Skocz do zawartości
skittle

Jaki jest normatywny ubytek płynu chłodniczego?

Rekomendowane odpowiedzi

Taka mala uwaga.

Jezeli jezdzicie na LPG to nalezy reguralnie sprawdzac plyn.

Jego ubywa.

INFO od sprawdzonego gazownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość UkasHel

niewielki ubytki płynu sa normalne poniewaz w płynie tym znajduje sie woda(normalna sprawa) ona po prostu wyparowuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niewielki ubytki płynu sa normalne poniewaz w płynie tym znajduje sie woda(normalna sprawa) ona po prostu wyparowuje...

 

niby gdzie skoro jest to uklad zamkniety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wyjaśniło się przy przeglądzie - przewód gumowy chłodnicy (oryginał - ok 130 PLN). Wymieniłem i jak na razie po przejechaniu 1000 km zero ubytków. Zobaczymy jak będzie po około 10 000 km. Tak więc jak będziecie mieli drobne ubytki to nie panikujcie od razu z uszczelką pod głowicą, może to tylko, tak jak u mnie, wąż gumowy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość UkasHel
niby gdzie skoro jest to uklad zamkniety?

 

nie wiem dokładnie któredy ale wiem ze nie wielkie ilosci normalnie wyparowuja...tak samo jak zamkniesz wode w słoiku to tez Ci nie wyparuje bo to jest zamkniete??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym rozcieńczać koncetrat przegotowaną "kranówką" czy destylowaną???:zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czym rozcieńczać koncetrat przegotowaną "kranówką" czy destylowaną???:zawstydzony:

Najlepiej destylowaną ze względu na brak minerałów ( nie będzie się odkładał kamień w układzie chłodzenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też problem z ubytkami płynu, cały bajer polega na tym, że jakiś czas temu zamontowałem na końcu węza odmy (tego co dochodzi do przewodu przed turbiną) butelkę aby sprawdzić czy pokaże się tam olej. Pokazała się woda - na początku myślałem, że skrapla się tam para (ciepły silnik i zimne powietrze) ale zauważyłem jednocześnie ubytki płynu. Czy ktoś sie z takim czymś spotkał i czy to ma ze sobą jakiś związek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi ubywało płynu chłodzaceko tak na 6tys 1 litr pewnego dnia wkurzyłem sie i rozkreciłem cały przud i zobaczyłem na rure od intercoolera slady płynu, okazało sie że chłodnica miała mala dziurke najwyrazniej spowodowana kamieniem. wiec oczysciłem układ preparatem prostone a nastempnie wlałem tej firmy uszczelniacz układu chładzacego i jak reką odjeło 8 tys i krola nie ubyła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności