Skocz do zawartości
mendoza27

[Klimatyzacja] Naprawa koła kompresora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko. Ile mnie będzie kosztowała naprawa kompresora od klimy.........ale po kolei..... ok. 2 tyg. temu zaczęło latac na boki kółko od napędu w/w a następnie zaczęło się blokowac ale tylko gdy klima była wyłączona, tak więc jeżdziłem do czasu gdy nie klękło do końca <brak kasy>. teraz będąc u wujka <domowy mechanik> założyliśmy inne łożysko na kole bo tamto "wypadło" i kółko się kręci bez problemowo ale klima się nie włącza. co jest tego przyczyną ,oczywiście oprócz mojego braku kasy aby wymienic wszystko na czas, i ile to moze kosztowac. z góry dzięki za odpowiedż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka używana około 300 PLN+montaż+nabicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy aby skraplacz nie jest dziurawy? Jeżeli nie to padł elektrowłącznik kompresora zapewne więc jak powyżej w poście ale podjedż na stację i niech sprawdzą ciśnienie w układzie klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kółko latało w sprężarce, to może mogła się rozszczelnić? Nie znam szczegółów budowy, ale słyszałem, że sprężarka też może "puszczać" i wtedy wymaga regeneracji/wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dena5

Kolego mianowicie za silnikiem przy sciance dzielącą silnik a kabine są dwa zawory od nabijania klimy. Najlepiej bedzie jak odkrecisz jeden z nich i w środku jest taka mala kulka, naciśnij ją czymś i zobacz czy w układzie wogóle jest nabity czynnik z gazem. Jeżeli nie bedzie to na 99,9 % przyczyną nie wlaczającej klimy bedzie wlasnie brak czynnika w układzie. Kompresor jest tak zbudowany ze bez czynnika sie sam nie włączy żeby nie zatrzeć sprężarki. Jeżeli okaże się że nie masz cisnienia w układzie to koszt nabicia bedzie Cie kosztował jakies 170zł. I bedziesz miał juz klime sprawną.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli okaże się że nie masz cisnienia w układzie to koszt nabicia bedzie Cie kosztował jakies 170zł. I bedziesz miał juz klime sprawną.

No niekoniecznie - prawdopodobnie fakt, że nie ma ciśnienia spowodowany jest tym, że "którędyś" to ciśnienie sobie uciekło. Ponowne nabicie może spowodować "ucieczkę ciśnienia " (i wspomnianych 170 zł...) tą samą drogą. Z tego co mi powiedzieli w warsztacie jak wymieniałem chłodnicę klimy, to ta maszyna nabijająca przed nabiciem sprawdza szczelność - pewnie pakując ciśnienie do układu (bez środka chłodniczego i smarującego) i sprawdzając, czy nie spada w czasie, a jeśli spada, to nie nabija środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maarcin, układ klimatyzacji testuje się podciśnieniem, jak nie zaciąga powietrza z zewnątrz, to jest szczelna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maarcin, układ klimatyzacji testuje się podciśnieniem, jak nie zaciąga powietrza z zewnątrz, to jest szczelna.

Aha - nie wiedziałem (dlatego przed tym fragmentem dodałem "pewnie" :)). W sumie to na jedno wychodzi - byle była różnica ciśnień. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dena5
Jeżeli okaże się że nie masz cisnienia w układzie to koszt nabicia bedzie Cie kosztował jakies 170zł. I bedziesz miał juz klime sprawną.

No niekoniecznie - prawdopodobnie fakt, że nie ma ciśnienia spowodowany jest tym, że "którędyś" to ciśnienie sobie uciekło. Ponowne nabicie może spowodować "ucieczkę ciśnienia " (i wspomnianych 170 zł...) tą samą drogą. Z tego co mi powiedzieli w warsztacie jak wymieniałem chłodnicę klimy, to ta maszyna nabijająca przed nabiciem sprawdza szczelność - pewnie pakując ciśnienie do układu (bez środka chłodniczego i smarującego) i sprawdzając, czy nie spada w czasie, a jeśli spada, to nie nabija środka.

 

Marcinie, bardzo dobrze mówisz. Wspomniane 170zł zapłacisz gdy bedziesz miał szczelny układ. Maszyna która sprawdza szczelnośc w układzie najpierw robi próżnię i trwa to okolo 15-20 minut. jezeli nie zauważy spadku ciśnienia w całym obiegu to wtedy dopiero nabije czynnik chłodniczy. A jeżeli chodzi o nie włączającą się sprężarkę to jest dlatego ze układ jest pusty i sprężarka się wtedy nie włączy. Podjedz do najblizszej stacji i zapłacisz okolo 30-40 zł za sprawdzenie szczelności układu. Wtedy bedziesz mial 100% pewnośc że po wymianie podzespołów masz szczelną klime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności