Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JediNet

1.Typ Passata - B5 1,9TDI 90KM 98r

2.marka opony - GOODYEAR Eagle UG GW3 195/65R15

4.Rodzaj felgi - stalowa

5 zakupiona jako nowa czy używana - nowa

6.pozytywy - trzyma na śniegu, mokrej i suchej nawierzchi

7.negatywy - nie dostrzegam

8.Wasza opinia na temat opony - latam na tych oponkach od pięciu sezonów, w tym roku wiosną postanowiłem je dojechać i posłużyły mi za całoroczne. Na przejechane 100 tys km nie zawiodły mnie ani razu. Nawet przy największych śniegach na naszych drogach pozwoliły mi się poruszać bezpiecznie z 80 km na zegarach. Nie było problemy z hamowaniem i uślizgami. Na błocie pośniegowym i mokrej nawierzchni bardzo dobrze odprowadzają wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yoghi

Witam

 

zamierzam zakup opon Semperit SPEED - GRIP lub Fulda KRISTALL MONTERO 2 i nie wiem na ktora z nich sie zdecydowac?? moze ma ktos juz wyrobiona opinie o jednej lub drugiej oponie??

 

i jeszcze jedno pytanie-co moze byc zlego w oponie z 2002 roku oczywiscie nie uzywanej bo mam okazje kupic w niezlej cenie?? oczywiscie podejrzewam ze gdzies jest haczyk tylko nie wiem gdzie :przestraszony::wstyd::krzeslem: !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobre miejsce na taka dyskusje. Ale 5 letnia opona zimowa nie bedzie spełniac swoich zadań, nie jest wazna jedynie wysokość bieżnika, ale również twardość gumy która zmienia się wraz z wiekiem. Szczególnie jeśli była zle przechowywana. Niedługo opisze jak się sprawdza oponka Dunlop SP WINTER SPORT M3, gdyż taka własnie dziś zakupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo mam okazje kupic w niezlej cenie

I opony też już będą (nie)złe po 5 latach.

Ale 5 letnia opona zimowa nie bedzie spełniac swoich zadań, nie jest wazna jedynie wysokość bieżnika, ale również twardość gumy która zmienia się wraz z wiekiem. Szczególnie jeśli była zle przechowywana.

Bardzo trafna odpowiedź - "życie" opony nie zaczyna się od momentu jej założenia na felgę ale od momentu jej wyprodukowania; zresztą spotkałem się z opinią, aby po 5 latach wymienić opony bez względu na ich stan (no chyba, że ktoś je prędzej "zbrusi"). Idąc tym sposobem myślenia, można kupić 5 letni nieużywany akumulator - tylko, czy to będzie okazja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem nowe opony, oto moja specyfikacja:

 

1.Passat B5 / 1999r.

2.marka opony: GoodYear Ultra Grip 7

3.rozmiar opony: 195/65R15

4.Rodzaj felgi: Stalowa

5 zakupiona jako nowa czy używana: NOWA

 

Do tej pory miałem opony no name - masakra!! ale zakupiłem nie dawno Goodyera UG7 to REWELACJA - jazda przy 160km/h tak jak na letnich praktycznie nie ma różnicy w głośności, trzymają sie drogi i samochód przy nich nie myszkuje, moim zdaniem są super!! Ponadto bieżnik opony wygląda rewelacyjnie. Z tego co czytałem w necie to opony te maja bardzo dobra opinie użytkowników. Ja również je polecam.

Pozdrawiam @ll

 

PS#

Zapłaciłem za nie 250zł/szt. wraz z wymianą i wyważeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jazda przy 160km/h tak jak na letnich

Czy mam rozumieć, że Ty w zimie poruszasz się z taką prędkością? :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. B5 3B2

2. Dayton DW 500

3. :?: / :?: /15

4. Stalowe

5. Nowa

6. W miarę cicha. Na śniegu rewelka - nigdy - zaznaczam: NIGDY zimą nikt mnie nie wyprzedził na trasie (a nie jeżdże po lasach - żeby ktoś czasem tak nie napisał :evil: )

7. Na suchej nawierzchni czasmi zapiszczy przy wchodzeniu w zakręt na skrzyżowaniu, no i ludzie się wtedy rozgladaja ...

8. ZAJE....fajna :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czesław

mam fuldy grawito -sądobre wymiar 195/65/15nie pamietamw tejchwili ,lecz są OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy to dobre miejsce na taka dyskusje. Ale 5 letnia opona zimowa nie bedzie spełniac swoich zadań, nie jest wazna jedynie wysokość bieżnika, ale również twardość gumy która zmienia się wraz z wiekiem. Szczególnie jeśli była zle przechowywana. Niedługo opisze jak się sprawdza oponka Dunlop SP WINTER SPORT M3, gdyż taka własnie dziś zakupiłem.

 

Dunlop M3 są naprawdę rewelacyjne, przetestowałem je dwa lata temu na mercedesie, w tym roku do maximy z ciekawości założyłem nowość - Dunlop SP WINTER Response...

 

do Passata poszły NOKIAN WR celem sprawdzenia Fińskiej myśli oponiarskiej :ok: sporo dobrego słyszałem o tej marce a dodatkowo jedna z przyzwoitszych cenowo w rozmiarze 205/55/16.

 

Zima zweryfikuje czy dobrze dobrane gumki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. B4 Variant (1.8 ABS)

2. Kleber Krisalp HP

3. 185/65/14

4. stalowa

5. zakupiona nowa

6. dobra przyczepność na śniegu, na mokrym również, przystępna cena (ok 200 zł/szt)

7. wad póki co nie zauważyłem, potrafią piszczeć na mokrych zakrętach

8. za tą cenę polecam, ekonomiczna a walory porównywalne do wyższej półki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jazda przy 160km/h tak jak na letnich

Czy mam rozumieć, że Ty w zimie poruszasz się z taką prędkością? :przestraszony:

 

Chris nie poruszam sie z taka prędkością w zimę przy leżącym śniegu na jezdni. Ale myślę, że każdy użytkownik passata jak nie ma śniegu na nawierzchni jezdni oraz lodu porusza się z prędkością 160km/h kiedy warunki ku temu sprzyjają. Tak jak teraz jest na plusie z 2C, a komfort jazdy na Goodyear UG7 jest super, tak jak na letnich, nie słychać ich-to przede wszystkim.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chodi

1. Jak w opisie

2. Nokian WR

3. 195/65/15

4.alu

5. nowa

6

7

8 mam od 3 dni więc zobaczymy , na suchym w miarę cicha , raczej skandynawscy producenci coś tam wiedzą o śniegu :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej skandynawscy producenci coś tam wiedzą o śniegu :evil:

Zgadza się. Oglądałem program o oponach zimowych, a ściślej mówiąc o ich doborze i wyszło na to, że dobierać by je należało w zależności od terenu, na jakim się będziemy w nich poruszać - inne opony powinny być na kopny śnieg w dużej ilości (zwłaszcza tereny pozamiejskie), a inne na poruszanie się po mieście, gdzie i rodzaj i warstwa śniegu są inne. Na ten wspomniany kopny "gęsty" śnieg nadają się idealnie Nokiany, a na "europejskie" zimy opony innych producentów ("lżejsze zimówki"); już pisałem o włoskich oponach, które dobre są na zimy południowoeuropejskie ale kompletnie nie na nasze - więc coś jest na rzeczy (oczywiście to pozostanie tylko teorią, bo trudno mieć 3 komplety zimówek i jeszcze je zmieniać w zależności od wyjazdu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysieksa

Na śnieg rewelacyjne są Frigo Directional. Nie ma zaspy przez którą sie nie przebije :)

Gorzej na sychym i mokrym asfalcie :/

 

Frigo2 dużo gorsza od Directional na śniegu, na suchym i mokrym asfalcie lepsza od Directional czyli to taka opona mniej zimowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis zalozylem nokiany WR - przejechalem dopiero 10 km ale jestem pod wrazeniem jak ciche sa te opony, zobaczymy co pokaza na sniegu, aha komfort jazdy tez mi sie poprawil po przesiadce z alu 17 z letnimi kapciami :)

 

edit:

 

1. passat b5 3b

2. Nokian WR

3. 195/65/15

4. ori stalowa

5. uzywana

6 na razie tylko cicha na suchej i mokrej nawierzchni

7 na razie brak - zobaczymy po zimie

8 ... - wpisze cos po zimie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę na dunlopach sp sport M3 i jestem zadowolony,poprzednio miałem M2 i też było spoko,ale przez 2 m-ce miałem pirelli carving,poprostu lipa na zakrętach,sprzedałem i jednak kupiłem dunlopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

chris, krzysieksa, comar, pawelb6, bardzo was prosze chlopaki, trzymajcie sie wzoru, ktory podalem na pierwszej stronie, zeby byl tutaj jakis sklad w tym temacie-nie chodzi nam o dyskusje tutaj-od tego sa inne tematy o oponach :cisza::cisza::cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cos moge dodać Krawcol, aby ten przewodnik po oponach miał rzeczywiście komus pomóc, to niech ludzie piszą jak sprawdza oponki w kazdych warunkach(mam na myśli zime). A nie kupiłem jak jest 10 C i sa super bo sie trzymają. Bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol, znowu nie rozumiem o co tobie biega,zakładasz temat ,ja pisze na temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności