Skocz do zawartości
kubotek

[B5] Rozmieszczenie i opis bezpieczników i przekaźników

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżę nieco

Wiem o które miejsce Ci kolego chodzi i ja właśnie tam patrzyłem ale tych bezpieczników tam nie ma wiec muszą byc w innym miejscu niz na listwie przekaźników. Tam nie ma żadnych bezpieczników a jedno gniazdo w bagażniku działa więc gdzieś powinien byś ten bezpiecznik chyba ze jest podłączone na krótko w co wątpię bo to było robione fabrycznie

 

Krecik,poniżej foto tych bezpieczników ;) Może komuś się przyda.

zapalniczka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie znajdę bezpiecznik od oświetlenia wnętrza bonie mogę go znaleźć a nie działa mi w ogóle oświetlenie wnętrza, i jeszcze jedno na gałce od sterowania lusterkami jest grafika przedstawiająca podgrzewanie lusterek jednak nie ma odpowiedzialnego za to bezpiecznik i nie da się go wsadzić ponieważ wsuwka jest zablokowana i bezpiecznik nie wchodzi a podgrzewanie powinno bo wersja wyposażenia jest bogata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na gałce od sterowania lusterkami jest grafika przedstawiająca podgrzewanie lusterek

A lusterka grzeją ?? Jak nie to masz spalone maty na szkłach.

a gdzie znajdę bezpiecznik od oświetlenia wnętrza bonie mogę go znaleźć a nie działa mi w ogóle oświetlenie wnętrza

A znalazłeś w opisie bezpiecznik od oświetlenia wnętrza? Jeśli nie, to go nie ma.

Za oświetlenie odpowiedzialne są mikro styki w zamku i moduł komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam,o ile się nie mylę to bezpiecznik #14 :)

,bodajże 10A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adam,o ile się nie mylę to bezpiecznik #14 :)

,bodajże 10A

 

No tak, ale pytanie wskazuje tylko brak podświetlenia i bezpiecznik do niego, a coś takiego nie istnieje. Brak bezpiecznika nr 14 owocował by brakiem możliwości regulacji lusterek, otwierania szyb i jeszcze kilku rzeczy za które odpowiada moduł.

Czy jestem w błędzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak, ale pytanie wskazuje tylko brak podświetlenia i bezpiecznik do niego, a coś takiego nie istnieje. Brak bezpiecznika nr 14 owocował by brakiem możliwości regulacji lusterek, otwierania szyb i jeszcze kilku rzeczy za które odpowiada moduł.

Czy jestem w błędzie??

 

Nie,nie jesteś w błędzie ;) Ale o tym nie wspomniał...Zobaczymy,niech sprawdzi.Ja też wypaliłem kiedyś ten bezpiecznik zwierając poprostu styki przy lampce w drzwiach...Następstwem był brak oświetlenia,a co do reszty-nie sprawdzałem wtedy czy działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisał GURAL Zobacz post

No tak, ale pytanie wskazuje tylko brak podświetlenia i bezpiecznik do niego, a coś takiego nie istnieje. Brak bezpiecznika nr 14 owocował by brakiem możliwości regulacji lusterek, otwierania szyb i jeszcze kilku rzeczy za które odpowiada moduł.

Czy jestem w błędzie??

Nie wiem może i jesteś w błędzie ale ?

ostatnio przytrafiło mnie się też coś podobnego to znaczy grzebałem przy oświetleniu schowka i padło oświetlenie całego auta w dodatku rano zamykam z pilota i nici - musiałem z kluczyka ,szyby też nie chodziły więc ten bezpiecznik na pewno nr 14- 10A jest od oświetlenia całego autka plus dodatki a od podświetlania (rozumiem tablicy )musi być inny

 

WIęc pytanie szukasz od oświetlenia ,czy od podświetlenia a tak w szczegółach to opisy i tak nie zawsze odpowiadają rzeczywistości bo u mnie według opisów musiał być bezpiecznik numer 3 a był 14 - od takie przypadłości

Edytowane przez meriam3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem może i jesteś w błędzie ale ?

ostatnio przytrafiło mnie się też coś podobnego to znaczy grzebałem przy oświetleniu schowka i padło oświetlenie całego auta w dodatku rano zamykam z pilota i nici - musiałem z kluczyka ,szyby też nie chodziły więc ten bezpiecznik na pewno nr 14- 10A jest od oświetlenia całego autka plus dodatki a od podświetlania (rozumiem tablicy )musi być inny

 

WIęc pytanie szukasz od oświetlenia ,czy od podświetlenia a tak w szczegółach to opisy i tak nie zawsze odpowiadają rzeczywistości bo u mnie według opisów musiał być bezpiecznik numer 3 a był 14 - od takie przypadłości

A czytasz aby uważnie? ;) Przecież ja nic nie szukam :) Owszem,mowa tu o oświetlenie wewnętrznym-to właśnie bezpiecznik nr 14,bo to jest od komfortu :) A co do oświetlenia zegarów i urządzeń sterowania-opisywałem to w innym wątku...PZdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam oświetlenia w kabinie, oraz nie świecą dolne lampki w drzwiach (przy otwarciu) bezpieczniki sprawdziłem, ale nie wiem który jest od oświetlenia wnętrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz modul konfortu moze jest zalany jest pod dywanikiem kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam oświetlenia w kabinie, oraz nie świecą dolne lampki w drzwiach (przy otwarciu) bezpieczniki sprawdziłem, ale nie wiem który jest od oświetlenia wnętrza.

 

Sprawdź bezpieczniki 38 i 14.Jeżeli są OK to do sprawdzenia zamek w drzwiach-być może on powoduje to co się dzieje z oświetleniem.Jak ma się sytuacja przy otwieraniu innych drzwi?To samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy w tablicy bezpieczników może kilku brakować? Kilka slotów mam pustych i się zastanawiam czy nie powinno być w każdym miejscu włożonego bezpiecznika.

Wszystko mi działa, pytam z ciekawości :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w tablicy bezpieczników może kilku brakować? Kilka slotów mam pustych i się zastanawiam czy nie powinno być w każdym miejscu włożonego bezpiecznika.

Może tak być, i to nawet więcej niż kilka. ;) Bezpieczniki są montowane w zależności od tego co mamy na wyposażeniu w aucie, jeśli czegoś nie ma to automatycznie nie ma tez instalacji elektrycznej i bezpiecznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. U mnie w Passacie B5 po lifcie 2002r. (Anglik) mam następujący problem,podczas jazdy słychać pracę centralnego co jest skutkiem późniejszym braku reakcjii Pilota podczas próby zamknięcia samochodu. Problem znika gdy wyciągnę i włożę bezpiecznik Nr. 14 na rozpisce mam narysowane ( zamek i szyby). I tak w kółko od tygodnia. Czasami włącza się po sekundzie jazdy :( Może ktoś z was miał podobny problem z którym się uporał?? Bezpiecznik wymieniałem i nic nie dało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. U mnie w Passacie B5 po lifcie 2002r. (Anglik) mam następujący problem,podczas jazdy słychać pracę centralnego co jest skutkiem późniejszym braku reakcjii Pilota podczas próby zamknięcia samochodu. Problem znika gdy wyciągnę i włożę bezpiecznik Nr. 14 na rozpisce mam narysowane ( zamek i szyby). I tak w kółko od tygodnia. Czasami włącza się po sekundzie jazdy :( Może ktoś z was miał podobny problem z którym się uporał?? Bezpiecznik wymieniałem i nic nie dało...

 

Cały centralny czy tylko jeden zamek?Jak całość to do sprawdzenie sterowanie-czyli moduł komfortu,najlepiej podepnij VAG (opisasane na forum-moduł komfortu).Jeżeli jedne drzwi-to przyczyny szukaj w zamku :) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom właśnie cały... Wewnątrz sterowanie szyb działa ale przełącznik do zamykania drzwi w środku też nie działa wtedy. Po standardowej już procedury ( wyciągnięciu i włożeniu bezpiecznika) jest ok. ale jak zamykam Auto tym przyciskiem w środku to zamykają się tylko 3 od strony pasażera (Anglik) nie zamykają się, znaczy jakaś reakcja tam się dzieje ale nie zamyka... A co do podpięcia do VAG to w tej sferze nie mam żadnego doświadczenia jeszcze... Może mógłbym prosić o jakąś poradę odnośnie tego :) Kabel do samochodu chyba można kupić na ebay.. a do reszty potrzebuję małego szkolenia :D pozdrawiam dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem pomocy, za tydzień dwoma paskami jedziemy do Ustronia Morskiego, w jednym jest mam nadzieje ze tylko drobna usterka;

włączam zapłon - mogę włączyć światła drogowe, jest podświetlenie deski rozdzielczej, zegary kontrolki itd., działają wycieraczki,

uruchamiam/odpalam silnik – całkowicie zanika elektryka, światła nie działają, zegary, wycieraczki, podświetlenia nie działa, działają jedynie elektryczne szyby, można jeździć

Czy to przekaźnik ?? a może cos innego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak to nie przekaźnik, kostka przy stacyjce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie mam tylnych świateł drogowych, świecą mi się tylko przednie. Pojawiają się tylne, gdy włączę podświetlenie tablicy okrągłym pokrętłem. Czy to wina bezpiecznika i którego. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Nie mam tylnych świateł drogowych, świecą mi się tylko przednie. Pojawiają się tylne, gdy włączę podświetlenie tablicy okrągłym pokrętłem. Czy to wina bezpiecznika i którego. Dzięki za pomoc.

 

Tylne drogowe?A co to takiego ;) Zerknij na to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=73467&highlight=naprawa+w%B3%B1cznika i działaj,to wina włącznika na 99%.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności