Skocz do zawartości
damian665

olej-zmieniać na mineralny??

Rekomendowane odpowiedzi

to znaczy jakie oleje spełniają tą normę?? bo ja nie znam sie

a Ty jaki olej lejesz do swojego???

 

Popatrz na opakowanie po swoim oleju tak sa wypisane klasy jakosciowe lepkosc itp itd i tam powinienes znalezc klase jakosci Vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vwmaniac

na elfie napewno jest bo sam zalewałem takim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość odarnok

Hej,

 

Dodam to tych rozważań swoje 3 grosze (choć zdaję sobie sprawę, że jest to poniekąd

wkładanie kija w mrowisko).

Jakiś czas temu firma, w której pracuję sprzedała pewnej rafinerii maszyny do napełniania

butelek/beczek/kontenerów olejem. Pogadałem sobie wtedy z szefem produkcji i mistrzami. Wnioski są następujące:

1. Oleje muszą spełniać normy niezależnie od marki/producenta.

2. Do silnika należy lać olej takiej klasy, jaką zaleca producent.

3. W czasach globalizacji np. Mobil1 na rynek niemiecki może być produkowany i rozlewany

w Niemczech, a na polski np. w Rafinerii Gdańskiej. Znam takie przypadki, bo widziałem

na własne oczy (oczywiście nie chodzi o mobil i rg). Na tej samej linii nalewają do butelek

ten sam olej do opakowań różnych producentów. Oczywiście olej tej samej klasy. Przy zmianie klasy instalacja jest płukana itd. (tak dla uspokojenia dodaję).

Nie twierdzę, że tak jest z każdą marką, ale na tzw. zachodzie jest to dosyć powszechne.

 

Sytuacja jest identyczna jak np. w Biedronce. Zamawiają produkt w swoim opakowaniu

i sprzedają swoimi kanałami dystrybucji.

 

Pozdrawiam

 

Konrado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. do rOmka - z Twoich zdjęć widzę, że mamy bardzo podobne (jeśli nie takie same) kolory naszych autek - superowne, no nie? :okulary2:;):ok:

 

hehe jasne :hyhy::hyhy: nejlepszy kolor a jaki droogi :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nejlepszy kolor

Ma się rozumieć - nie wiem jak u Ciebie, ale jak umyję (i czasami nawoskuję) to ta perła się tak świeci jak...... ;)

a jaki droogi :zdziwko:

Coś o tym wiem :przestraszony::szok: :585:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki polecicie olej półsyntetyczny???

i co ile w tym silniku jest wymiana????

(...)

 

to znaczy jakie oleje spełniają tą normę?? bo ja nie znam sie

a Ty jaki olej lejesz do swojego???

 

 

Normy producentów powstały ponieważ niektóre środki smarne nie spełniały parametrów, które brano pod uwagę konstruując silnik. Więksi producenci samochodów mają swoje normy, i producenci np. olejów płacą im za badanie i dopuszczenie danego środka do stosowania w danym silniku. Podejrzewam, że w naszych silnikach nie jest to jakiś parametr kluczowy, ale np. norma VW 507.00, która dotyczy olejów do silników z pompowtryskiwaczami jest super ważna, bo większość olejów jej nie spełnia, co może być powodem uszkodzenia całego układu, więc niektórzy tylko producenci produkują oleje z taką normą (niejednokrotnie jako modyfikację powszechnie dostępnych standardowych olejów). Podobna sytuacja jest z olejami do skrzyń biegów. Tutaj jest jeszcze śmieszniej, bo nowoczesne oleje nie spełniają normy VW 501.50, bo... są po prostu "zbyt śliskie" co nie pozwala sprawnie działać synchronizatorom, i ludzie wlewają najnowocześniejsze super smarowidła, a efekt odwrotny do zamierzonego. Więcej o normach VW na pewno znajdzie na tym forum.

 

W naszych silnikach producent zaleca wymianę co 7500 km.

Ja jeździłem długo na oleju Motul 4100. W lecie odmiana power (15W-50) bo lepiej znosi gorąco, zimą odmiana turbolight (10W-40) bo rzadszy i łatwiej rozrusznikowi zakręcić, a wymiany wypadały mi akurat wiosną i jesienią. Natomiast z tańszych, ale już mineralnych mogę polecić BP VISCO Diesel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość orlen

czy ktos wie czy oleje liqui molly spełniają normy naszych "helmutów" :) ?

 

 

eidt: wlasnie wyszukałem info w necie ze spełniają, wiec moze ktos sie wypowie na temat samego oleju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności