Skocz do zawartości
sznikers23

Ubywające powietrze z opon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Zaobserwowałem w przeciągu 2 miesięcy od ostatniego "pompowania" kół ubytek powietrza o 0,6hPa na obydwu przednich kołach.

Co mogłoby być przyczyną takiego dużego ubytku powietrza w ciągu 2 miesięcy i to na obydwu kołach jednocześnie?

Wysoka temperatura jaka panowała w czasie wakacji? Jednoczesne przebicie obydwu opon (co wykluczam raczej)?

Prosiłbym o rady, z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może najechałeś ostro na krawężnik i puszcza na bokach czyli lekko odkleiła sie , a chyba trzeba częściej sprawdzać stan ciśnienia w kołach, może wulkanizator coś wykryje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzam ciśnienie w oponach przynajmniej raz w miesiącu czasami są niewielkie ubytki ale nie żeby aż 0.6 :o max miałem 0.3 - ale to po dłuższym okresie niż miesiąc.

Faktycznie trochę dziwnie wygląda ale jak dopompowałeś to teraz np. za max 3 tygodnie pojedź i sprawdź ciśnienie. będziesz widział czy dalej ucieka czy już dobrze. Jak dalej uleci tak dużo wiatru to jedź do kapciarza - niech sprawdzi - może wentyle popuszczają.

 

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paolooo

albo jakas niewielka dziurka, wentyl lub sam zaworek lub moga puszczac na rancie felgi miedzy felga a stopka opony. Wtedy trzeba rozebrac opone przeczyscic ran felgi i poskladac powinno byc ok, ewentualnie posmarowac "plynna guma" ... ale to robota dla kapciarza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Albo skorodowana obręcz na krawędziach styku z oponą, albo wadliwy zaworek w wentylach, gwoździe w obu kołach lub inne ciała obce. Uważam, że tylko wizyta w zakładzie oponiarskim rozwiąże zagadkę. W poprzednim aucie też taki miałem i po rozebraniu ukazał się cieniutki aczkolwiek długi gwóźdź.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 miechy latalem i zlazilo zkapcia do polowy

gwozdek byl :mur:

wulkanizator i wszaystko jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności