Skocz do zawartości
Gość skuba601

spalani

Rekomendowane odpowiedzi

Gość skuba601

Witam serdecznie.Od dwóch miesięcy mam passata 1.8T r.prod.2001 .Jestem bardzo zadowolony ,ale niestety nie do końca,bo autko w mieście pali ponad 13 ltr/100km.Mam pytanie :czy jest rada albo sposób ,żeby palił mniej? Zazn\czam,że jeżdżę w mieście delikatnie do 2.5tys.obr/min.POMÓŻCIE :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na krótkich odcinkach i w korkach tak będzie i to nie jest górny pułap. Rada : zmienić auto na bardziej ekonomiczne. Benzyniaki VW lubią pochlać. Poszukaj postów o spalaniu. Uspokoisz się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość foggysbk

witam mam passata 1.8t przy spokojnej jeździe po poznaniu spala mi ok 11 do 12l czyli podobnie do twojego chyba tego sie nie da zmienić zobacz ile pali na trasie jeśli ok 8,2l na 100km przy jeździe ok 120km na godzine to wszystko z twoim jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uki145

Witam! moim zdaniem to zła technika jazdy , obciazanie silnika przy niskich obrotach ,gdzie wartosci mocy i momentu sa stosunkowo niskie zwieksza zuzycie paliwa ,dodatkowo takze przyspiesza zuzycie jednostki (szczególnie cierpi na tym łancuch rozrzadu i układ korbowo tłokowy ).jelsi moge cos dorzdaic to proponuje zmieniac bieg na wyzszy conajmniej przy 3500 obr(oczywiscie jak silnik osiagnie własciwa temperature pracy) i nie schodzic nigdy ponizej 2000 obr. jesli wysokie spalanei nie jest spowodowane usterka układu chłodzenia ,albo jesli nie jezdzisz tylko na bardzo krótkich odcinkach gdzei silnik nie zdazy sie nawet zagrzac to spalanie powinno spasc . nawet z ciezsza buda 3bg spalanie Twojego 1.8 T jest o jakies 1l za duze . ja spokojnie mieszcze sie w 11,5 l (jazda tylko miejska,po rozgrzaniu silnika zmiana biegu max przy 4000 obr . dopiero dynamiczna jazda z ostrym butem ,czyli zmian biegów w okolicy 6000 obr ,miedzygaz i czeste redukcje powoduje wzrost spalania do około 13 l/100 km , podobnie pasek pali z ceizka przyczepa. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
bciazanie silnika przy niskich obrotach ,gdzie wartosci mocy i momentu sa stosunkowo niskie

Wartosc momentu jest maksymalna od 1750-4600 wiec co ty bredzisz?

Moim zdaniem spalanie w normie 1.6 palilo mi 13l w miescie.Co do techniki jazdy to jak chcesz zeby mniej palil musisz naciskac gaz delikatnie(bez raptownych wdepniec) zmieniajac bieg okolo 3000-3500.obr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uki145

Witam! to zmien sobie mądralo z dwójki na trójke przy 2500 obr. gdzie spadna obroty? :krzeslem: delikatny gaz nie ma tu nic do rzeczy a czesto jest przez to jeszcze gorzej ,zdecydowane przyspieszanie do zakładanej predkosci i utrzymywanie jej lekko powyzej 2000 obr. jakos ta technike stosuje zawsze i sapalnia jakie osiagam sa na prawde zaskakujaco niskie .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Wez sprzedaj ta wade konstrukcyjna jaka jest Passat kup sobie Alfe cud techniki bo bredzisz.I w kaszdym nastepnym poscie potwierdzasz ze twoja wiedza w temacie motoryzacji jest biedna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia spalania (lub nadmiernego spalania) to kwestia dotycząca silnika - aby móc coś więcej się dowiedzieć należało by sprawdzić czy autku coś nie dolega - Diagnostyka VAG - sprawdzenie kondycji silnika (wyeliminowanie ewentualnych niesprawności).

 

Generalnie dla AWT - 13 litrów to raczej tryb zimowy, w obecnych temperaturach powinien trochę mniej palić - choć nie wykluczam bardzo dużych miejskich korków na to niestety nie ma lekarstwa.

 

Ja po zmianie programu (dobrego programu) mieszczę się w przedziale 10-11 - tryb miejski, natomiast na trasie spalanie wyszło w granicach

5,8 (do 70)

7,6 (do 120)

8,9 (do 150)

13,3 (> 200)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio zaczynam walczyc ze zuzyciem paliwa bo chyba tez mam za wysokie...

w trasie pali mi miedzy 11-14. W miescie okolo 11, a w miescie zamulam zawsze!!

 

Doprowadzam osprzet do serii i na diagnoze lece... oczywiscie do.. CTA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skuba601

Marek, Witam ,czy możesz bliżej powiedzieć o jaki program chodzi i gdzie tego szukać ? Z góry dziękuję za odpowiedż i pozdrawiam.Skuba601

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał78

dołoz pare tysiecy kup tdi rope czerwona za 2zeta i bedziesz jeździl za darmo :rotfl:

ale jak chciales miec ladne auto to zawsze z okna mozesz na nie popatrzec nie musisz nim jeździc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program czyli Chip - ale nie taki za 900pln

- tylko konkretny dopracowany - napisany pod konkretny strownik... Bosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności