Skocz do zawartości
Gość radek_chudy

[ wnętrze] Licznik buczy, piszczy i wydaje różne dziwne dźwi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radek_chudy

Witam szanownych kolegów!

Od paru dni licznik mechaniczny (bez obrotka) wydaje z siebie różne dźwięki:

-przy wolnej jeździe piszczy sobie delikatnie

- przy większych prędkościach (powyżej 100) zaczyna buczeć i brzęczeć

 

Tak się zastanawiam czy opłaca się go wyciągać i próbować naprawić czy szukać używki?

Może ktoś się spotkał z takim problemem bo na szukajce nic nie znalazłem.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli licznik masz na linkę tooooooooo............ zdejmujesz licznik i w linkę wlewasz strzykawką lub jakimś zakraplaczem olej silnikowy( np 10W40) i cieszysz sie ciszą :D tak zrobiłem i 8-my miesiąc mam cisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radek_chudy

no to będę musiał spróbować wlać olejku i zobaczyć czy pomoże... :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamis

Jak miałem takie efekty w Audi 100 okazało się potem,że linka się kończyła.Wyło tam strasznie głośno,szczególnie przy mrozach.Za jakiś czas ukręciła się dokładnie przy liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to będę musiał spróbować wlać olejku i zobaczyć czy pomoże... :ok:

 

zobacz również czy linka pod maska nie jest zbyt sztywno gdzieś zamocowana czyli na siłę dociągnięta do jakiegoś elementu i przyczepiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kincior

Mam chyba podobny problem. Najpierw było piszczenie lekkie, przy mrozach duże. Jeździłem sobie tak z tym delikatnym piszczeniem, chrobotaniem. Ale 2 dni temu zauważyłem, że licznik się nie kręci. Więc chyba linka umarła? Wielki problem z wymianą, jak do tego podejść? Auto to B3 1.8 RP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielki nie ale kanał by sie przydał ,może tylko sie wypieła otwórz maskę i spróbuj dopchnąć linkę do licznika na podszybiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kincior

Wyciągałem cały licznik i wyciągnę go chyba jeszcze raz, bo zapomniałem zobaczyć czy linka się obraca. A to jest wpinane do licznika czy wsadzone luzem, bo u mnie jest luzem wsadzone.

 

I jeszcze jedno: kanał do tego? Przecież linka nie idzie spodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wciskane , jak źle włożysz to licznik nie będzie wskazywał ,mi wykręcali kiedyś od strony skrzyni z kanału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radek_chudy

Linka wygląda na dobrą, nie jest naciągnięta, olej zalany i na wiertarce cicho chodzi :kwasny:

coś chyba z licznikiem będzie nie tak... :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radek_chudy, w razie czego mam taki licznik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Linka wygląda na dobrą, nie jest naciągnięta, olej zalany i na wiertarce cicho chodzi :kwasny:

coś chyba z licznikiem będzie nie tak... :przestraszony:

 

jak linkę niewłaściwie włożysz do licznika też będzie wyć , ja nawet gniazdo w liczniku posmarowałem olejem a i w liczniku jest pewnie jakiś ślimak też go można pociągnąć wazeliną , spróbuj wszystkiego zanim zdecydujesz sie na wymianę licznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radek_chudy

Dzięki za rady, rozkręciłem liczniczek nasmarowałem i przy okazji zmieniłem podświetelenie na czerwone i jest liga!! Liczniczek chodzi jak nówka!!

Pozdrawiam!! :hurra:

:hurra::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za rady, rozkręciłem liczniczek nasmarowałem i przy okazji zmieniłem podświetelenie na czerwone i jest liga!! Liczniczek chodzi jak nówka!!

Pozdrawiam!!

 

 

i kasa w kieszeni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamis

Z tym wlewaniem oleju do linki to różnie bywa.W innym samochodzie po tym jak tak zrobiłem linka wciągała mi olej ze skrzyni biegów i kapało mi po klanach. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym wlewaniem oleju do linki to różnie bywa.W innym samochodzie po tym jak tak zrobiłem linka wciągała mi olej ze skrzyni biegów i kapało mi po klanach. :mur:

 

no coś ty pierwszy raz słyszę o takim przypadku :przestraszony::D:D to zamiast linki miałeś chyba ślimak który to podawał olej w górę do licznika :D coś chyba było nie tak z odpowietrzaniem skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamis

No właśnie każda linka jest takim ślimakiem :hyhy:

Normalnie to jest tam pusta przestrzeń,która uniemożliwia takie zassanie oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności