Skocz do zawartości
Gość chibroxin

Prosszę o pomoc!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chibroxin

Witam , posiadam pasaata 1.8 T z 1998 roku po przejechaniu około 100 km, załącza mi się kontrolka ciśnienia oleju oraz sygnał dzwiękowy , wymieniłem czujnik oleju/nie orginalny/ oraz olej i filtr , objawy te nie ustąpiły, było mierzone ciśnienie oleju na 2000 tyś obrotu miał 5 baru. Myślę ze problem tkwi w elektryce , proszę powiedzieć gdzie pod deską rozdzielczą jest przekaźnik ciśnienia oleju lub coś tym rodzaju , chce to przelutować! Myśle że gdzieś jest zimny lut;)(Pozdrawiam i proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kontrolka załączyła się i tak zostało czy po ostygnieciu jest ok a po 100km znowu świeci ? Ciśnienie było mierzone na gorącym silniku ?

Po rozgrzaniu silnika za niskie ciśnienie może powodować zawieszanie się w stanie otwartym zaworu przelewowego w pokrywie pompy olejowej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chibroxin

Witam i dziękuję za zainteresowanie tematem. Jest tak w trakcie jazdy gdzieś około 100 km kontrolka zaczyna migać na czerwono i rozlega się sygnał dzwiękowy, wtedy zatrzymuję samochód wyłączam i po chwili odpalam i jest wszystko ok. Ciśnienie było mierzone na gorącym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad pompą lub zaworem w pompie - ??? - jak by była to sprawa elektryczna to by piszczało cały czas ??? - tu jednak chyba jest sprawa ciśnieniowa.

 

Poczytaj tematy Kontrolka ciśnienia oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie taki myk miałem i co się okazało miałem niedokręconą obejmę przy wężu od intercoolera i też mi się zaświecało,powymieniałem wszystkie obejmy i jest ok :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności