Skocz do zawartości
ZbyszekC

Oświetlenie na podsufitce nie pali :-(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem Passata 3B Sedan z 97r. Wcześniej nie maiłem tak wypasionego wozu dlatego niektóre funkcje są dla mnie ciągle zagadką. Nie wiem jak zapalić światełka w okolicy osłon przeciwsłonecznych (na podsufitce). Czy powinny włączać się w jakiś automatyczny sposób? Światełko przy centralnym lusterku zapala się przy otwarciu samochodu i gaśnie po uruchomieniu silnika jak również po wyłączeniu silnika aż do zamknięcia samochodu. A te dwie małe lampki jakoś nie świecą. Jak się tego ustrojastwa używa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SuperRych

Wystarczy odsłonić( przesunąć) ten plastik co zakrywa lusterka. Wtedy nastąpi światłość. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy odsłonić( przesunąć) ten plastik co zakrywa lusterka. Wtedy nastąpi światłość. :ok:

 

Mowisz o podswietlanych lusterkach (np do mejk apu ;) ), a koledze chyba chodzo o te dwa dodatkowe swiatelka na srodku podsufitki, ktore kierowca i pasazer moga wlaczac niezaleznie.

ZbyszekC te male swiatelka, jesli nie swieca po otwarciu drzwi, razem ze srodkowa lampa na podsufitce, to znaczy ze sa przepalone. A wlacza sie je przyciskami obok nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepalone albo krańcóweczki w zameczkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość martin76

Witam! Mam ten sam problem ,ale mi w dodatku nie swieci oswietlenie tylu kabiny czyli pasazera i oswietlenie bagaznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To chyba jakies fatum Passata, ja też mam ten sam problem co kolega wyżej. Mam nadzieje ze da sie to latwo naprawic. Prosze o konkretna pomoc jesli juz ktos cos takiego robil. Bezpieczniki sprawdzilem sa ok, zarowik tez sa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prosty sposób można rozebrać tą lampkę podsufitówki żeby sprawdzić czy blaszki stykające są sprawne. Odgina się blendę zasłaniającą żarówki od strony przedniej szyby pociągnąć i na dół (jest jakby na zawiasach). Jak zdejmiemy to odsłaniają nam się żarówki i dwa wkręty. Po odkręceniu zdejmujemy i czyścimy styki. Jeśli to nie pomoże to mikrostyki w zamkach lub moduł komfortu do naprawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja mam pewien problem z oświetleniem w podsufitce ,tylko w kombi i z tyłu u pasażerów.

Nie palą mi się lamki po obu stronach i wydaje mi się że zgasły w jednym czasie.

Ale czujniki od alarmu działają które są w nich umieszczone.

Jak otwieram drzwi to zapala się tylko oświetlenie z przodu,dodam że przełączniki są oba w pozycji takiej że po otwarciu drzi powinno się zapalić oświetlenie ,nawet jak przełącze na stałe to też się nie zapala.

Jeszcze tylko nie sprawdzałem samych żarówek,ale wydaje mi się to wątpliwe aby dwie na raz się przepaliły w jednym czasie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli w ogóle podświetlenie w podsufitce nie działa przy otwartych drzwiach ? Lampka w bagażniku OK świeci, pełna kultura. Lampki oświetlające podłoże przy otwartych drzwiach też świecą, kultura. Ale już w podsufitce za chu. nie chcą się palić. Moduł suchy, jak nowy bo ostatnio zaglądałem. Kabel, który podaje masę do tych lampek jest może gdzieś przetarty :confused:

aha i czujki od alarmu też nie działają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekw6

ja miałem tez ten problem i okazało się że miałem zalany moduł komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie moduł suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i u mnie okazało się ża obydwie żarówki się poprostu przekręciły w oprawie,i dlatego nie stykały,ale dziwne zę obydwie na raz w tym samym czasie:confused:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edserwis

Witaj

Z tego widać że faktycznie wina leży po stronie modułu on struje podaniem masy na oświetlenie, musisz się udać do elektryka żeby sprawdził czy napiecia i masy wchodzą do modułu i czy z niego wychodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a który to jest bespiecznik od oświetlenia podsufitki???vwb6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie a który to jest bespiecznik od oświetlenia podsufitki???vwb6
niewiem jak to jest w b6 ale w b5 jest to ten sam co od modułu komfortu chyba numer 14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w związku z oświetleniem wewnątrz kabiny. Nie mam jednego przełącznika przy lampce z przodu, tego którym ustawia się włączanie świateł przy otwieraniu drzwi, jest on urwany, jak to rozebrać żeby nic nie zepsuć ? Prawdopodobnie jest on ustawiony na O i nie włącza się oświetlenie. Musze to jakoś rozebrać i naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie w związku z oświetleniem wewnątrz kabiny. Nie mam jednego przełącznika przy lampce z przodu, tego którym ustawia się włączanie świateł przy otwieraniu drzwi, jest on urwany, jak to rozebrać żeby nic nie zepsuć ? Prawdopodobnie jest on ustawiony na O i nie włącza się oświetlenie. Musze to jakoś rozebrać i naprawić.

ten przełącznik jest plastikowy z wew trzyma go balszka sprężysta i sprężyna któa jest zablokowana na jego nóżkach http://imageshack.us/photo/my-images/212/50306626.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten przełącznik plastikowy(bez tej blaszki), ale nie wiem jak go zamocować, jak zdemontować tą lampke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten przełącznik plastikowy(bez tej blaszki), ale nie wiem jak go zamocować, jak zdemontować tą lampke.
lampka jest na dwóch wkrętach i zatrzaskach ściągasz plastik który jest przezroczysty i pod nim masz widok na te dwa wkręty na krzyżakowy wkrętak odkręcasz i lampkę całą delikatnie ciągniesz w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności