Skocz do zawartości
Gość pshemo

Log statyczny - interpretacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pshemo

1. Co prawda nie Pasio, ale Seat Leon, ale silniczek VAG ;-) 1.9TDI, 90KM, seria

 

Zrobilem log statyczny (niestety na dynamiczny zabraklo czasu, to nie moje auto):

 

19tdistaticzb2.th.jpg

 

Na wykresie widac przeladowanie turbiny (glownie po puszczeniu gazu, ale przy wkrecaniu sie do 3000RPM tez zaczyna dmuchac ciut mocniej niz wartosc zadana). Chyba nie wyglada to zbyt dobrze? Co moze byc przyczyna? DV? Kierowniczki?

 

2. Tutaj juz mamy Passata 1.9TDI, 130KM, 2004, seria

 

19tdipassatstaticrt0.th.jpg

 

Podobnie - log statyczny.

 

Prosze o interpretacje i podpowiedzenie kierunku w ktorym sprawdzac dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm :P Taki pomiar się na nic nie nadaje, a przede wszystkim nie ma tu żadnego przeładowania. Musisz bezwzględnie zrobić pomiar drogowy z grupami 003, 008 i 011.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pshemo
Ekhm :P Taki pomiar się na nic nie nadaje, a przede wszystkim nie ma tu żadnego przeładowania. Musisz bezwzględnie zrobić pomiar drogowy z grupami 003, 008 i 011.

 

No wiem, ze dynamiczny trzeba zrobic, ale czy ze statycznego zupelnie nic sie nie da wyczytac?

 

BTW dorzucilem drugi wykres - Passat. Tam podobnie nic nie widac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pshemo, w dizlu nie masz DV. Ciśnienie wzrasta po zdjęciu nogi z gazu, ale jest później puszczane w wydech (stąd takie ładne opadanie ciśnienia w czasie)...

 

diesel panie, diesel ;)

 

ale nie pytaj mnie dlaczego to aż takie przeładowanie jest. Na dizelkach się mało znam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pshemo
pshemo, w dizlu nie masz DV. Ciśnienie wzrasta po zdjęciu nogi z gazu, ale jest później puszczane w wydech (stąd takie ładne opadanie ciśnienia w czasie)...

 

Sam jezdze benzyna wiec stad sie zasugerowalem. A to tak z ciekawosci - jaki mechanizm jest odpowiedzialny jest za puszczenie cisnienia w wydech? Chyba cos musi tym sterowac, czy tak poprostu leci sobie cisnienie na cylindry i poprostu przelatuje do wydechu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba cos musi tym sterowac, czy tak poprostu leci sobie cisnienie na cylindry i poprostu przelatuje do wydechu?

 

Z teorii klasycznego diesela... nic tym nie steryuje... wszystko przechodzi 1 do 1 z dolotu w wydech... :)

 

(ale może ja czegoś nie wiem :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ekhm :P Taki pomiar się na nic nie nadaje, a przede wszystkim nie ma tu żadnego przeładowania. Musisz bezwzględnie zrobić pomiar drogowy z grupami 003, 008 i 011.

 

No wiem, ze dynamiczny trzeba zrobic, ale czy ze statycznego zupelnie nic sie nie da wyczytac?

 

BTW dorzucilem drugi wykres - Passat. Tam podobnie nic nie widac?

 

Zrób test drogowy - 3ci bieg od 1500 obr do max. Jak doładowanie turbo przekroczy 2200, to wtedy będziemy mogli mówić o sporym przeładowaniu (zresztą poczujesz, jak komp wchodzi w tryb awaryjny i wszystko odetnie).

 

P.S.

Są w ogóle jakieś objawy świadczące o problemie? Brak mocy itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pshemo
Zrób test drogowy - 3ci bieg od 1500 obr do max. Jak doładowanie turbo przekroczy 2200, to wtedy będziemy mogli mówić o sporym przeładowaniu (zresztą poczujesz, jak komp wchodzi w tryb awaryjny i wszystko odetnie).

 

Na log dynamiczny zabraklo tym razem czasu :-(

W tryb awaryjny nie wchodzi - sprawdzane bez podpinania fejsu. Ladnie ciagnie i nie odcina. Nie bylo tez zarejestrowanych bledow w bloku silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tryb awaryjny nie wchodzi - sprawdzane bez podpinania fejsu. Ladnie ciagnie i nie odcina. Nie bylo tez zarejestrowanych bledow w bloku silnika.

 

No to spokojnie :ok: Moim zdaniem nie ma co sobie przysparzać zmartwień :)

 

Po zrobieniu testu któryś z forumowych znawców się temu przyjrzy :)(ja dzisiaj wyjeżdżam z kraju na pół roku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności