Skocz do zawartości
Michal1980

Problem z VAGiem - prosze o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zalozylem temat, ktory juz wygasl, w ktorym opisywalem problem, ze nie widzi mi interfeksu. Teraz jest juz OK, VAG siedzi na USB, ale w VAG COMIE musialem zaznaczyc COM3. Wszystko jest wszystko widzi, ale w koncu jak juz chcialem przeprowadzic jakis AUTO SCAN, wywalilo mi blad, ze nie ma odpowiedzi z interface´a...

Testuje to na VAGCOMie 409-1. Jak wszedlem w opcje OBD II, wyskoczylo, ze auto nie jest kompatybilne z OBDII :przestraszony: , no ale to pewnie ze wzgledu, ze nie ma lacznosci z wtyczka... I zachowuje sie z reszta tak, jakby nie byl polaczony z autem. Teraz w domu patrze i jest tak samo.

Czy w opcjach VAGCOM trzeba cos zmienic?

vagog3.th.jpg

Czy cokolwiek trzeba gdzies wpisywac (adress word 01-7F)?

 

PS Auto bylo juz sprawdzane VAGiem 2 razy, wiec wtyczka musi byc OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami mnie też tak się dzieje, i poprostu komp przestawia mi sam "virtualnego" com-a. Możliwe że czasami używam zewnętrznego bluetooth-a i wtedy zmienia mi com-y wirtualne.

Spróbuj tego na kompie i zerknij jaki masz usb serial ports i ewentualnie zmień go na 1,2,lub3 , powinno pomóc :ok: : http://www.forum.vw-passat.pl/topics33/ustawienie-komunikacji-miedzy-vag-comem-a-portem-usb-vt14047.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobs, nie mam kompa, tylko laptopa, bez portu COM :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa pewne postepy ale i nowe zagadki. Przesiadlem sie na starszego VAGa (311) i po podpieciu, znalazlem w panelu sterowania--> menedzer urzadzen--> porty COM i LPT i tam byl ten USB ktory ustawiony byl na COM 7, zmienilem wiec na COM 3 i jedziemy. Podlaczylem, wciskam OBDII, widze komunikat, ze interface rozpoznany i gotowy, a po paru chwilach, ze auto nie jesz kompatybilne z OBDII :orany: No ale mimo to jade dalej, naciskam cos z elektryki i jest komunikat po jakims czasie ze interfejs nie odpowiada, czy ponowic probe, i tak przy kazdym prawie przycisku w VAGCOMie, OPROCZ ENGINE. Tam skubany nawiazal polaczenie, pokazal te numery VAG i inne i wywalil mi 4 bledy (o nie zapytam pozniej na forum) ktorych z reszta sie spodziewalem. A jak robie Auto Scan i zaznaczam B5 to on tam przeglada tylko niektore adresy i mi to zrobil i wywalil jeszcze jeden blad. Sprawdzilem tez sobie ABS i zaczely piszczec kontrolki ABS i czerwony wykrzyknik, wiec LACZNOSC jest na pewno. Jesli wiec jest, to panowie, kurza stopa, o co w tym wszystkim chodzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj obniżyć latency time czasami pomaga (w kompie czy laptopie-wszystko jedno; oczywiście-ustawienia portu com masz w linlu).

Tak jak większość osób upiera się przy swoim. To że ty masz usb, to i tak nie omija cię i musisz ustawić wirtualnego com-a na takiego jakiego używasz w vag-comie. Kolejna rzecz to vag... ja mam 3112n i lata bez problemowo - Marek mi podpowiedział że jest spox - oczywiście musisz mieć full-a z key-em bo ci będzie wywalać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobs, mam tez 3112n zarejestrowanego (od kuczlawa ;) ). Pisalem, tez ze ustawilem w panelu sterownia, COM3, tak jak w VAGCOMie, no i dzialaja tylko niektore funkcje ale co mnie dobija, to to, ze wywala, ze moje auto nie jest kompatybilne z OBDII :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kabel od jasska ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:cisza: cena wcale nie wygórowana, pomoc techniczna na forum :P , i pewny zakup :ok: .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal1980, a możesz podać linka do tego kabelka co go kupiłeś?

Jak będzie wiadomo co za kabelek to łatwiej ci będzie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yassek, to jest ten kabel http://www.allegro.pl/item243144838_interfejs_vag_usb_kkl_vw_skoda_seat_audi_promocja.html

 

Dzisiaj pisalem z tym kolesiem na GG i powiedzial, zeby wlaczyc silnik bo moze byc problem z zasilaniem ale tez nie zadzialalo.Potem powiedzial, ze moge nie miec tego modulu akurat. Ale przerobilem juz wszystko co sie dalo i moge stwierdzic ze:

kabel jest OK bo wciskajac AutoScan i wybierajac Passat B5, robi mi skan i nie wyrzuca bledow. ABS tez sprawdza ale wszstko inne nie bo wywala komunikat, ze interface nie odpowiada. I nie wiem czy mam niewiedze w tym zakresie, czy cos jest nie tak, ale wciskajac przycisk OBDII, widac krotko, ze interface jest podlaczony i gotowy ale bada dalej i wyskakuje, ze auto nie jest kompatybilne z OBDII.

Nie wiem tez jak sprawdzic tempomat, jak wykasowac blad o nieprawidlowym sygnale do lewych przednich drzwi (okno mi troche wariuje jak wciskam na dol - odlaczalem aku 2 razy ale nie pomoglo), jak sprawdzic cisnienie turbiny czy klime...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dołączę z małym pytankiem dot VAG-a w moj pasku. Mam taki problem, że brak mi komunikacji kompa z VAG-iem. Próbowałem już i starszej i nowszej wersji, ale zawsze nic.. Co to może być, jakiś problem z samym złączem?

Który bezpiecznik odpowiada za złącze VAG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu i chciałem zapytać czy przy interfejsie podłączanym pod port com trzeba jakieś sterowniki i czy bez podłączania do samochodu vag powinien widzieć interfejs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączam się do tematu i chciałem zapytać czy przy interfejsie podłączanym pod port com trzeba jakieś sterowniki i czy bez podłączania do samochodu vag powinien widzieć interfejs?

tak trzeba sterowniki i będzie widział kabel bez auta jedno drugiemu wyklucza działanie i poszukaj na forum o VAGu tematów jest wszystko opisane i nawet specjalny dział do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum.Mam problem z moim paskiem i jestem za granica.Tutejsze warsztaty najchetniej wymienilyby silnik albo cale auto.Auto nie pierwszej mlodosci ale potrzebne na dojazd do pracy TDI 90 koni AHU.Czy ktos mogl by mi podeslac link lub na maila do VAG 311.2 w pełnej (zwitaminizowanej) wersji.Bo mam wersje w ktorej mam dostep do kilku funkcji.([email protected]) POMOCY

 

---------- Post added at 00:56 ---------- Previous post was at 00:28 ----------

 

Chcial bym sprawdzic pompe. czy w tym modelu jest to mozliwe?"(41 - sterowanie pompą w silniku Diesla)" Rozrzad sprawdzony,swiece wymienione,wtryski tez.Twarda praca silnika czy zimny czy cieply i kopcenie na bialo rano. Za 60 dni kolejne (NCT)

Edytowane przez robertrobert96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie wypróbowałem kilka witaminek, ale żadna z nich nie przyniosła efektu. Kod wygenerowany jest identyczny, lecz pojawia się komunikat o niewłaściwej sumie kontrolnej. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam właśnie wypróbowałem kilka witaminek,

A do jakiego kabelka potrzebujesz sofcik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kabelka kkl (motohid.pl) Próbowałem kilka wersji 311.2 i witaminek, ale wszystkie generowały ten sam kod. Po wprowadzeniu w programie pojawia sie okna z informacja o błędzie sumy kontrolnej (prośba o użycie kopiuj wklej itp)

Edytowane przez shishad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do kabelka kkl

Spróbuj tego co Ci podesłałem na PW. Jest troszkę lepsze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx :) zobaczę co i jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności