Skocz do zawartości
pogromca

Immo 2 w 3BG??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje konkretnej odpowiedzi, czy w passatach 3BG występował immobilizer w II generacji czy tylko III??

Do czego jest mi to potrzebne?Ano mam passata 3BG z początku produkcji (11/2000) i mam problem z przyuczeniem nowego licznika, cały czas byłem przekonany że wszystkie 3BG mają immo III i stosowałem taką procedurę, ale wyczytałem na co poniektórych stronach że do połowy 2001 było immo II. Dlatego muszę wiedzieć na 1000%, jak to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

występowały oba - ty masz w swoim 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
występowały oba - ty masz w swoim 2

ok, ale jeżeli możesz to prosiłbym jeszcze o wyjaśnienie:

w Immo3 klucze, vin i immo-id są zapisane zarówno w liczniku jak i w ECU silnika.

W Immo2 vin jest tylko w ecu, więc dlaczego, jak połączę się z licznikiem to wyskakuje mój vin i immo-id skoro to jest immo2??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi mało rozjaśnia sprawę, bo w jednym z linków, które podałeś jest taki zapis:

If you see something like: "Immo-ID VWZ7Z0W0648696" You've got Immo-2 (or maybe even Immo-1 in earlier non-US models).

 

If you see something like "WVZKB58001H231169 VWZ7Z0W0648696" You've got

Immo-3. The first 17-digit string is the VIN. The second 14-digit string in the Immo-ID.

 

No to ja widzę something like "WVZKB58001H231169 VWZ7Z0W0648696" to oznacza że mam immo3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełom zastosowania immo 3 to rok 2002 więc zależy kiedy była zmiana patrząc modelowo - mogło to być już w końcowych modelach 2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przełom zastosowania immo 3 to rok 2002 więc zależy kiedy była zmiana patrząc modelowo - mogło to być już w końcowych modelach 2001

 

Dobra to się zgadza tylko że ja mam passata 3BG z 2000-go roku (listopad 2000) więc jak mogę mieć immo3 skoro weszło rok później??

Więc może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego po łączeniu z zegarami wyskakuje mi vin i immo-id tak jak w ecu, tak jakby to było immo3????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności