Skocz do zawartości
Gość gt82

Czujnik swiatła stopu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gt82

Wiatam..Czy jest jakakolwiek mozliwość montażu czujnika w innym miejscu niż oryginał?.Pytam gdyż wczoraj zgasł stop i klapa..Rozebrałem i okazało się że czujnik jest ale nie podłączony..Prawie godzinę spedziłem na poszukiwaniu wtyczki-z marnym rezultatem...W końcu z bezpiecznika podpiąłem się pod czujnik i wpiąłem dalej do kabla pod progiem idącego do świateł...Takie tymczasowe rozwiązanie...Czy mógły mi ktoś coś poradzić??Chciałbym zrobic tak jak było ale nie wiem o co tam wogóle chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik stopu............... ciekawa sprawa.

Myślę, że miałeś na myśli włącznik świateł STOP znajdujący się przy pedale hamulca.

Jest to jedyna lokalizacja dedykowana dla tego usządzenia.

Ciekawi mnie tylko, dlaczego tak długo szukałeś wtyczki, skoro nasunięta ona była na włącznik. Jeśli to działało, to znaczy, że wtyczka musiała tam być.

Sprawdź bezpiecznik zasilający.

 

Jeśłi się mylę ;) , to napisz mi, jak rozwiązane jest włączanie świateł STOP w Twoim aucie, bo nie kumam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gt82

Tak,miałem na mysli włacznik.Sam tego nie kumam..Było wszystko ok..Nagle STOP zniknął..Dziś zajrzałem i jest ten oryginalny włacznik(nawet sprawny) ale wtyczki do niego nie znalazłem.Bezpiecznik(nr 20)jest ok..Gdyby nawet wtyczka spadła byłaby gdzies obok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coś tu nie gra bo najpierw jest opis że stop zgasł czyli znaczy że działał a potem że na czujniku(włączniku) nie ma wtyczki, fabrycznie jest montaż tylko na pedale hamulca. I raczej nie ma innej opcji no chyba że ktoś kombinował i nakręcał gołe przewody w złącze ale wtedy musiały by to być dwa przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać.

Chyba, że masz kombinowany czujnik montowany na przewodach ciśnieniowych. Rozwiązanie zapożyczone z samochodów ciężarowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gt82

Był i zgasł.Po oględzinach włacznik bez wtyczki..Gdzie mógł to ktoś próbować podłaczyć??...Może tak zrobił..Sądząc po oświetleniu zegarów wsz jest mozliwe(pare żarówek polutowanych do kabelka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności