Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

chyba SAVA :P Nie jeździłem ale jak dla mnie jest za miękka. Wydaje mi się że szybko się skończyć może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś jakiś czas temu polecił fuldy, montereo 2 .... ależ badziewie !!!!

odradzam, po dwóch sezonach wymieniam, jak by co to mam dwie na sprzedaż !!!!

kolega polecił mi SAWA, co wy na to ?

Pozdr

 

sava eskimo bardzo dobrze radzą sobie w trudnych warunkach (śnieg, błoto posniegowe) ale z tego co kolega mówił na suchym asfalcie głośne i szybko tracą "mięso"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matador HP3 na licencji Continentala :D lub MP92 - 16tki :D I według mojego mniemania, są nawet cichsze na "gołym asfalcie" niż letnie opony :D Oczywiście przy określonych temperaturach zewnetrznych.

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolega polecił mi SAWA, co wy na to ?

Miałem takie w volvo i na śniegu też radzą sobie idealnie ale faktycznie miękkie że aż dziw jak się do ręki weźmie...Sądzę że po paru miesiącach na asfalcie nie wiele by z nich zostało...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze ciekawostka. kiedyś miałem turasy Lassa z takim agresywnym bieznikiem i kurcze co szły po śniegu to aż :zeco nie mogłem wyjść z podziwu. teraz mają innego właściciela....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pirelli Winter SottoZero
Z czystym sercem polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

No wybór padł na UG8 GoodYear-a, cena dobra i na miejscu mam a nie wysyłka.:) czytałem kilka pozytywnych opinii na tym forum o w/w oponie, ale może ma ktoś jeszcze coś do dodania :D

 

pozdrawiam

 

Łukasz

Edytowane przez lukazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś doczynienia z tymi oponami co wstawiłem wcześniej?? Bo będe zamawiał i nie wiem co w końcu wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miał ktoś doczynienia z tymi oponami co wstawiłem wcześniej??

 

Wstawiłes KILKA !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miał ktoś doczynienia z tymi oponami co wstawiłem wcześniej??
Wszystkie opony o które pytałeś to raczej raczej średniej jakości gumy,nie oczekuj po nich wspaniałej trakcji,hamowania...Dołóż 200zł i kup sobie coś porządnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie które byście mi doradzili opony z tych linków

Bierz DAYTONY :D Miałem takie w Fordzie i w passacie B4. Opinie czytałem różne, ale opony są zajebiaszcze. Dobrze trzymaja auto na drodze i nie ma problemu z ruszeniem zimą pod górke.

Cena nie zawsze oznacza lepszą przyczepnosć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od piątku mam nowiutkie Continental ContiWinterContact TS850 205/55R16 94H XL :D Made in Romania niestety... Numer jeden w teście ADAC 2012. Są już nowe testy i nawet w innych rozmiarach ta opona to nr 1. Czas pokaże, czy wyniki są zgodne z rzeczywistością ;) Na razie te testy mnie jeszcze nie zawiodły.

Minusem jest brak rantu chroniącego felgę. Wersja XL tego nie ma, 91H ma rant.

Trudno powiedzieć jak opony zachowują się na mokrej drodze i na śniegu, bo jeszcze nie doświadczyłem.

Za to mogę powiedzieć, ze są dużo cichsze od letnich Bridgestone Turanza ER300 215/55R16, a auto pali ok. 0,5l/100km mniej (a temperatura otoczenia spada, rano jest w okolicy zera).

Edytowane przez postmortem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie opony o które pytałeś to raczej raczej średniej jakości gumy,nie oczekuj po nich wspaniałej trakcji,hamowania...Dołóż 200zł i kup sobie coś porządnego.

 

Coś porządnego tzn. jakie masz na myśli, może zaproponujesz jakieś?

Dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie było skierowane do mnie, proponuję jednak, żebyś zapoznał się z tym http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2012_winterreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId=147067&SourcePageId=31821

Zerknij na wyniki, sprawdź ceny i wybierz coś dla siebie ;)

Nie szukaj jednak na Allegro! Tańsze oferty znajdziesz w sklepach internetowych.

Użyj wyszukiwarek np.ceneo.pl nokaut.pl albo skapiec.pl

Za nieco ponad 800zł kupisz komplet 195/65R15 91T z pierwszej trójki rankingu.

Edytowane przez postmortem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miał ktoś doczynienia z tymi oponami co wstawiłem wcześniej?? Bo będe zamawiał i nie wiem co w końcu wybrać

 

Kupilem rok temu dwa komplety Polaris 3 (Passat, e46) i jestem bardzo zadowolony. Na sniegu trzymaja bardzo dobrze, na mokrej nawierzchni rowniez. Jedyny minus to poziom halasu od 170 km/h w gore ale w zime rzadko sie tyle jezdzi. rozmiary: 225/45 r17 i 205/55 r16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych wszystkich wyszukiwac mam 2 faworyty :) Goodyear Ultra Grip 8 195/65R15 91T albo Continental ContiWinterContact TS 850 91T 195/65R15 91T. Co doradzacie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie chcesz, żeby ktoś podjął decyzję za Ciebie ;)

Ja wybrałem TS850. Świetne parametry trakcyjne i (mam nadzieję, że to znajdzie potwierdzenie) bardzo małe zużycie.

Jeżdżę na nich od kilku dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koniecznie chcesz, żeby ktoś podjął decyzję za Ciebie ;)

Ja wybrałem TS850. Świetne parametry trakcyjne i (mam nadzieję, że to znajdzie potwierdzenie) bardzo małe zużycie.

Jeżdżę na nich od kilku dni.

 

:glaszcze po prostu chce kupić dobre opony aby posłużyły mi na dłużej a nie kupić 1wsze lepsze i za rok następne :dodupy i dlatego tak dopytuje :kciuki

Dzięki za wszystkie odpowiedzi jak kupie to dam znać które i jakie pierwsze wrażenia na nich :) Teraz mam 17 założone bo z takimi kupiłem samochód i nie jestem z nich zadowolony :dodupy

Edytowane przez widmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zaufanie do ADAC ;) Sam jestem ciekawy, jak te opony będą się sprawowały w zimie. Jak dotąd kierowałem się wynikami testów ADAC i było ok. Z drugiej strony w dzisiejszych czasach niczego nie można brać za pewnik. Duże koncerny są wpływowe, że tak to ujmę ;)

Jeśli chodzi o rozmiar - wg mnie na zimę lepiej zastosować wyższy profil, aby w mniejszym stopniu obciążać zawieszenie. Na jezdni pojawiają się dziwne rzeczy (zamrożony śnieg na przykład, po którym jeździ się jak po tarce) + dziury.

Osobiście zimówek na 17" felgi bym nie zakładał.

 

ps.

Dzisiaj zamówiłem opony letnie, także bazując na testach ADAC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności