego jak tak na prawde nie mogą nic znaleźć;) wtedy jak wiesz ze nic innego ci nie znajdą to musisz twardo trzymać na swoim;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MCVW

mam soczekwi w swoim B3 i w brew pozorom nie jest to ani hella ani in-pro a tym bardziej jakis zamiennik z allegro za 500 zł.Do tego xenon i bad look.raz,że wygląda dla mnie fajnie to dwa nikt się nie czepia.Jedyne do czego mozna się przyczepi kupujac bad looka do B3 z laminatu to to,że ich wykonanie pozostawia wiele do życzenia.Raz,że są za krótkie a dwa,że brakuje mocowań i aby się trzymały dołem i nie odstawały trzeba użyc kleju do szyb lub mastyki.Sam osobiscie polecam przerobienie org. noska ponieważ w kwocie 100zł miescimy się z przeróbką czyli tyle co kosztuje laminat a i jeden i drugi trzeba pomalowac.Tyle,że zamiennik ma grubosc kartki papieru i ciągle mam wrażenie,że większa mucha zatrzyma się dopiero na chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nagina przepisy...ale po to jest groźny żeby również piesków odstraszać:):):)

 

Pozdrawiam Kris166:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności